Jump to content

Zamjena svjećica


Recommended Posts

Evo jedno glupavo pitanje. Zanima me nakon cca koliko kilometara se mijenjaju svjećice? Prošle godine sam bio na servisu na 30000 km, pa su mi mijenjali svjećice (bar je tako pisalo na računu), i sad nakon 15000 km opet na računu piše da su mijenjali svjećice. Nisam baš neki stručnjak za motore ali nisam baš siguran da se svjećice mijenjaju svakih 15000 km :doh:

Jesu me oženili? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ha čuj 490 kn prvi put i 513 kn drugi put. Jebo im pas mater, dok sam išao u varaždin servisi mi nisu bili iznad 1900 kn, a sad zadnja dva 2400 i ovaj zadnji 3700 kn :doh:

 

ja mislim da ih ja mjenjam svaki drugi-treći servis, cca 40-50k km čini mi se

 

Ja još ni nemam toliko kilometara, a već su ih dva puta promijenili :lol:

Edited by cyberphere
Link to comment
Share on other sites

Sve je to relativno....npr na hondi preporučuju iridiumke koje idu cca 100.000km i koštaju ko sam vrag...ja stavljam NGK i nema frke....Na prošlom autu sam vozio isto na PLIN i prodao ga nakon 70000km i nisam mijenjao svjećice....valjda je od auta do auta :)

Link to comment
Share on other sites

kolko znam kaze volvo za 2.0i motor svakih 60.000 km... (imali smo jednog u salonu, pa se sjecam)...

 

 

Eto i da je svakih 30 000 km jer se vozim na plin pa ajde kraće traju bi shvatio, ali da mi na svakom servisu mijenjaju svjećice to mi nema smisla. Prvi put su ih promijenili na 30 000 km, i sad na 45 000 km

Link to comment
Share on other sites

60.000 interval za clia sad su na 45.000

 

90 000 je interval na Cliu.

 

Evo, Ščuka ti je prije nekoliko tjedana bio na 60kkm servisu u ovlaštenom. Nisu mu zamijenili.

 

Ja sam promijenio na 50kkm.

 

Radi se o NGK Platinum svjećicama.

 

 

@Cyber - mislim da ti to rade jer imaš plin/ako ga imaš.

Link to comment
Share on other sites

Ja ih mijenjam svakih 40tkm, s tim da bi mogle izdržat vjerovatno do 60tkm. Na plinu sam također. Koštaju sve 4 ~150kn, pa nije greda :lol:

 

Ali evo tu je razlika, ja kak god da vozim, uopće nije bitno - svjećice na plinu neće izdržat puno preko 20 000km. Možda je do konstrukcije motora ili ko zna čega....ali čuo sam da je i drugima tak na BMWima.

Link to comment
Share on other sites

Ali evo tu je razlika, ja kak god da vozim, uopće nije bitno - svjećice na plinu neće izdržat puno preko 20 000km. Možda je do konstrukcije motora ili ko zna čega....ali čuo sam da je i drugima tak na BMWima.

 

 

Kaj znaci nece izdrzati ? Kako se manifestira kad krepa ? Pitam jer meni ovi u autotimu nikako da pronadju uzrok mog problema cukanja .tj. trokiranja,na 1000-1200 okretaja

Mozdaimam problem sa svjecicama ...nisam ih mjenjao bar 30000 km

Link to comment
Share on other sites

Ali evo tu je razlika, ja kak god da vozim, uopće nije bitno - svjećice na plinu neće izdržat puno preko 20 000km. Možda je do konstrukcije motora ili ko zna čega....ali čuo sam da je i drugima tak na BMWima.

 

Vjerovatno dosta ovisi i o smjesi, ti imaš plin na flanđu, pa ziher nije dobra smjesa kroz cijeli raspon okretaja motora.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...