Jump to content

TURBO- FAQ


Recommended Posts

Dobro, ja nemam pojma o ničemu, i govorim ono što sam iskusio...

 

Jedan dan vozim TBO385, drugi dan GT3071R na istom autu, istom motoru...

 

Rezultat: Osmjeh na licu, prejeben zvuk, auto se iznad 3500rpm ponaša kao veliki atmosferac, tps zaista ima funkciju, itd...

 

Kako zašto, zaboli me tuki.. ;)

Upravo tako. Tko nije probao obično i ne vjeruje. A moram priznati, prije par godina kada mi je kutija to govorio, i sam sam bio pomalo skeptičan, ali sam ga ipak poslušao :).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 286
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

meni je lakše dozirati mali turbo pošto nemam nikakve elektronike da mi pomaže, možda i ja danas, sutra kada budem imao viška love išao na tvoju varijantu.:thumbsup:

 

TBO385 koju si vozio se ni u kom slucaju nemoze nazvat malom turbinom.:no2:

Manjom, ....da.:)

Link to comment
Share on other sites

meni je lakše dozirati mali turbo pošto nemam nikakve elektronike da mi pomaže, možda i ja danas, sutra kada budem imao viška love išao na tvoju varijantu.:thumbsup:

Znam. Zato nema razloga za prozivanje tipa "ti si ovo ovak i onak, ti imaš ovo, a ja ono" itd. Svatko si slaže auto onak kako želi i može i na utrci treba gledati samo rezultat. Motore, nitro, turbine, konje i kile staviti na stranu :).

Link to comment
Share on other sites

Nemam previše znanja o ležajevima. Ali imam dovoljno iskustva sa raznoraznim turbinama i setup-ovima, tako da se usudim reći da BB nije samo marketing. Jer da je, odavno bi Garrett firma propala, ili barem zatvorila pogone sa proizvodnjom BB turbina.

 

A ti meni i dalje nisi odgovorio na sasvim jednostavno pitanje. Umjesto toga filozofiraš :P. Rađe dođi u kvart pa da popijemo tu novogodišnju cugu više :D.

 

Samo jednom, na par sati sam osobno vozio auto s GT3071R. Ali vjeruj mi da su te BB/JB spike totalno off - sve su to praktički savršeni ležajevi, jer da nisu takvi poderali bi se začas pri takvim brzinama. Razlika u performansama turbina leži u drugim elementima a ne u ležaju.

 

A j.. ga, kaj se tiče cuge, triput sam te zvao pa niš - sad malo ti nazovi.. :D

Link to comment
Share on other sites

TBO385 koju si vozio se ni u kom slucaju nemoze nazvat malom turbinom.:no2:

Manjom, ....da.:)

Zato sam mala turbina i stavio pod navodnike kad sam ga quotao :thumbsup:.

 

Još jednom, sve to nije bitno, gledamo samo štopericu :cheer:.

Link to comment
Share on other sites

G kolko ti ispušno kućište imaš ?

 

0.63. Moj auto inače ima kasniji spool od drugih auta sa istim motorom. Neznam jel do vrsti bregaste, ili zbog mog pomicanja bregaste...

 

TBO385 koju si vozio se ni u kom slucaju nemoze nazvat malom turbinom.:no2:

Manjom, ....da.:)

 

Pa i sam si rekao da ono nije AR.63 nego manje 0.48 valjda... Zašto piše .63 na kučištu ako nije .63? Nije bitno..

 

No ta turbina je daleko manja. Očeš volumenom, očeš snagom... :) A ima lošiji spool...

 

Samo jednom, na par sati sam osobno vozio auto s GT3071R. Ali vjeruj mi da su te BB/JB spike totalno off - sve su to praktički savršeni ležajevi, jer da nisu takvi poderali bi se začas pri takvim brzinama. Razlika u performansama turbina leži u drugim elementima a ne u ležaju.

 

A j.. ga, kaj se tiče cuge, triput sam te zvao pa niš - sad malo ti nazovi.. :D

 

BB se vrti brže od JB. JB ima daleko veći otpor rotaciji osovinice... Ulje stvara otpor kotrljanju...

Link to comment
Share on other sites

0.63. Moj auto inače ima kasniji spool od drugih auta sa istim motorom. Neznam jel do vrsti bregaste, ili zbog mog pomicanja bregaste...

 

 

 

Pa i sam si rekao da ono nije AR.63 nego manje 0.48 valjda... Zašto piše .63 na kučištu ako nije .63? Nije bitno..

 

No ta turbina je daleko manja. Očeš volumenom, očeš snagom... :) A ima lošiji spool...

 

 

 

BB se vrti brže od JB. JB ima daleko veći otpor rotaciji osovinice... Ulje stvara otpor kotrljanju...

 

 

 

Ne ovisi snaga nekog motora iskljucivo o turbini.:no2:

Da je tako, stavis GTX4202R i imas milion konja.

 

A za spool sam ti stavio graf pa proucavaj.

 

Ti si i prije tvrdio razne stvari sto se tice turbina, pa si na kraju shvatio da nisi u pravu. Jedna je upravo TBO385. Remember?

Link to comment
Share on other sites

sa 500nm i 300ks nhf, nemaš niti voziti čime po ravnome.. Taj auto pali gumu u prve tri brzine a ne ide sa mjesta... Po ovome što si napisao (500/300)...

 

Zamisli 600Nm sa 530KS, e to je već jako brzo. Osim što pali gumu, i ide...

 

Imaš tipičan primjer prečipane male prdekane od turbine (KKK16)

 

Iz tih razloga ja sam smanjio puhanje turbine i sada mi auto nekako bolje ide.

Jos je samo pitanje stoperice.....dali imao bolje ili losije vrijeme :D

Link to comment
Share on other sites

Ne ovisi snaga nekog motora iskljucivo o turbini.:no2:

Da je tako, stavis GTX4202R i imas milion konja.

 

A za spool sam ti stavio graf pa proucavaj.

 

Ti si i prije tvrdio razne stvari sto se tice turbina, pa si na kraju shvatio da nisi u pravu. Jedna je upravo TBO385. Remember?

 

Turbina je manja i točka... Turbina je jedva napuhala 400KS na muhinim valjcima. Ta ista turbina kod klošara na 1.8bar je jedva napuhala 320KS... Na tim istim valjcima GT3071R je napuhala 530KS... Ako valjci i lažu, razlika je tu od preko 100KS.. :drink:

 

A po spoolu je GT bolji od T3... Dalje nemam šta razmišljati...

 

JB je jedino u prednosti što se može reparirati i možda trpi veća opterećenja i temperature (ako)...

 

A da nije prednji pogon, ja bi sigurno stavio GT35R...

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Turbina je manja i točka... Turbina je jedva napuhala 400KS na muhinim valjcima. Ta ista turbina kod klošara na 1.8bar je jedva napuhala 320KS... Na tim istim valjcima GT3071R je napuhala 530KS... Ako valjci i lažu, razlika je tu od preko 100KS.. :drink:

 

A po spoolu je GT bolji od T3... Dalje nemam šta razmišljati...

 

JB je jedino u prednosti što se može reparirati i možda trpi veća opterećenja i temperature (ako)...

 

A da nije prednji pogon, ja bi sigurno stavio GT35R...

 

 

S tobom se ne isplati raspravljat jer ti slusas samo ...sebe.

 

Od kad ti imas 530KS?

Link to comment
Share on other sites

Turbina je manja i točka... Turbina je jedva napuhala 400KS na muhinim valjcima. Ta ista turbina kod klošara na 1.8bar je jedva napuhala 320KS... Na tim istim valjcima GT3071R je napuhala 530KS... Ako valjci i lažu, razlika je tu od preko 100KS.. :drink:

 

A po spoolu je GT bolji od T3... Dalje nemam šta razmišljati...

 

JB je jedino u prednosti što se može reparirati i možda trpi veća opterećenja i temperature (ako)...

 

A da nije prednji pogon, ja bi sigurno stavio GT35R...

Kad znate tunirat :P. Daj meni taj T3 turbo pa da vidš konja :lol:.

 

edit: eto, i miki je skužio :lol:

Link to comment
Share on other sites

S tobom se ne isplati raspravljat jer ti slusas samo ...sebe.

 

Od kad ti imas 530KS?

 

nemam ja, no ta turbina je to napuhala na istim valjcima...

 

Hoću samo reći kako je 350KS realno za tbo385... to što sam ja na muhinim valjcima liznuo 400ks sa tbo385 je pravo čudo... Ti ćeš reći da je tlak premalen...

 

Pa eno ti na 1.8-1.9bar ta ista turbina kod klošara je napuhala 320KS, a meni na 1.2bar 400ks...

 

S druge strane GT3071R 0.63ar je napuhala na tim istim valjcima 580Nm i 530KS...

 

Nemamo dvostruke kriterije... Kriteriji su samo jedni.. ;)

 

dobro da je tbo385 nova, i da se prevrtava, išla bi ona i malo preko 400... :D Kao što GT3071R ide malo preko 500.. :D

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

nemam ja, no ta turbina je to napuhala na istim valjcima...

 

Hoću samo reći kako je 350KS realno za tbo385... to što sam ja na muhinim valjcima liznuo 400ks sa tbo385 je pravo čudo... Ti ćeš reći da je tlak premalen...

 

Pa eno ti na 1.8-1.9bar ta ista turbina kod klošara je napuhala 320KS, a meni na 1.2bar 400ks...

 

S druge strane GT3071R 0.63ar je napuhala na tim istim valjcima 580Nm i 530KS...

 

Nemamo dvostruke kriterije... Kriteriji su samo jedni.. ;)

 

 

Kao sto sam rekao, ti slusas samo sebe.:)

Pitam se da li uopce procitas post na koji repliciras?:huh:

 

Vec sam ti nekoliko puta napisao da je TBO385 na trkacoj Lanci na 1,8 - 1,9 bara davala 420KS, ali se ti kao i obicno pravis (a mozda i ne?) ....mutav.

Tako da tvoje "realno",......:drink:

Link to comment
Share on other sites

Iz tih razloga ja sam smanjio puhanje turbine i sada mi auto nekako bolje ide.

Jos je samo pitanje stoperice.....dali imao bolje ili losije vrijeme :D

 

Ti imaš stock K04 turbinu i ta turbina i ne može dati puno više od tih 300 KS. Međutim, tvoj problem i nije bio toliko u snazi koliko u puno prevelikom momentu na nižim i srednjim okretajima. Po tom pitanju se nismo daleko odmakli u raspravi ali možeš pokušati iskoristiti barem onaj dio do 4000 RPM jer tu smo se uglavnom složili oko max momenta koji ima smisla na FWD autima kakav je tvoj.

 

P.S. Đijevu priču o K16 turbini slobodno ignoriraj jer on nikako da shvati da K16 turbo iz Focusa RS nema ama baš nikakve veze s k16 turbinom s kojom se on igrao. :doh:

Link to comment
Share on other sites

dobro da je tbo385 nova, i da se prevrtava, išla bi ona i malo preko 400... :D Kao što GT3071R ide malo preko 500.. :D

 

Kao sto sam rekao, ti slusas samo sebe.:)

Pitam se da li uopce procitas post na koji repliciras?:huh:

 

Vec sam ti nekoliko puta napisao da je TBO385 na trkacoj Lanci na 1,8 - 1,9 bara davala 420KS, ali se ti kao i obicno pravis (a mozda i ne?) ....mutav.

Tako da tvoje "realno",......:drink:

 

Miki, čitaj bolje... :P

 

Jel isto tako onda GT3071R može preko 500KS? :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Ali znam kako moj ST sa 300 ks od 4500-7000 ide.(sa 500nm momenta)

 

Ti imaš stock K04 turbinu i ta turbina i ne može dati puno više od tih 300 KS. Međutim, tvoj problem i nije bio toliko u snazi koliko u puno prevelikom momentu na nižim i srednjim okretajima. Po tom pitanju se nismo daleko odmakli u raspravi ali možeš pokušati iskoristiti barem onaj dio do 4000 RPM jer tu smo se uglavnom složili oko max momenta koji ima smisla na FWD autima kakav je tvoj.

 

P.S. Đijevu priču o K16 turbini slobodno ignoriraj jer on nikako da shvati da K16 turbo iz Focusa RS nema ama baš nikakve veze s k16 turbinom s kojom se on igrao. :doh:

 

Robert ima K16. I on je mrvicu veći od mog K16 jer i moj K16 je mogao napuhati 300KS! :P Sa EGT-om u nebesima, na 5500rpm max snaga, znači isto tako prevrtavanjem na ogromnom momentu... Tako da K16 itekako ima sličnosti sa mojim, jedino se možda razlikuju u ispušnom AR...

 

Ta turbina (K16) je dobra samo za jednu stvar!

Rk8lb_TTsmfeYrR6gtqIhGhFp-kzlXcPsPFnHC92qP-JMJMo-bcIE96kt_KB85v2jswtw1BO4ddV3dIAb6pdI5JFlvXuF_OtY1w93iXq0qimWZSeS6FR5nDxfYLvvaZOlRlCcufiG9c2UVymvPFINrg7B4-NVSotFfmg9ptCIazugCByEbM

 

KKK16

013-1.jpg

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

kova znaci tih 430Nm magicnih je super npr u trecoj brzini. Ali sto je u 4 i 5. brzini ? Nebi isao auto bolje s vise momenta?

 

I kova nemozes usporedivati svoje tps weight mape(koje vjerovatno nisu ti niti upaljenje kao na 99% auta) s ovim sto tcode ima. On je to dosta dugo podesavao da mu proradi kak treba i kak njemu pase. Kada probas nesto takvo onda sudi.

A sto se tice usporedbe t3 turbina i gt3071r, joj :). Pa to nakon 30s skuzis razliku.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...