Jump to content

TURBO- FAQ


Recommended Posts

  • Replies 286
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

 

I kova nemozes usporedivati svoje tps weight mape(koje vjerovatno nisu ti niti upaljenje kao na 99% auta) s ovim sto tcode ima. On je to dosta dugo podesavao da mu proradi kak treba i kak njemu pase. Kada probas nesto takvo onda sudi.

 

I to sam već napisao ("navodno je nešto i u tunigu"), ali takve stvari se uredno preskaču i ignoriraju :doh:.

Link to comment
Share on other sites

Robert ima K16. I on je mrvicu veći od mog K16 jer i moj K16 je mogao napuhati 300KS! :P Sa EGT-om u nebesima, na 5500rpm max snaga, znači isto tako prevrtavanjem na ogromnom momentu... Tako da K16 itekako ima sličnosti sa mojim, jedino se možda razlikuju u ispušnom AR...

 

Ta turbina (K16) je dobra samo za jednu stvar!

 

KKK16

 

 

aj vidit ćemo to brzo :D

mislim da ne može biti lošija od TBO385,ta je valjda original na lanciji i nikako mi ne odgovara

a di je egt senzor na ovoj tvojoj kkk16 :huh: i ne izgleda kao k16 kakvu ja imam

Link to comment
Share on other sites

Tebi covijek stvarno mora nacrtat.:lol:

Evo ti pa proucavaj:

 

tbo385.th.jpg

 

 

gt3071rk.th.gif

 

Ako GT3071R sa 47lbs moze dati 530KS, koliko moze TBO385 sa 42lbs?:naughty:

 

Na 60% efikasnosti, tbo385 je 41lbs, a gt3071 je 48lbs... To je samo 70KS razlike... :lol: S tim da je GT nova, a tbo385 ne postoji nova, a reparirane sigurno ne smiješ prevrtavati jer se razlete kao klošaru... :P

 

aj vidit ćemo to brzo :D

mislim da ne može biti lošija od TBO385,ta je valjda original na lanciji i nikako mi ne odgovara

a di je egt senzor na ovoj tvojoj kkk16 :huh: i ne izgleda kao k16 kakvu ja imam

 

egt senzor nije potreban... Imam 2 motora sa rupama na klipovima veličine oraha da znam da je bio u nebesima... :D na samo 1bar... :D

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

kova znaci tih 430Nm magicnih je super npr u trecoj brzini. Ali sto je u 4 i 5. brzini ? Nebi isao auto bolje s vise momenta?

 

I kova nemozes usporedivati svoje tps weight mape(koje vjerovatno nisu ti niti upaljenje kao na 99% auta) s ovim sto tcode ima. On je to dosta dugo podesavao da mu proradi kak treba i kak njemu pase. Kada probas nesto takvo onda sudi.

A sto se tice usporedbe t3 turbina i gt3071r, joj :). Pa to nakon 30s skuzis razliku.

 

Išao bi, ali je pitanje koliko bi npr. krugova izdržao. ;)

Osim toga, ubrzanje u prve 3 brzine ti je važnije i češće ti treba nego ubrzanje u 4. i pogotovo u 5.

 

Obzirom da Tomin auto nisam vozio onda ne mogu ni komentirati, ali sam uvjeren da je dobro namjestio.

 

Što se pak tiče mog ME 9.1 - kada probaš onda sudi. A budući da nisi probao, i da možeš samo pretpostavljati kaj su mi Švedi unutra namjestili a kaj nisu, onda.. :D

 

Jer i ti i Tomo ste me uvjeravali da se na njemu nemre namjestiti flat krivulja momenta, pa da nema limitere momenta po brzinama, pa ..

A ispostavilo se da ME 9.1 sve ima samo treba znati.

Edited by Kova
Link to comment
Share on other sites

Išao bi, ali je pitanje koliko bi npr. krugova izdržao. ;)

 

Obzirom da Tomin auto nisam vozio onda ne mogu ni komentirati, ali sam uvjeren da je dobro namjestio.

 

Što se pak tiče mog ME 9.1 - kada probaš onda sudi. A budući da nisi probao, i da možeš samo pretpostavljati kaj su mi Švedi unutra namjestili a kaj nisu, onda.. :D

 

Jer i ti i Tomo ste me uvjeravali da se na njemu nemre namjestiti flat krivulja momenta, pa da nema limitere momenta po brzinama, pa ..

A ispostavilo se da ME 9.1 sve ima samo treba znati.

 

Da te ispravim, nisam nikada tvrdio da nema limitere, nego da ne znam da li ima i ako ima, tko zna naći te tabele. A i dalje nisam siguran da ih imaš, to što ti auto puni manje u prvoj brzini nego u ostalima je sasvim normalna stvar i bez limitera.

Link to comment
Share on other sites

Na 60% efikasnosti, tbo385 je 41lbs, a gt3071 je 48lbs... To je samo 70KS razlike... :lol: S tim da je GT nova, a tbo385 ne postoji nova, a reparirane sigurno ne smiješ prevrtavati jer se razlete kao klošaru... :P

 

 

 

egt senzor nije potreban... Imam 2 motora sa rupama na klipovima veličine oraha da znam da je bio u nebesima... :D na samo 1bar... :D

 

 

Pa koliko je onda 530 - 70KS???:D

 

Btw, nije 41 nego 42lbs.

Link to comment
Share on other sites

K16 odnosno c20let, odnosno motronic 2.7, je imao primitivan način limitera... Bio je prekidač na getribi za prvu brzinu, gdje bi onda boost bio na tlaku opruge wg... A motronic bi u ostalim brzinama preko amal ventila podizao boost za 0.2-0.3bar...

 

I onda bi nakon dužeg stiskanja (jedan run 400m) spuštao boost natrag na oprugu... To je bio moronic... :doh:

Link to comment
Share on other sites

Robert ima K16. I on je mrvicu veći od mog K16 jer i moj K16 je mogao napuhati 300KS! :P Sa EGT-om u nebesima, na 5500rpm max snaga, znači isto tako prevrtavanjem na ogromnom momentu... Tako da K16 itekako ima sličnosti sa mojim, jedino se možda razlikuju u ispušnom AR...

 

 

 

Ako nije mijenjao turbinu onda ima K04 koja kod mene napuše 315 KS. K16 turbina rađena za Focus RS je konstrukcijski slična novim EFR turbinama i pojavila se u B&W katalogu skupa s njima. Na Volvo T5 motoru (kao što je u Focus ST) ta turbina može napuhati i preko 420 KS, a s ovom tvojom kramom sa slike je slična koliko je i ona tvoja slika iz kupaone slična prizoru iz kupaone sa Renatom Sopek.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Išao bi, ali je pitanje koliko bi npr. krugova izdržao. ;)

Osim toga, ubrzanje u prve 3 brzine ti je važnije i češće ti treba nego ubrzanje u 4. i pogotovo u 5.

 

Obzirom da Tomin auto nisam vozio onda ne mogu ni komentirati, ali sam uvjeren da je dobro namjestio.

 

Što se pak tiče mog ME 9.1 - kada probaš onda sudi. A budući da nisi probao, i da možeš samo pretpostavljati kaj su mi Švedi unutra namjestili a kaj nisu, onda.. :D

 

Jer i ti i Tomo ste me uvjeravali da se na njemu nemre namjestiti flat krivulja momenta, pa da nema limitere momenta po brzinama, pa ..

A ispostavilo se da ME 9.1 sve ima samo treba znati.

 

Probao aute s me 9.1. Nisam bas tvoj probao, ali sto god probao ne svidamise. Jako kasno puno s obzirom da dolaze s malom turbinom i varijabilnim bregastima, osjecaj na gasu je malo cudan i spor...

Ima me 9.1 opcija da se smrznes, ali preko 80% tih opcija proizvodac auta ne koristi.

Link to comment
Share on other sites

na 0.6 je 41. na 0.55 je 42... Pogledaj bolje sliku... :P

 

Fakat si kompliciran.:doh:

Lovis se konstantno za nebitne stvari a bitne zanemarujes.

Trebao si biti fiskal ili politicar a ne elektronicar.:lol:

Nemam vise volje. Uzivaj u svom ubijedjenju.:)

Link to comment
Share on other sites

Ako nije mijenjao turbinu onda ima K04 koja kod mene napuše 315 KS. K16 turbina rađena za Focus RS je konstrukcijski slična novim EFR turbinama i pojavila se u B&W katalogu skupa s njima. Na Volvo T5 motoru (kao što je u Focus ST) ta turbina može napuhati i preko 420 KS, a s ovom tvojom kramom sa slike je slična koliko je i ona tvoja slika iz kupaone slična prizoru iz kupaone sa Renatom Sopek.. :lol:

 

Jel ono KKK K16? Jeste...

 

Ima K04 i na Z20LET i jedva napuše 230KS, i ima K04 na novim astrama i napuše 320KS...

 

Zašto se zove isto neznam, no to je KKK16... Vjerovatno je problem u ispušnom kolektoru...

Link to comment
Share on other sites

Ako nije mijenjao turbinu onda ima K04 koja kod mene napuše 315 KS. K16 turbina rađena za Focus RS je konstrukcijski slična novim EFR turbinama i pojavila se u B&W katalogu skupa s njima. Na Volvo T5 motoru (kao što je u Focus ST) ta turbina može napuhati i preko 420 KS, a s ovom tvojom kramom sa slike je slična koliko je i ona tvoja slika iz kupaone slična prizoru iz kupaone sa Renatom Sopek.. :lol:

 

gledas mu slike :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Fakat si kompliciran.:doh:

Lovis se konstantno za nebitne stvari a bitne zanemarujes.

Trebao si biti fiskal ili politicar a ne elektronicar.:lol:

Nemam vise volje. Uzivaj u svom ubijedjenju.:)

 

pa čitaj sliku majku mu... gt3071 NEMA 55% crtu, namjanja je 60%... 385 ima 55% crtu, i ona ide preko 42lbs... Nemoj gledati nju, nego gledaj onu prije nje... Ona neide preko 41lbs...

 

Ako ćemo gledati 55% crtu na gt3071r koje nema, ona bi prošla negdje oko 49lbs... Možda zato i je tomo toliko napuhao sa ogromnim IC-om... :drink:

Link to comment
Share on other sites

Jel ono KKK K16? Jeste...

 

Ima K04 i na Z20LET i jedva napuše 230KS, i ima K04 na novim astrama i napuše 320KS...

 

Zašto se zove isto neznam, no to je KKK16... Vjerovatno je problem u ispušnom kolektoru...

 

pa čitaj sliku majku mu... gt3071 NEMA 55% crtu, namjanja je 60%... 385 ima 55% crtu, i ona ide preko 42lbs... Nemoj gledati nju, nego gledaj onu prije nje... Ona neide preko 41lbs...

 

Ako ćemo gledati 55% crtu na gt3071r koje nema, ona bi prošla negdje oko 49lbs... Možda zato i je tomo toliko napuhao sa ogromnim IC-om... :drink:

 

 

 

Samo jos ovo:)

Zato jer o turbinama nemas pojma.:no2:

Mlad si, naucit ces.:rofl:

 

Ovo drugo neznam sta bi ti napisao osim 2,6bara i 59 - 60%.

 

Koliko je ono 530 minus 70 ???

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

Probao aute s me 9.1. Nisam bas tvoj probao, ali sto god probao ne svidamise. Jako kasno puno s obzirom da dolaze s malom turbinom i varijabilnim bregastima, osjecaj na gasu je malo cudan i spor...

Ima me 9.1 opcija da se smrznes, ali preko 80% tih opcija proizvodac auta ne koristi.

 

Ok, ovo "ne sviđa mi se" i "osjećaj na gasu je malo čudan i spor" mi spada u kategoriju ukusa a ne kategoriju kvalitete ME 9.1 pa se o tom opet nemre raspravljati.

 

Međutim, ajmo probati ovako: isti taj Peter kojeg Tomo spominje i koji je radio meni mapu, i za kojeg mnogi smatraju da je (skupa s Henrikom Vossom koji mu pomaže) možda i najbolji tuner za T5 motore i ekspert za ME9.1, je za probu istjunirao Focus RS Mk2 sa stock K16 turbom i s GT3071R, ostali HW modovi su bili identični. Focus s Garettom je napravio 6 sec sporije vrijeme na Ringu iako je imao 40 - 50 KS više. Zanimljivo da je meni osobno rekao da mu je GT3076 puno bolja turbina od (toliko hvaljenog) GT3071.

 

Zakaj ne nacrtaš svoju krivulju momenta za onu varijantu od 400KS, jer ovak nisam siguran da kužim kaj bi po tebi bilo idealno? :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...