Jump to content

Golf V GTI u leru rokce kao diesel


Recommended Posts

  • Replies 142
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Ne vidim u čemu je problem ? Svi motori koji su imali taj problem (2005) su pod garancijom dobili nove dijelove, Naš A4 je pozvan u servis na mijenjanje nečega vezano za pumpu, sve besplatno, sad šta su promijenili nemam pojma. I ne vidim u čemu je problem promijeniti nešto što košta 250kn (cam follower) ?? Kaj je možda bolje dat 7000kn za običan servis na M6, to je onda dobar omjer uloženo/dobiveno ?? Ili 4500kn za lambda sondu na Mazdi 6 2.0 dizel (kolega sa posla, već druga u 80kkm) ?

 

Nije problem u 250kn, već u neinformiranosti djelatnika servisa koji ne znaju da se to mora promijeniti, a taj trošak od samo 250kn vodi k troškovima od nekoliko tisuća kn zbog loše konstrukcije.

 

Mene samo zanima da li se može taj problem OTKLONITI i na starijim modelima ili su oni osuđeni na redovito mijenjanje tih cam followera ako su prethodno imali sreće da su im u njihovom servisu mijenjali pa nije došlo do štete?

Link to comment
Share on other sites

Nije problem u 250kn, već u neinformiranosti djelatnika servisa koji ne znaju da se to mora promijeniti, a taj trošak od samo 250kn vodi k troškovima od nekoliko tisuća kn zbog loše konstrukcije.

 

Mene samo zanima da li se može taj problem OTKLONITI i na starijim modelima ili su oni osuđeni na redovito mijenjanje tih cam followera ako su prethodno imali sreće da su im u njihovom servisu mijenjali pa nije došlo do štete?

 

Koliko ja znam svi stariji modeli bi se trebali podvrgnuti izmjeni bregaste ukoliko nisu a pogotovo ako planiraju staviti jaču pumpu u svrhu tjuniranja vozila ;).

 

Recimo ja sam sebi zamjenio (sam, 20min posla dakle ne treba ni servis) taj Cam Follower na S3u, bio je u ok stanju na 40kkm al bolje da stavim novi neg da se raspadne, dođe punih 250kn pa nema smisla uopće razmišljati da li mijenjati ili ne !

 

Dok recimo na A4 koji će sad okrenut 90kkm nije mislim to mijenjano i nema nikakvih problema, sad ćemo na 90kkm i to zamjeniti da može sljedećih 90kkm bez ijednog kvara :)

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

svi tfsi

 

The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 9 characters

 

Ne svi TFSI, samo oni koji imaju jaču pumpu, opet napominjem imam 2.0 TFSI sa 90kkm i nije niš mijenjano nit se ne čuje kao dizel, čuje se isto kao i prvog dana. I oni TFSI koji su proizvedeni 2005., dakle prvi modeli GTIa

Link to comment
Share on other sites

ok, nisam bas jako upucen u taj problem

 

znam kada je meni to otislo i sjebalo bregastu da su u servisu tek onda dobili uputu da na svim tfsi-ima obavezeno provjeravaju pumpu goriva odnosno cam follower na svakom redovnom servisu. inace nitko to nije gledao. od kako se pojavio prvi tfsi

Link to comment
Share on other sites

Nije problem u 250kn, već u neinformiranosti djelatnika servisa koji ne znaju da se to mora promijeniti, a taj trošak od samo 250kn vodi k troškovima od nekoliko tisuća kn zbog loše konstrukcije.

 

Mene samo zanima da li se može taj problem OTKLONITI i na starijim modelima ili su oni osuđeni na redovito mijenjanje tih cam followera ako su prethodno imali sreće da su im u njihovom servisu mijenjali pa nije došlo do štete?

 

To reci VW-u šta neobavjesti svoje servisere kao i z asve ostale stvari...

Dakle nemoš krivit servisera ako nije dobio naputak od proizvođača...

Svi pregledi i zamjene su il je to crklo il se saznalo ovako iz pojedinih slučajeva....

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

To reci VW-u šta neobavjesti svoje servisere kao i z asve ostale stvari...

Dakle nemoš krivit servisera ako nije dobio naputak od proizvođača...

Svi pregledi i zamjene su il je to crklo il se saznalo ovako iz pojedinih slučajeva....

:thumbsup:

 

Krivo sam se izrazio, mislio sam prije svega na proizvodjaca. Slazem se s tobom.

Link to comment
Share on other sites

Zasto trosit novce, kad se i dalje prodaje....

Da se to dogodilo na nekom francuskom ili talijanskom motoru, eto ti prica o nepouzdanosti i sta sve ide uz to.

Ovako VW je sveta krava....:doh:

 

Drito :notworthy:

Link to comment
Share on other sites

Problem "star" 6 godina...a igrom slucaja prvi put cujem za ovo...? A nije bas da ne pratim forume. Ili Tfsi-eva ima jako malo...il vlasnici i upuceni ne vole pricati o VW-ovim failovima. Ali dobro, zato se o failovima (cak i manjim) nekih drugih (neNjemackih) pisalo i pisat ce se u 38 topica na 14 foruma.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo sad ne pretvoriti ovaj topic u prepucavanje jer vidim kud vodi rasprava. :thumbsup:

 

Slažem se sa Mladenom inače.

 

Vjerujem da nikome nije cilj ovdje prepucavat se, ali samo jedna "vrsta" ljudi može vjerovat u priče "Moj golf je pravi, nikad se ne kvari". Statistički ih je vjerujem jako puno kroz godine prodano, pa i to nešto govori o onome da ih se mali postotak kvari ili su s nekakvim greškama.

 

I to je to, neki sami sebe uvjeravaju u nešto što nije tako, ali, njima na štetu.

 

Kad vidim šta ljudi mjenjaju na svojim autima i na koliko km, ja radije ostanem na šugavom francuzu i škripanju plastike te sinhronima.

Link to comment
Share on other sites

Problem "star" 6 godina...a igrom slucaja prvi put cujem za ovo...? A nije bas da ne pratim forume. Ili Tfsi-eva ima jako malo...il vlasnici i upuceni ne vole pricati o VW-ovim failovima. Ali dobro, zato se o failovima (cak i manjim) nekih drugih (neNjemackih) pisalo i pisat ce se u 38 topica na 14 foruma.

 

pa nema toga koji se ne kvari, samo neki ljudi ne prave TOLIKU dramu od toga da se čuje sve do svemira, a i za ovo evo fokusičar je napisao preventivni trošak je 250kuna

Link to comment
Share on other sites

mislim da je tu drugi problem kada se gleda vag vs francuzi/talijani...

 

kada nesto ode na vagu, problem se rijesi unutar par dana. maksimalno par dana. kada ode nesto na francuzu u servisu se prvo ceskaju za glavu pa gledaju kako da tebe okrive za kvar. na kraju "poprave" tek toliko da mozes izaci iz servisa i maknuti im se s grbace.

 

malo sam mozda preuvelicao stvari ali ovo je iz MOGA iskustva i iz hodanja po reno servisima po osijeku 2 razlicita servisa, zagreb 1 servis i na kraju SIBENIK. svoje "iskustvo" temeljim na 5 francuza koji su prosli kroz kucu i na 7 vagova..

Link to comment
Share on other sites

danas je auto bio u VW-servisu (citaj: najveci debili uopce!!!!).. ne znaju kaj mu je... kompresija je savrsena... kazu da treba otvorit motor..tocnije... treba vadit motor...pa vidjet sta mu je... ali prvo cemo ga dat nasim mehanicarima... i onda cemo vidjet dalje...

 

VW MAJKA !!!

Link to comment
Share on other sites

ma jok... i u drugom servisu su samo debili...i sljedeci termin bi bio tek za 2 tjedna... nama je u biti samo bilo vazno da ga spoje na komp... jer to mi ne mozemo (bmw servis)... pa cemo sada valjda mi detaljnije pogledat...

 

javim kaj bude...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...