Jump to content

Kočenje i zaustavni put vozila


Recommended Posts

upravo to... zašto su eibach i kyb smeće:huh: za naše potrebe su dobri... ni ti ne voziš wrc da ti trebaju neki extra...

 

a za kočnice to što ti dečki govore... nije zajebancija znam na žalost par slučajeva u kojima su kočnice bile pre slabe i auto se nije zaustavio na vrijeme:huh:

 

imaš dosta lagan auto za tu snagu i treba to zaustaviti... :thumbsup:

 

kontradiktorno?

 

pa zar nije lakšte zaustavit lakši nego teži auto? :)

 

pusti konje, oni ne zaustavljaju auto, zaustavljaju ga kočnice, i bolje da je lakši...:naughty:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

fuckas ovjes i kocnice...... gume za pocetak tuninga, onda se sve ostalo kupuje

 

Potpis. Ljudi ovdje još nisu skuzili da djabe ti 18 klipnoh kljesta ako se upali abs. Ja sam ove diskove sfejdao samo jedanput u 2godine.

Link to comment
Share on other sites

Potpis. Ljudi ovdje još nisu skuzili da djabe ti 18 klipnoh kljesta ako se upali abs. Ja sam ove diskove sfejdao samo jedanput u 2godine.

 

 

Da mi te je vidjet sa Lanosom na Grobniku sa slikovima, .........bez ovjesa i kocnica.

Pa ti potpisuj i dalje.:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Hoćeš reći da masa automobila ne utječe na zaustavni put, odnosno da će auto X imati jednak zaustavni put ako je prazan i ako ima 300kg cementa u gepeku?

 

Ek=mv2/2...

masa utječe proporcionalno, a brzina sa kvadratom... Zato je mislio ono što je mislio...

 

Da mi te je vidjet sa Lanosom na Grobniku sa slikovima, .........bez ovjesa i kocnica.

Pa ti potpisuj i dalje.:lol::lol:

 

Pa ovim ovjesom koji sad imam. Dakle ništa specijalno, eibach pro kit opruge i KYB plinski amortizeri.... Sa slikovima, protiv recimo KW var2 gewindi sa poderanim plastičnim ljetnim gumama.... Koji lanos će biti brži na grobniku? Iako tamo neće ići...

 

No ono o čemu se pričalo, a ti stalno guraš grobnik, je situacija:

 

Ulica, dijete, kočenje...

 

Hoće li dijete preživjeti ili ne, će više ovisiti o gumama nego o ovjesu ili kočnicama (naravno 284mm + eibach + KYB = konst, gume = var)..

Link to comment
Share on other sites

Hoćeš reći da masa automobila ne utječe na zaustavni put, odnosno da će auto X imati jednak zaustavni put ako je prazan i ako ima 300kg cementa u gepeku?

 

e moj kamatni racun :thumbsup:, ne zamaraj se, to je visa matematika

 

ipak se vidi tko je ing. , 2 G :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ulica, dijete, kočenje...

 

Hoće li dijete preživjeti ili ne, će više ovisiti o gumama nego o ovjesu ili kočnicama (naravno 284mm + eibach + KYB = konst, gume = var)..

 

Da se ogradim jer će sigurno biti onih koji će reći a asfalt?

 

Da, pod guma mislim na gumu, vrstu, koliko je stara, jel ugrijana, kakav je asfalt, jel topal ili hladan, jel hrapav ili uklizan, jel ima prašine odnosno pijeska...

 

Ako netko tvrdi da nisam upravu, ja imam dokaz... 20.000kn popravak auta, jer je asfalt bio uklizan i gume stare...

 

Dakle, nema veze sa kočnicama (jer je abs puštao kočnice), niti o ovjesu jer ovjes je bio 70-80% po prethodnom tehničkom pregledu... :drink:

Link to comment
Share on other sites

nije, jer sila na putu (energija) potencijski raste s brzinom ali ne i masom

 

Nije, jel? :doh: :doh: :doh:

 

Zato formula za kinetičku energiju i glasi m*v2/2

 

Da bi zaustavio auto moraš absorbirati svu njegovu kinetičku energiju, dakle veća masa kod kočenja ima linearni utjecaj a brzina kvadratni, što naravno znači da je lakše zaustaviti lakši i sporiji auto.

 

Drugim riječima, ako imaš 2 auta koja idu istom brzinom naravno da ćeš lakše zaustaviti onaj lakši.

 

Eeee, ode fama o tvojoj stručnosti u vjetar..

Link to comment
Share on other sites

Nije, jel? :doh: :doh: :doh:

 

Zato formula za kinetičku energiju i glasi m*v2/2

 

Da bi zaustavio auto moraš absorbirati svu njegovu kinetičku energiju, dakle veća masa kod kočenja ima linearni utjecaj a brzina kvadratni, što naravno znači da je lakše zaustaviti lakši i sporiji auto.

 

Drugim riječima, ako imaš 2 auta koja idu istom brzinom naravno da ćeš lakše zaustaviti onaj lakši.

 

Eeee, ode fama o tvojoj stručnosti u vjetar..

 

al glavno da si nam ti pokazao svoju o matematici :lol::lol::lol::lol::lol:

 

i razumijevanju procitanog teksta, topla voda je davno izmisljena, al to vas FERovce ( a pretpostavljam da si ti jedan od tih ) ide jebeno :P:P

Link to comment
Share on other sites

Stvar je u tome da ti ne znaš razumijeti pročitani tekst i zato si Vladi odgovorio kako si odgovorio. I zato si si još više iščuđavao onom što sam ja napisao. A praktički ti je u tom pitanju objašnjeno što je Vlado mislio, i zašto je onda tvoj odgovor kriv.

 

Naravno, ni sad nećeš shvatiti i nema šanse da priznaš da si zajebo, jer bi svijet stao i desila se apokalipsa.

Link to comment
Share on other sites

Znam G, ali stvar je da je Vlado spomenuo samo masu, tj. pretpostavka je bila o zaustavnom putu lakog i teškog auta s iste brzine... mislim da mu je jasno da je lakše stat sa 100 nego sa 200kmh :doh:

 

Recimo , da li bi tvoj auto imao isti zaustavni put od 100-0 sa 900kg ili sa 1,5t?

 

Odgovor znamo i ti i ja.

Link to comment
Share on other sites

Stvar je u tome da ti ne znaš razumijeti pročitani tekst i zato si Vladi odgovorio kako si odgovorio. I zato si si još više iščuđavao onom što sam ja napisao. A praktički ti je u tom pitanju objašnjeno što je Vlado mislio, i zašto je onda tvoj odgovor kriv.

 

Naravno, ni sad nećeš shvatiti i nema šanse da priznaš da si zajebo, jer bi svijet stao i desila se apokalipsa.

 

ak je stvarno pitanje jel lakse ubrzati ili usporiti x kg ili yxkg , onda sam zajebo , jer meni je NESHVATILJIVO da netko jos danas otkriva toplu vodu, kao sto sam vec vise puta napisao

 

a niti u jednoj izjavi i bez obzira na to nisam napisao gresku, jer brzina ovisi na 2 potenciju a masa ne, ali da na prvu i o tom se ne raspravlja

Link to comment
Share on other sites

2risbo: Upravo to... Što veći i teži auto, mora imati veće i masivnije diskove...

 

Stoga snaga auta ne utječe toliko na pregrijavanje diskova koliko masa auta, ako taj auto služi za svaki dan... Istina da ću češće biti na većim brzinama sa snažnijim autom, no svjestan sam da imam na knap kočnice i neću svjesno ići 0-250-0-250-0, jer znam da možda već drugo kočenje na nulu može biti sfejdano (a neću ići i iz drugog razloga, jer znam da će me to za tjedan dana koštati 500kn za nove pločice)...

 

A ako se vozim normalno u prometu, bez izleta u brzine, onda auto ima i predimenzionirane kočnice...

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

ak je stvarno pitanje jel lakse ubrzati ili usporiti x kg ili yxkg , onda sam zajebo , jer meni je NESHVATILJIVO da netko jos danas otkriva toplu vodu, kao sto sam vec vise puta napisao

 

a niti u jednoj izjavi i bez obzira na to nisam napisao gresku, jer brzina ovisi na 2 potenciju a masa ne, ali da na prvu i o tom se ne raspravlja

 

Pa kak ne kužiš?! Poanta je u tome da si bio napisao jednadžbu i na jednostavan način je objasnio sve bi svima bilo jasno. Jel tebi fakat problem shvatiti da velika većina nas tvoje odgovore percipira kao nejasne i nedovoljno konkretne? Ili (u Đijevoj maniri) misliš da nije problem u tebi nego u svima nama? :D

Link to comment
Share on other sites

pa ne vrijedi niti za brzine ispod brzine svijetlosti :P, ali je greska mala pri tako sporim brzinama.

 

kada ne bi bilo prisutne niti jedne druge sile, i tijelo si se kretalo brzinom < od brzine svjetlosti, tada bi formula za kinetičku energiju bila 100% točna, ali pošto utječu druge sile dolazi do "pogleške" u izračunu kinetičke energije :):P:D

Link to comment
Share on other sites

kada ne bi bilo prisutne niti jedne druge sile, i tijelo si se kretalo brzinom < od brzine svjetlosti, tada bi formula za kinetičku energiju bila 100% točna, ali pošto utječu druge sile dolazi do "pogleške" u izračunu kinetičke energije :):P:D

 

Ne bi bilo tako..

 

Sama kinetička energija tijela nema veze s "drugim silama". Druga stvar je koja sila je potrebna da se podržava takvo gibanje i koliki su pri tome otpori..

 

Fire je u pravu: korekcija bi se trebala vršiti za sve brzine, s tim da je za brzine o kojima mi pričamo stvarno zanemariva..

Link to comment
Share on other sites

Ne bi bilo tako..

 

Sama kinetička energija tijela nema veze s "drugim silama". Druga stvar je koja sila je potrebna da se podržava takvo gibanje i koliki su pri tome otpori..

 

Fire je u pravu: korekcija bi se trebala vršiti za sve brzine, s tim da je za brzine o kojima mi pričamo stvarno zanemariva..

 

kaj onda, imaju "druge sile" utjecaja ili ne, znaš koja 2 parametra su jedino bitna u "čistoj" kinetičkoj energiji :thumbsup:

 

nisam ja rekao da fire nije u pravu, baš suprotno :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

kaj onda, imaju "druge sile" utjecaja ili ne, znaš koja 2 parametra su jedino bitna u "čistoj" kinetičkoj energiji :thumbsup:

 

nisam ja rekao da fire nije u pravu, baš suprotno :thumbsup:

 

Igor, rekao si ovo: "kada ne bi bilo prisutne niti jedne druge sile, i tijelo bi se kretalo brzinom < od brzine svjetlosti, tada bi formula za kinetičku energiju bila 100% točna"

 

Dakle, ako imaš tijelo mase m koje se giba brzinom v u zrakopraznom bestežinskom praznom prostoru (drugim riječima na njega ne djeluju nikakve sile), i ta brzina v je konstantna i iznosi 100m/s (dakle < od brzine svjetlosti) tada formula za kinetičku energiju NIJE 100% točna, i to je fire pokušao objasniti.

 

Neću sad u Đijevoj garaži ulaziti u duge rasprave o kinematici - možda si dobro mislio ali si se krivo izrazio, ali ako gledamo ovo kako se jesi izrazio onda nisi dobro mislio.. :D

Link to comment
Share on other sites

Znam G, ali stvar je da je Vlado spomenuo samo masu, tj. pretpostavka je bila o zaustavnom putu lakog i teškog auta s iste brzine... mislim da mu je jasno da je lakše stat sa 100 nego sa 200kmh :doh:

 

Recimo , da li bi tvoj auto imao isti zaustavni put od 100-0 sa 900kg ili sa 1,5t?

 

Odgovor znamo i ti i ja.

 

Upravo tako, a ja sam spomenuo masu jer su oni pričali o masi.

 

A neka netko od ovih koji znaju sve formule, napiše formulu koja veže masu i SNAGU automobila?

 

mislim stvarno, naravno da je logički da će se jači auto brže vozit, i sukladno tome veća brzina = veći zaustavni put, što je potpuno točno :)

 

Ali pokrenuli ste raspravu na masi, i na snazi automobila, kao ja imam 400ks i zato trebam imat dobre kočnice, ne dobre kočnice treba imat onaj ko se vozi brzo s tim autom, i ako je auto "težak"...

 

Jer, ima auta od 200ks i 700kg kojeg uredno zaustavljaju 256,266,284mm diskovi, upravo zbog njegove mase, jer ima dovoljnu silu da stane, a da je auto DUPLO teži, te kočnice mu ne bi bilje dovoljne da "par" puta naglo stane.

 

Mene na MLu npr ne brine 250ks, nego me brine 2500kg koje treba zaustavit... al možda sam ja krivo shvatio :huh:

 

Poanta posta je da zaustavni put ne definira snaga automobila, već sila kočenja, masa tog vozila, i naravno gume/asfalt i slično...

Edited by Vlado206
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...