Jump to content

2.0 tfsi vag problem


Recommended Posts

Ti čuvaš žensku djecu pa voziš sporo - dakle nisi referentni uzorak! :D

 

Ja vozim sporo? Ma ti si lud... čim upalim auto odmah ga zavrtim na 8000 okretaja, da zna tko je gazda! I obavezno ga držim u blokadi kada je hladan (da se prije zagrije) jedno 20 sekundi ili barem dok se ne upali ona crvena lampica da je napravio check engine-a i da mogu krenuti u oblaku dima spaljenih guma.... hahahhahaaa

Edited by francuz
Link to comment
Share on other sites

Ja vozim sporo? Ma ti si lud... čim upalim auto odmah ga zavrtim na 8000 okretaja, da zna tko je gazda! I obavezno ga držim u blokadi kada je hladan (da se prije zagrije) jedno 20 sekundi ili barem dok se ne upali ona crvena lampica da je napravio check engine-a i da mogu krenuti u oblaku dima spaljenih guma.... hahahhahaaa

 

Kaj tak impresioniraš žensku djecu? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Gmajna koja je tvoj godina GTI??

Meni se sve cini da su ovi 05,06god. Problrmazicni,a da su ovi iza oke :/

 

Hmmm

 

 

moj je 2006.god.

 

od kvarova sam imao "samo" da je pumpa goriva sjebala bregastu i to mi je bila prilika za s3 update... od onda auto radi savrseno...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nerjetko nailazim na samo pritegnute sviječice i eto nijedna nije počupala navoj nit odletjela s bobinom u haubu... turbo il neturbo motori sejm :cool:

Njemu se to događa uvjek na istom cilindru.. pa to s pritezanjem nedrzi vodu sem ako navoj nije sheban prvi put pa se sviječica drzi samo na onoj podloski jer je navoj siri neg inače. Bobinu su mjenjali kaže.. onda ostaje samo injektor.

Mnogi gti-evi su crknuli zbog injektora... jer su premalo davali benge i il izgori ventil il karike....

Rasklopio sam jednog na 14tkm jer je trosio puno ulja (pod garancijom) i vozio je kasnije dok mu nije riknula dizna negdje na AC i vlasnik je dobio nov motor al mislim da je vw pokrio 80%.

Pomorac te nije nikad iživljavano na motoru a pretezno ga vozila žena (dok je on na brodu). Mislim da je ražen negdje u ST il ZD.

 

Trebalo bi stisnut servis u kojem je to rađeno:thumbsup: da nađu

 

 

koliko otprilike ispadne ovakova igra,u ovlastenome naravno?:huh:

Link to comment
Share on other sites

neznam.. islo je na garanciju pa nisam isao za cijenama... al očekuj preko 2k eura al bitno je dodat da je vw kurva i kad je nesto shebano u garanciji onda se samo mjenja to shebano i usko povezanE djelovE... tako da npr obrada glave nije dolazila u obzir vec samo izmjena karika (posto je tad trosio samo ulje) kasnije kad se razletio (propiši injektor i spalio klip) onda je vlasnik malo ozbiljnije popricao s PZ-ovcima i dali mu 80% za nov (repariran) motor... :)

 

Evo kakve su cjene bezobrazne: R32 2008

Obrada glave gumice-ventili sve brtve,račva vode (gdje je termostat) izmjena svih lanaca i natezača, izgradnja ugradnja motora antifriz ulje filtet ulja i jos neke sitnice 2iljade eura djelovi + 1iljada ruke...

Link to comment
Share on other sites

neznam.. islo je na garanciju pa nisam isao za cijenama... al očekuj preko 2k eura al bitno je dodat da je vw kurva i kad je nesto shebano u garanciji onda se samo mjenja to shebano i usko povezanE djelovE... tako da npr obrada glave nije dolazila u obzir vec samo izmjena karika (posto je tad trosio samo ulje) kasnije kad se razletio (propiši injektor i spalio klip) onda je vlasnik malo ozbiljnije popricao s PZ-ovcima i dali mu 80% za nov (repariran) motor... :)

 

Evo kakve su cjene bezobrazne: R32 2008

Obrada glave gumice-ventili sve brtve,račva vode (gdje je termostat) izmjena svih lanaca i natezača, izgradnja ugradnja motora antifriz ulje filtet ulja i jos neke sitnice 2iljade eura djelovi + 1iljada ruke...

 

A sta reci na ovo, jao jao jao...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Znam da je dugo prošlo od zadnjeg posta ali...

 

Zanima me jedan golf 5 gti, ali ima 231 000km, servisi uredni, i ima friški tehnički tako da pretpostavljam da je manje više ok...

 

Manualac je, ima kožu original, climatronic, 18", xenon, 5 vrata, itd itd...

 

Cijena mu je cca 48000kn s tim friškim tehničkim. Jel se isplati? Furao bi ga max 2 godine, kakvih 30k km cirka.

Link to comment
Share on other sites

Znam da je dugo prošlo od zadnjeg posta ali...

 

Zanima me jedan golf 5 gti, ali ima 231 000km, servisi uredni, i ima friški tehnički tako da pretpostavljam da je manje više ok...

 

Manualac je, ima kožu original, climatronic, 18", xenon, 5 vrata, itd itd...

 

Cijena mu je cca 48000kn s tim friškim tehničkim. Jel se isplati? Furao bi ga max 2 godine, kakvih 30k km cirka.

 

uzimaj...nema mu sta biti. Dosad je prosao sve servise i izmjenu dijelova do 200 tisuca koji bi recimo bili za promjenit da si nasao neki sa 140 150 tisuca.

Link to comment
Share on other sites

2 mariotdi: a daj mi molim te objasni kak moze biti dobar????pa nema tog auta koji je dobar s 231 tkm,je da je cijena popularna,al bolje je za 10-11 soma kupit auto sa 100 tkm.

 

Kladim se da ce u 2 godine u ovog stavit love ko da je kupio u startu auto za 10-11 soma

Link to comment
Share on other sites

2 mariotdi: a daj mi molim te objasni kak moze biti dobar????pa nema tog auta koji je dobar s 231 tkm,je da je cijena popularna,al bolje je za 10-11 soma kupit auto sa 100 tkm.

 

Kladim se da ce u 2 godine u ovog stavit love ko da je kupio u startu auto za 10-11 soma

 

Nisu to auti kao neki starii auti, na gti set kvacila se mjenja svakih 100 tisuca, bobine isto tako, znaci do 200 tisuca je zamjenjeno pol auta vec

 

a u ostalom se sve vidi kroz probnu voznju od 50 km kakav e auto i sta je pri kraju

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo stvarno fascinantno - A4 DTM, 2.0 TFSI 220ks, serijske svječice bile na autu do 90kkm po knjižici, tek tada mijenjane, auto skoro cijeli vijek vožen na INA 95, nikad nikakvih problema, sad ima 102000 i dalje vozi bez greške :huh:. Ok auto se nikad ne kolje jer ga vozi stari ali znao sam ga ja dobro čepiti prije dok nisam imao S3 i stvarno nikad s tom mašinom nije bilo problema, niti najmanjeg...

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Nisu to auti kao neki starii auti, na gti set kvacila se mjenja svakih 100 tisuca, bobine isto tako, znaci do 200 tisuca je zamjenjeno pol auta vec...

 

lol koja je to krama kad se treba mjenjati kvačilo ili bobina na 100 kkm? znači da ga sad na 200 čeka opet to isto

 

Meni je ovo stvarno fascinantno - A4 DTM, 2.0 TFSI 220ks, ...sad ima 102000 i dalje vozi bez greške :huh:.

 

to ti je fascinantno jer je vag kao onaj koji mariotdi promovira na kojem u 100 kkm promjeniš 1/4 auta? u suprotnom ne vidim šta bi trebalo biti fascinantno, pa ima 100 kkm lol!

Link to comment
Share on other sites

lol koja je to krama kad se treba mjenjati kvačilo ili bobina na 100 kkm? znači da ga sad na 200 čeka opet to isto

 

 

 

to ti je fascinantno jer je vag kao onaj koji mariotdi promovira na kojem u 100 kkm promjeniš 1/4 auta? u suprotnom ne vidim šta bi trebalo biti fascinantno, pa ima 100 kkm lol!

 

LOL pa na A4 nije u 102000 NIŠTA mijenjano osim:

 

-svječica

-cam followera koji košta 200kn (ja sam ga namjerno promjenio da nebi bilo havarije zbog 200kn)

-redovitih dijelova (ulje, filteri)

-desnog xenona

 

Znači čak je i ovijes ok kompletan, NIŠTA nije otišlo, a auto je na H&R već preko 50kkm i vozi se po ZG svaki dan

 

Trebalo bi kuplung zamjeniti, starom je to ok al meni nije, i mislim da je otišao jednomaseni jer dosta nacukava u prvoj kad ga pustiš. Al jebiga, ima 102000 pa ni ne čudi, kolko puta sam ga ja samo ispalio bio prije iz nule :D

 

Eto toliko o zamjeni pol auta na 100kkm :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...