Jump to content

Renault Kangoo dci,nekad neće da upali


Recommended Posts

Renault Kangoo dci,2003 godina

ponekad jednostavno neće upalit,crvena STOP lampica konstantno svijetli.

auto normalno vergla ali neće upalit.!

ostaviš ga pola sata i onda upali skroz normalno a ponekad pali i po 3-4 dana bez problema pa onda opet nakon nekog vremena kenja i tako stalno.

 

u servisu sam bio na dijagnostici i nema greške a kad neće upalit na testeru se vidi da prepozna ključ i da je transponder prenio naredbu ECU kompjuteru da deaktivira blokadu paljenja alo ovaj to ne učini i auto naravno ne pali.

 

mjenjan je transponder i čak sam dobio i novi ključ ali opet isto.

finalna dijagnoza servisa je da treba zamjenit ECU i ta igra košta preko 1000€.

moje mišljenje je da oni uopće neznaju u čemu je problem i jednostavno mjenjaju šta im prvo padne na pamet i uredno pišu račune od kojih dobiješ vrtoglavicu.

 

jel imao tko takav problem ili zna u čemu bi mogla bit caka.

lp

gonzo

Link to comment
Share on other sites

Clio dci ...

ista situacija ... samo je problem bio prisutan na nizbrdicama/uzbrdicama(koji put bez problema), jer bi drzao kocnicu i auto nije htio upaliti ... pitanje je bilo pa kako na ravnome pali, a na nagibima nikako ... i jedan dan ja stojim iza auta i mama krene paliti auto ... a iza sve u masi, nakon toga rastavljene zadnje lampe, sve pocisceno i auto od tog dana pali vec 2 godine bez problema ...

Link to comment
Share on other sites

Imali smo mi u firmi slicno sranje sa RenFaultovim kombijem. Prvo su mijenjali kljuc, pa je kratko bilo dobro i kad se na kraju opet pojavio problem, morali su mijenjati ECU i to je bila velika cifra. Ako ces raditi u Roci, javi se, moj stari zna Rocu osobno i znamo voditelja servisa Vladu Pavlovića.

Link to comment
Share on other sites

Meni se to događalo na Cliu 1.2 (2000.g.)

 

Umro neki konektor koji daje info motoru o paljenju. Uglavnom, sve bilo u redu, benga ide u cilindar, ali taj električni qurac nije dobivao tu informaciju, pa nije palio svjećice...

 

To sranje malo zamijenio (cca. 250 kn) i sve bilo u redu.

 

Samo kaj se nemrem sjetiti kak se to zove...

 

EEEEEEEEEE, impulsator!!! Eto, probaj to zamijenit.

Link to comment
Share on other sites

koliko je koštalo u Roci,ovdje u Grazu nam hoće preko 1000€.

 

lp

 

Joj zbilja ne znam. To bi morao pitati sefa voznog parka. Pitat cu ga kad ga ulovim. To je inace malo teza operacija. Mogu jedino pitati Rocu koliko bi to doslo. Budem danas probao otic u Rocu. Ali je bez pregleda u servisu je glupo ic pitat. A pretpostavljam da je Kangoo u Grazu.

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Meni se to događalo na Cliu 1.2 (2000.g.)

 

Umro neki konektor koji daje info motoru o paljenju. Uglavnom, sve bilo u redu, benga ide u cilindar, ali taj električni qurac nije dobivao tu informaciju, pa nije palio svjećice...

 

To sranje malo zamijenio (cca. 250 kn) i sve bilo u redu.

 

Samo kaj se nemrem sjetiti kak se to zove...

 

EEEEEEEEEE, impulsator!!! Eto, probaj to zamijenit.

 

senzor pozicije radilice

standard za clia, imali mi dva takva slucaja, novi konektor i gas

samo njegov je dci, za njih nisam cuo da imaju takve slucajeve

a da se skine imobilizator sa centrale? (kod kljuca)

Link to comment
Share on other sites

Istu stvar je meni Megane radio (1,4 benzin), samo stane i nebi ga bok upalio.Nakon 20 minuta upali ko pusta i par dana je ok onda isto.Nakon nekog vremena je umro akomulator, promjenio sam drugi i maknuo one glupe renaultove kleme na navoj i stavio klasicne.

 

Od tada auto pali bez problema, evo skoro 2 mjeseca.

 

Mozda je j kontakt na bateriji?

Link to comment
Share on other sites

ovima u renulo je vec rutinski da kad ne znaju sto je onda uvijek hoce mijenjati ECU. ali da barem to rijesi ikoji problem ne bi nista rekao...

Pa to i je problem.

Dosada su promjenili 5 stvari i problem jos nije rijesen a znaju uredno naplatit.

Link to comment
Share on other sites

ma sve mi jasno... kad se sada sjetim vremena kad je cijela obitelj bila na francuzima muka mi je...

 

starom na vel satisu su mijenji pola auta, nikada problem rijesen a sve uredno naplaceno. sto je bio najveci smijeh svaki put su na racun htijeli uvaliti kao da su promjenili okvir tablice i to naplatiti 2 x 10-20kn...

 

vjerujem da ima kvalitetnih francuza ali na zalost ja se s njima nisam jos sreo...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...