Jump to content

Auto trese?


Recommended Posts

komparator, mjerna ura, mjerni sat..

 

al svaki normalan servis bi trebao to imati

Eeee nemas ti pojma koliko je ovdje "nenormalnih" "servisa"

 

Jedino da idem u ovlasteni a to mi opet blesavo jer oni doslovno ugradjuju zlatne dijelove

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 154
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Eeee nemas ti pojma koliko je ovdje "nenormalnih" "servisa"

 

Jedino da idem u ovlasteni a to mi opet blesavo jer oni doslovno ugradjuju zlatne dijelove

 

Servisi na zapadu nisu da ti rijese problem nego uzmu lovu to je valjda jasno.

Link to comment
Share on other sites

ja sam izludio neki dan sa toyotom corolom. promjenio prednje diskove,kao ono i dalje trese ko mutavo :D

 

sve mjerio 8 puta, malo sjebana glavcina bila. decki mjenjali lezaj kotaca i izudarali ju. potokario i novi lezaj ali i dalje trese, manje ali trese!!

 

na kraju ZADNJI DISK bio potrosen u elipsu, promjenio ih i to je to. a auto mi bio na dialici tjedan dana!! poludio sam

Link to comment
Share on other sites

ma to mene jebe, nemam ja gdje to odradit sve, a da ne kazem da mi se ne ide metodom kupovanja dijelova i mijenjanja...

 

e jos nesto, kad je auto hladan ujutro manje trese... iako na kocenju trese ali manje... mozda su stvarno diskovi, koji kad se zagriju fest tresu? samo sto ja osjetim da mi tresnja dolazi ispod auta isto, kao u zadnjem kraju.... kazu da ima ne U joint na kardanu ispod auspuha, ali treba sve skidati dolje.... alfa eee da si mi blize :D

Link to comment
Share on other sites

To je tako kad imas "odlicne" plocice :)

 

kakve bi uzeo za golfa da koči malo duže od 3 kočenja? :D

 

samo da ne cvile.. :D ferodo neke? što ima od ATE da je bolje? jer trenutno imam original ATE..

Link to comment
Share on other sites

bez cviljenja nema kocenja... pomiri se s time... ili se stylaj po ravnom :P

jedino ako keramiku ne stavis :)

 

edit.

 

sad kuzim zasto si brz, nemas s cim stat :rofl:

Edited by Sasaa
Link to comment
Share on other sites

To je tako kad imas "odlicne" plocice :)

 

a sto uzet jebiga ovdje ja nemam pojma, ako si upucen u "americke" stranice, daj preporuku jer mi auto bas slabo koci, pogotovo kad nas je vise u autu, ono klizi na semaforu, bas plocice ne "grizu", mekano skroz...

Link to comment
Share on other sites

kakve bi uzeo za golfa da koči malo duže od 3 kočenja? :D

 

samo da ne cvile.. :D ferodo neke? što ima od ATE da je bolje? jer trenutno imam original ATE..

 

Ferodo DS2500 bi ti bile OK...

 

a sto uzet jebiga ovdje ja nemam pojma, ako si upucen u "americke" stranice, daj preporuku jer mi auto bas slabo koci, pogotovo kad nas je vise u autu, ono klizi na semaforu, bas plocice ne "grizu", mekano skroz...

 

Carbotech - 1521 ili AX6

 

http://carbotechperformance.com/brake-compounds2.asp

 

Hawk - Performance Ceramic, High Performance Street ili High Performance Street 5.0.

 

http://www.hawkperformance.com/performance-street/pads

Link to comment
Share on other sites

da li se ove moraju zagrijati da bi kocile, ili koce normalno i kod normlane voznje?

 

kakve diskove gore metnut, za te hawk sam vec citao da ih ekipa masovno stavlja na audije.

 

Ne moraju i da, koce normalno, to su bas cestovne plocice, nisu za stazu... Diskove bilo kakve...

Link to comment
Share on other sites

Evo update:

 

Kupio Ferodo DS2500 napred i montirao. Usput, diskove koji su bili montirani u krivu stranu vrtnje okrenuo pravilno ( zbog hladjenja ).

 

Onda sam se pola sata lagano vozio da to ista pocne kocit i onda na autoput jedno 7-8 kocenja od 150 na 50kmh. I onda voznja jedno 1-2 km da se ohlade izmedju. Ostavio auto na parkingu da se ohladi skroz do kraja. Nakon toga krenuo u voznjicu i dva puta kocnjenje sa 140-40 i to je to.

 

Rezultat je da apsolutno nista ne trese ni na jednoj brzini prilikom kocenja ( za sada ). Auto staje jako dobro iako mislim da treba jos par dana normalne voznje da to do kraja dodje k sebi.

 

Problem koji sada vidim su gume dimenzija 195/40/17 koje mi se cine da opce nisu u stanju prenjet ikakvu silu kocenja jer to na 160-170 skripi i onak..staje auto ali mislim da to moze puno bolje da je neka sira guma. Tlak nisam provjeravao, koji bi uopce trebao biti na toj gumi ?

 

Ja zadovoljan uglavnom!

Link to comment
Share on other sites

Evo update:

 

Kupio Ferodo DS2500 napred i montirao. Usput, diskove koji su bili montirani u krivu stranu vrtnje okrenuo pravilno ( zbog hladjenja ).

 

Onda sam se pola sata lagano vozio da to ista pocne kocit i onda na autoput jedno 7-8 kocenja od 150 na 50kmh. I onda voznja jedno 1-2 km da se ohlade izmedju. Ostavio auto na parkingu da se ohladi skroz do kraja. Nakon toga krenuo u voznjicu i dva puta kocnjenje sa 140-40 i to je to.

 

Rezultat je da apsolutno nista ne trese ni na jednoj brzini prilikom kocenja ( za sada ). Auto staje jako dobro iako mislim da treba jos par dana normalne voznje da to do kraja dodje k sebi.

 

Problem koji sada vidim su gume dimenzija 195/40/17 koje mi se cine da opce nisu u stanju prenjet ikakvu silu kocenja jer to na 160-170 skripi i onak..staje auto ali mislim da to moze puno bolje da je neka sira guma. Tlak nisam provjeravao, koji bi uopce trebao biti na toj gumi ?

 

Ja zadovoljan uglavnom!

 

Trebaju ti slickovi ili poluslickovi :) Mozes probati sa 225 gumom, ali nece puno pomoci...

Link to comment
Share on other sites

Nemogu jer sve druge dimenzije guma nemogu proci atest i nemogu ih imati na autu svaki dan. Ok bar sam se uvjerio da imam overkill kocnice za auto i to je to. Ako nista lijepo je za vidjet punu felgu.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...