Jump to content

Ponuda ispušnih sustava u Hrvatskoj


Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Uvjeren sam u to. :naughty:

 

AFAIK, to im je česti problem na 197icama (govorim o OEM ispušnim granama) - ja, hvala Bogu, to nisam doživio (još). :D

 

Jer imao ga je, nesto mu je bilo puklo, pa je doslo novo, pa je opet puklo, pa ga je skino dole.

 

Sada dali je imao kompletnog ili je nesto kombinirao neznam, uglavnom evo moj nakon dvije godine dobro hrdav po spojevima, ali cuje se za popizdit

Link to comment
Share on other sites

Jer imao ga je, nesto mu je bilo puklo, pa je doslo novo, pa je opet puklo, pa ga je skino dole.

 

Miltek radi jedino katalizator sportski/decat i catback sistem.

 

Pretkatalizator za Clia 197 i grane ne rade, nažalost, grane nitko ne radi, a pretkatalizator (tzv. Y-Pipe) radi Supersprint (daje oko 6-7ks u kombinaciji sa KTR ispuhom i decatom).

 

Vjerojatno da idem ponovo kupovati ispuh opet bih uzeo Miltek jer tada sam mogao birati između Laste (upitna kvaliteta), Milteka, KTRa (preglasan) i Supersprinta (19000kn - preeskupo).

 

A pošto je došao Akrapovič - nemam šta dalje razmišljati danas/sutra kad ću mijenjati ispuh. :D

Link to comment
Share on other sites

I meni bi trebalo za coupea sve od turba do kraja fi 70, sa dva protocna lonca i pitao sam kod laste i rekao mi je od 1500 do 2500 kn za obicni aluminizirani materijal i 2500 do 3500 za inox

 

Meni prije par mjeseci dao cijenu od turbine do straznjih lonaca (posto su vec ogre Lastini od prije) za cijevi full inox (oznake se necu sjetiti ali uglavnom ja sam trazio da ne bude onaj "obicni" inox na koji se nalovi patina nakon dva mjeseca) 900 kn-1200 kn

Link to comment
Share on other sites

Dr.Lasta za 3x manju cijenu:notworthy:

 

nFyGS.jpg

 

Rfu_S.jpg

 

Ja sam tri puta radio ispuh kod Laste i sva tri puta je zajebao da nije mogao gore...lonci su svi odreda propišali (dva puta zadnji i jednom jedan srednji) kada mi je radio X-pipe složio je dvije cijevi različite debljine što je po njemu bilo super ali naravno da je auto radio čudno i sonde su se kačile međusobno pa sam na kraju radio opet X pipe i nove cijevi pa je cijev propišala nakon 2 mjeseca i jedna flanža je isto tako propišala. Sve u svemu jako loše ali to je samo moje mišljenje. Slijedeći put ću mu platit samo da mi ne radi nikad više :huh:

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je Fujitsubo zadnji lonac, ima preko 10godina. radi savršeno, izgleda ko iz ducana.

Cijevi su od laste i to neliči na ništa. Nije stvar da lasta loše radi, nego svaki put napravi drugacije, i napravi kako je od volje, jer nema vremena zafrkavat se oko svakog auta kad mu je stalno gužva svaki dan.

 

Što se akrapovića tiće, na linku u potpisu se može kupiti kod nas ;)

Link to comment
Share on other sites

Uvik je bilo koliko para toliko muzike.Neznam po meni jedino na auto bi stavio Akrapovic ili Eisenmann i to je to.

 

 

Eisenmann ima savrsen zvuk IMHO, ali što se tiče kvalitete izrade je prilična karastrofa - Supersprint za njega izgleda kao svjetsko čudo.

 

Treba i razlikovat tko od raznoraznih marki stvano i radi ispuhe, a tko samo kupuje od nekoga...

 

Na E46 M3 sam imao X pipe od Supersprinta i zadnji lonac od eisenmanna. Zbog razlike u materijalu (IMHO lošijeg) se X pipe daleko više produljivao kada je zargijan pa mi je trgao nosače zadnjeg lonca... razlika između hladnog i toplog je na zavrsetcima cijevi bila oko 7-8 cm...

Edited by Viper
Link to comment
Share on other sites

kad neko da radit auspuh kod laste, OBAVEZNO bit prisutan dok nije gotov i onda super ispadne. bar je tako samonom bilo u nekoliko navrata.

i naravno, trebas znat 100% sto zelis da ti napravi i kako.

 

Ni ja nemam prigovora:

 

Vespa - 4god njihov ispušni lonac, motor prodan s njime

Trafic - 7god njihov ispušni sustav cijeli, auto prodan s njime

Audi - 10god njihov ispušni lonac, i još uvijek je gore, auto prodan s njime

Combo - 8god njihov ispušni lonac i još uvijek je gore

 

Napravili su uvijek vrhunski posao za šaku riže. Ne znam kako je u posljednjih 8 god jer prošlo je 8 god od kad sam bio kod njih (radio zadnji lonac na Combu, tj. nastavak samo :) ).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Evo ja napokon dobio moralnu ponudu od laste!

 

Komplet cijevi od turbine do sredine fi70, od sredine do kraja dvije cijevi fi45, na kraju dva manja protočna lonca s debelim nastavcima fi100:

 

1750 kn = aluminizirane cijevi

2500 kn = inox cijevi

 

Dosta realnija cifra u odnosu na 3500/4500 kn koliko su prvo naveli

 

Sad mi pomozite odlučiti oko toga dal staviti alu kako mi je bilo u planu ili ipak inox?

(To je za A4 Quattro 1.9 TDI)

Link to comment
Share on other sites

Bio sam. Nemaju strojeve kojima mogu savijat cijevi veće od fi55. I poslali su me u laste :D

 

Isto tako obišao sam Durlen koji ne može više od fi60, pa Sole koji se ne zna javit niti zna odgovorit na mail, pa još par takvih radiona po zg i jedino lasta može napravit veće promjere od fi60

Link to comment
Share on other sites

Evo ja napokon dobio moralnu ponudu od laste!

 

Komplet cijevi od turbine do sredine fi70, od sredine do kraja dvije cijevi fi45, na kraju dva manja protočna lonca s debelim nastavcima fi100:

 

1750 kn = aluminizirane cijevi

2500 kn = inox cijevi

 

Dosta realnija cifra u odnosu na 3500/4500 kn koliko su prvo naveli

 

Sad mi pomozite odlučiti oko toga dal staviti alu kako mi je bilo u planu ili ipak inox?

(To je za A4 Quattro 1.9 TDI)

 

stavi inox jer ce ti ta aluminizirana cije pohrdjati nakon mjesec dana.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...