Jump to content

Vulkanizer: Bracun ili Koloper?


drahic

Kod koga je bolje napravit optiku/spur?  

49 members have voted

  1. 1. Kod koga je bolje napravit optiku/spur?

    • Bracun
      28
    • Koloper
      21


Recommended Posts

S obzirom da ova dva vulkanizera slove kao 2 najbolja u gradu, zanima me kod kojeg je bolje odradit kompletnu optiku/spur auta?

 

 

 

Kakva su vasa iskustva ?

 

:thumbsup:

Edited by drahic
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Bračun definitivno...zasto zato :D ovi mi idu kao prvo na k sa glumom guzva ovo ono, dodji za tjedan dana :D lol...pa doidjes, pa ti nariktaju, pa onda opet dodji sutra jer nisu centrirali volan pa ovo ono..

 

Bračun svaka čast dečkima, ljubazni su jako,

ne ko ovi glumci da mi pred nosom zatvore garazu i nafrlje muziku u autu fuj..i svaki put sam dolazio reklamirat koloperu i tjesio se odlicno bar mi napravi lol...

 

i koliko se ja laicki kuzim cini mi se duplo bolji uredaj kod bracuna

Link to comment
Share on other sites

Kod Kolopera radim štagod imam za sve aute i nisam nikada imao nikakvih problema niti reklamacija (bilo balansiranje, špur, krpanje itd.)! I meni su sasvim susretljivi i nikad mi nisu tak zatvorili garažu... :huh:

 

Kod Bračuna nisam bio jer sam i tu zadovoljan... :)

 

Edit: a na anketu onda neću odgovorit jer neznam di je bolje... :D

Link to comment
Share on other sites

ne mogu sudjelovati u anketi, jer nemam iskustva ni s jedim ni s drugim..

ali bas thread koji mi treba,kako se dvoumim izmedju ta dva, svaka cast Hrvoje :thumbsup:

 

Ono sto sam cuo za Kolopera je da je potrebno naruciti se kod njega unaprijed(sto mi je malo bezveze,mislim ok,mozes imati guzvu,ali nisi zubar :rofl:), te da se "naglasi" da li se "treba" ili ne racun, a o samom odgovoru ovisi cijena.. Koliko je tocno, neznam, a vi?

 

Zna li netko mozda, okvirno, koliko je kod Bracuna spur, a koliko balansiranje po kotacu ?

 

 

sorry na ne sudjelovanju u anketi(nemam iskustva s njima jos) i na malom OT-u

Link to comment
Share on other sites

potpis :thumbsup:

 

koloper je banana nakon sto je stara postava otisla

 

 

ili vulkal ili bracun ;)

 

Ne kuzim koja je to stara postava otisla?

 

Tamo na optici radi jedan te isti lik vec jedno najmanje 4-5 godina

 

 

Ja sam bio kod Kolopera i Bračuna više puta jer sam radio optiku svaki put kad sam mjenjao visinu na gewindama, gume ili bilo što na ovjesu.

Koloper mi jednom nije dobro mogao namjestiti optiku, a Bračun mislim čak dva ili 3 puta. Ja ne vidim nikakve razlike po tom pitanju tko je bolji, jedino vidim razliku u cijeni za moj auto 265 kn kod Bračuna i 170 kn kod Kolopera

Link to comment
Share on other sites

ne mogu sudjelovati u anketi, jer nemam iskustva ni s jedim ni s drugim..

ali bas thread koji mi treba,kako se dvoumim izmedju ta dva, svaka cast Hrvoje :thumbsup:

 

Ono sto sam cuo za Kolopera je da je potrebno naruciti se kod njega unaprijed(sto mi je malo bezveze,mislim ok,mozes imati guzvu,ali nisi zubar :rofl:), te da se "naglasi" da li se "treba" ili ne racun, a o samom odgovoru ovisi cijena.. Koliko je tocno, neznam, a vi?

 

Zna li netko mozda, okvirno, koliko je kod Bracuna spur, a koliko balansiranje po kotacu ?

 

 

sorry na ne sudjelovanju u anketi(nemam iskustva s njima jos) i na malom OT-u

Hehe..Hvala..:thumbsup:

 

Kod Kolopera konkretno za Astru Gtc prednji kraj samo je 170kn a komplet 210kn.

Link to comment
Share on other sites

Ne kuzim koja je to stara postava otisla?

 

Tamo na optici radi jedan te isti lik vec jedno najmanje 4-5 godina

 

 

Ja sam bio kod Kolopera i Bračuna više puta jer sam radio optiku svaki put kad sam mjenjao visinu na gewindama, gume ili bilo što na ovjesu.

Koloper mi jednom nije dobro mogao namjestiti optiku, a Bračun mislim čak dva ili 3 puta. Ja ne vidim nikakve razlike po tom pitanju tko je bolji, jedino vidim razliku u cijeni za moj auto 265 kn kod Bračuna i 170 kn kod Kolopera

 

goran radi na optici ,on je jedini ostao za sada

 

dok u vulkal su guma i snobic otisli radit i samo njima kad dam balansirat sve bude u redu :thumbsup: ,a i špur mi je radio 2 puta u zadnjih 2 mjeseca i svaki put je bilo odlicno napravljeno i podeseno onako kako sam ja htio

 

 

edit: guma ti je onaj decko sto ima plavu e36icu prije je bila po billi stalno

Link to comment
Share on other sites

Valjda sam sa 15auta vec bio kod Kolopera i svaki put sve super! Decki koji rade su uvijek za zajebanciju, gazde su ok, popricaju/ponude kavu. 2-3 puta se dogodilo da je nesto na nekom autu imalo lufta pa skinu auto dolje i kazu da dodjes kad sredis bez da ista naplate itd..

 

Ja sam zadovoljan s Koloperom!

Link to comment
Share on other sites

Bio kod obadva, kod Bračuna odrađeno sve ok iz prve,zadovoljan i meštar pričljiv tj. hoče sve objasnit, kod Kolopera poznam gazdu i pristup ok, ljubazni, majstor koji rihta špur kuži posao ali nešto mu sugerirat onak napravi ali...zamjerke na položaj volana, 2 x se vraćao, nakraju podesili također ok.

Što se tiče vulkanizerstva/balansiranja definitivno Auto Dario- Trnsko, burazi jako pedanti, ništa teško za odradit, okrenut i 5x gumu na felgi kod balansiranja, poslije sam gazda sjeo s menom u auto na probu, definitivno preporuka.

Link to comment
Share on other sites

Sad kontaktirao bracuna i dogovorio si termin... (pozivi obavljeni prema Bracunu, Koloperu i Bat-u)

 

uglavnom, za spur treba kod sva 3 najaviti se, tj naruciti se...

 

Sto se cijena tice:

 

Tko?...............Špur......Balansiranje (15",alu)

 

Bracun............150..............45

Koloper........150(210)..........40

Bat.................150..............45

 

iako mi nije jasno ovo kod kolopera 150 prednji kraj a 210 komplet ?

Edited by Bushido
Link to comment
Share on other sites

Sad kontaktirao bracuna i dogovorio si termin... (pozivi obavljeni prema Bracunu, Koloperu i Bat-u)

 

uglavnom, za spur treba kod sva 3 najaviti se, tj naruciti se...

 

Sto se cijena tice:

 

Tko?...............Špur......Balansiranje (15",alu)

 

Bracun............150..............45

Koloper........150(210)..........40

Bat.................150..............45

 

iako mi nije jasno ovo kod kolopera 150 prednji kraj a 210 komplet ?

 

 

A meni nikako nije jasno kako vama za prednji pogon optika kod kolopera kosta vise nego meni za quattro (170 kn uvijek placao za komplet!)

 

I zasto je u bracuna tolika razlika u cijeni (za quattro 265 kn, a tebi kaze 150 za prednji)

Link to comment
Share on other sites

ja sam uvijek kod Kolopera plaćao 130 samo za prednji bez računa, ali zadnja dva puta nisam bio zadovoljan.. gazda je susretljiv i oke lik, onaj mršavi visoki je oke, ali onaj šegrt, pa gedoru mu ne bih dao u ruke kak je bio šlampav.. možda se sad popravio.. ali definitivno otkad stara ekipa ne radi tamo nije to više to..

 

isto su mi na hladnoći zatvorili vrata pred nosom (doduše prvi put) i nisam bio zadovoljan položajem volana, jebote kvantne fizike naštelat volan u nulu.. :doh:

Link to comment
Share on other sites

ja kod Bračuna radio par puta i nisam bio zadovoljan...

 

recimo primjer radim špur na r5 gtt i on meni napravi špur... ja odem i pogledam papir a na papiru odabrane postavke R5 svi osim GTT :D tj radio mi je špur prema postavkama od običnog r5 koji nije ni slično

 

mislim ono wtf?

 

na drugom auto mi je složio špur pa je auto vukao još više ali sad u drugu straniu :D

 

kod koloper sam radio i bio sam zadovoljan.

 

ali moja preporuka bi bila ili koloper ili šurina na borovju :)

Link to comment
Share on other sites

hm..vidim da su manje vise svi zadovoljni koji su bili kod Kolopera al svima do zadnjeg nije volan bio u nuli :) pa tak i meni isto, sa nekoliko autiju. Nakon reklamiranja je bilo sve ok. Bit ce je majstor malo krivo upucan pa mu sve ode na hero :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...