Jump to content

Mast za vodilice kočionih čeljusti


Recommended Posts

Postoji li tako nešto, specijalno za tu namjenu? Naime, jedna vodilica na stražnjoj čeljusti stalno glavi na mjestu gdje metal klizi kroz gumu. Sa čim god da pomažem, za mjesec dana je zapečena i svake godine bacim jedan set diskova i pločica. Nije suha, masti ima, dobro je očišćena od prljavštine i kad se malo razradi ide ko po loju. Al ne zadugo. Probao sam i sa uljem, al ništa. Radi se o zadnjoj čeljusti na Mitsu Carismi.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Textar.. shopping centar Prečko.

Ali mi se nije pokazala nešto.. bolja mi je obična grafitna mast, bitno samo da drži temperaturu..

I zapuni gumice na vodilicama dupkom sa masti.. da kako se troši ima nove u gumicama.

 

ali meni se čini da kod tebe nije problem sa vodilicama..

Edited by meshin
Link to comment
Share on other sites

Čeljust drži vijak koji prolazi kroz metalnu košuljicu, a ona pak klizi kroz gumu. Znam da je čudno, al takav je shebani sistem. I nije nikakav drugi problem, jer klip i druga vodilica rade ko metak.

Evo slike, crveno zaokruženo je problematični klizač.

eljust.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Čeljust drži vijak koji prolazi kroz metalnu košuljicu, a ona pak klizi kroz gumu. Znam da je čudno, al takav je shebani sistem. I nije nikakav drugi problem, jer klip i druga vodilica rade ko metak.

Evo slike, crveno zaokruženo je problematični klizač.

eljust.jpg

 

 

Ne klizi kroz gumu već kroz taj nosač klizača na čeljusti.

Guma je iz 2 dijela (ili bi bar trebala biti) i samo na krajevima, služi da ne zahrđa sve to i da mast drži na klisaču, a u sredini je metal na metal.

 

Rastavio sam se baš tih japanskih stražnjih čeljusti desetke.. uvijek zaštekaju majku im.

Ako ti je ručna na čeljusti, kao na ovoj sa slike, poteži ručnu često i dobro je.. :)

 

Ako si picajzla ispoliraj piksu klizača (metalnu košuljicu) i očisti sa šmirglom rupu na čeljusti za klizač. I zapuni te gume na klizačima do vrha masti..

Edited by meshin
Link to comment
Share on other sites

Ne klizi kroz gumu već kroz taj nosač klizača na čeljusti.

Guma je iz 2 dijela

 

Guma nije iz dva dijela, i da klizi kroz nju. Točno je onako kako je napisao.

 

Dobro čišćenje vodilice i dobra mast i nikad problema; ni na mitsubishiju ni na protonu a servisiram ih masu.

Samo treba gumicu prekontrolirat da nije natekla od nekog otapala (ako je oprana u nafti, benzinu, brake cleaner-om) pa da zato vodilica zapinje.

Link to comment
Share on other sites

IVASIM mast, kad sam ju otkrio koristim ju za sve zivo i mrtvo.. s boljom masti za brtvenje i podmazivanje nisam nikad radio..

sim_80.jpg

 

Slažem se, odlična stvar za brtvljenje:thumbsup:, iako ne djeluje uvjerljivo. No, služi li zaista i kao mast???:huh:

Link to comment
Share on other sites

Promjeni gumu jer si ju sigurno prao sa WD-om ili tak nečim i guma se napuhnula i sad je deblja nego treba biti te zato koči prolaz vodilice.

 

Guma je iz jednog dijela, bar je tako bilo kod mene na Toyoti.

Kad ju promjeniš, namaži sa tom bakrenom masti i to bi trebalo biti to.

 

Izbjegavaj WD i slične stvari za čišćenje stare gume i sl jer se guma udeblja od WD-a.

 

Malo glupo, ali tak je.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...