Jump to content

Auto trese?


Recommended Posts

  • Replies 154
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

iste probleme imam ko i ti, i vec sam lud jer neznam sta da radim. auto stoji u garazi tjedan dana,a treba mi...

mjenjao nosace motora, glavcinu sa lezajem, 3 seta felgi, gewinde, i sad jos moram kupit 4 gume 18"

 

samo kaj se meni vec na 60-ak km/h osjeti da prednji desni kraj oce pobjec od ostatka auta :lol:

 

Pogledaj kakav je unutarnji zglob

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi se diff čuo.. i sumnjam da ima dovoljno okretne mase u njemu da trese auto. To što trese cijeli auto mora imati dostatnu masu i mora se okretati..

 

Ili dosjedi poluosovina krivo opterečuju poluosovinu ili sama poluosovina je van balansa.

Ili je kod zamašnjaka nešto.. napukao, šarafi pukli.

 

Veki: digni auto na stupnu ili prednji kraj samo u zrak, skupa sa kotačima i gas do 5. brzine.

I netko ispod auta gleda otprilike gdje i šta najviše trese.. na getribi ili glavčini ili motoru ili...

 

Nemoj te se ozlijediti.. ovaj ispod auta neka bude mehaničar :D

Edited by meshin
Link to comment
Share on other sites

uzevši u obzir činjenicu da je jedna poluosovina komplet nova a druga kolko vidimo nema nigdje lufta, ni na kinetičkom, ni na križu( nadajući se da nije spigana jer nema od čega biti ) , kako saznati da li vibracije stvaraju dosjedi na difu bez skidanja getrirbe , jer mi to nije prva opcija baš

 

il dal se kak može vidjet ak je poluosovina spigana bez skidanja iste??

Link to comment
Share on other sites

jel može nosač motora prouzročit tolke vibracije u vožnji? lijevi nosač, na getribi, ima malo lufta, gad ga napinjem kuplungom ima mali pomak, 2 različita merhaničara me uvjeravala da on može samo trest na kretanju ili leru..u leru se ništa ne trese , kao ni na kretanju..

 

btw danas sam ujutro točno gledao di i kaj..znači od 75-80 na dalje počne vibrirat kompletan auto, smiri se na laganije malo oko 100 i oko 120 počne opet jače, kad održavam bilo koju od ovih brzina vibracije se smanje za 80% ..znači stisnem gas , opet počne..možda se motor tolko napne u vožnji pa poluosovine počnu vibrirat? jel moguće to?

Link to comment
Share on other sites

jel može nosač motora prouzročit tolke vibracije u vožnji? lijevi nosač, na getribi, ima malo lufta, gad ga napinjem kuplungom ima mali pomak, 2 različita merhaničara me uvjeravala da on može samo trest na kretanju ili leru..u leru se ništa ne trese , kao ni na kretanju..

 

btw danas sam ujutro točno gledao di i kaj..znači od 75-80 na dalje počne vibrirat kompletan auto, smiri se na laganije malo oko 100 i oko 120 počne opet jače, kad održavam bilo koju od ovih brzina vibracije se smanje za 80% ..znači stisnem gas , opet počne..možda se motor tolko napne u vožnji pa poluosovine počnu vibrirat? jel moguće to?

 

nek ti budu prioritet zglobovi prvo oni do mjenjača pa onda vanjski na poluosovini...

 

meni trese na bilo kojoj brzini pod opterećenjem čim održavam brzinu ništa!

 

znači trese i na 50 i na 180 ali samo ako poklopim gas kad održavam brzinu ništa sve 5... sjebano je neš kod unutarnjeg zgloba lijeve kratke poluosovine na ulasku u diferencijal ima malo lufta... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...