Jump to content

TDI jednomaseni zamašnjk i kuplung


Recommended Posts

  • Replies 137
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Ne kuzim sto zelis? Pa kupio si turbo, sad izaberes kuplung, hvala bogu, pa barem je tu predlozeno vise od nekoliko rjesenja, i gas.

Sve je to vise ili manje isto, a ja osobno ne bi izabrao ni jedan. Ja znam sto prodajem i iza cega stojim. Kako je ovo forum podlozan mudrovanju, te svaki savjet ispada po receptu "svaki cigan svoga konja hvali", ne zelim se mjesati u bilo kakav izbor. Nit sam cigan nit konje prodajem, a previse puta sam vodio ratove preko foruma zato jer je "netko negdje nesto drugo procitao", a iskustva u slaganju ima toliko da zna gdje je otpad u dubravi.

 

Ja sam svoje odlučio i naručio :cice:

 

nitko ne ratuje niti svoga konja hvali jer smo skoro svi ovo samo gledali na netu i slinili a ti kao veli expert bi mogao barem reći svoje mišljenje i savjet koje će se nekome svidjeti a nekome i ne ali tako je to

 

onda, šta bi TI stavio na 1.9TDI sa recimo 200ks i 500Nm a da je vozljivo svaki dan i ne ronda u leru?

Link to comment
Share on other sites

Ja? Prvo nikad ne bi od traktora radio trkaci auto.

Drugo, kako ne ronda kuplung, vec getriba, nema pomoci.

Rondat ce. Tocka. Stop the bitching.

Ili, metni serijski, pa brate, mjenjaj zamasnjake i lamele.

Posten i jeben ne bus.

Odluci se.

Link to comment
Share on other sites

Ziher je jedino da cey krepat za 70g, skupa samnom. To nam je jedino ziher.

 

Moram ti rec da je nevjerojatno velika kolicina napuhanosti na ovom forumu.

 

Ti mater, pa dodje npr. Toyota na f1 u australiju, izadje na stazu, zum! Krepaju bolidi.

 

Fino na kamion i doma. Ode 5milja ko iz picke.

 

MOTORSPORT NEMA GARANCIJE.

 

A kolikontek oni para imaju, a?

Link to comment
Share on other sites

Ziher je jedino da cey krepat za 70g, skupa samnom. To nam je jedino ziher.

 

Moram ti rec da je nevjerojatno velika kolicina napuhanosti na ovom forumu.

 

Ti mater, pa dodje npr. Toyota na f1 u australiju, izadje na stazu, zum! Krepaju bolidi.

 

Fino na kamion i doma. Ode 5milja ko iz picke.

 

MOTORSPORT NEMA GARANCIJE.

 

A kolikontek oni para imaju, a?

 

Zar u tuningu nema nešto što se zove iskustvo osim ako radiš nešto novo?

 

valjda je netko na ovome svijetu stavio takav kuplung na auto i ima neko iskustvo sa time ili se traži prvi pokusni kunić :doh:

Link to comment
Share on other sites

Nedostatak naravno, kad si neodlucna curica kojoj smeta to svemirsko rondanje U LERU!!!!!!!

 

Ali vazno je da kad djeca na bili gledaju da je auto tih.

 

A to kaj je sve ostalo zakurac, to je nevazno :):):)

 

Nije da mi je to životno bitno ali ako se može izbječi zašto ne a nije baš da su sexy zvukovi :drink:

Link to comment
Share on other sites

Pa kako kod koje kante. Kad je getriba razvaljena i ulje staro, cuje se. Kad nije, manje se cuje. Vrlo jednostavno.

 

A ISKUSTVO kaze da je to tako. Nema druge. Nema magivnog Pere da ti kaze: ej, JA znam kaj da napravis. NEMA.

 

Napravis, pa saznas, ili ides naprijed poucen TUDJIM ISKUSTVOM.

 

Sretno, ma sto odlucio!

Link to comment
Share on other sites

Nije da mi je to životno bitno ali ako se može izbječi zašto ne a nije baš da su sexy zvukovi :drink:

 

daj preko PM-a vidi sa rendom...pa isti auto imate...on se vec vozi punK s tim autom i nema problema...znam da je stavio neku jacu lamelu i zamasnjak...

 

bzvz se drobi text o necemu cega je internet prepun

Link to comment
Share on other sites

Bez puno pametovanja, reci cu sto ekipa vani (pretezito UK posto te forume pratim) radi sa tim 200hp dizelima.

Znaci PD130 ASZ dignut na 200konja.

 

Transmission:

02M 6sp EFF gearbox

Wavetrac Limited Slip Diff

Sachs Race Engineering clutch & OEM Dual Mass Flywheel

Forge short shift gear linkage

THS FR3 Dogbone mount

 

Evo par dyno ispisa, nadam se da sam dobar prekopirao:

http://i204.photobucket.com/albums/bb18/fenwick458/Remap.jpg

http://i204.photobucket.com/albums/bb18/fenwick458/rstuning-1.jpg

http://i204.photobucket.com/albums/bb18/fenwick458/whp.jpg

 

last 3 dynos i had were 213bhp/340lbft, 221bhp/320lbft and 230bhp/360lbft. all figures at the flywheel.

 

Znaci ovo nije MOJE iskustvo, nego iskustvo par ljudi izvana. I nisam vidio da je bilo nekih problema, mozda ne pisu o tome, a mozda ih nema, who knows.

Hope it helps i javi sto si uzeo :)

Link to comment
Share on other sites

daj preko PM-a vidi sa rendom...pa isti auto imate...on se vec vozi punK s tim autom i nema problema...znam da je stavio neku jacu lamelu i zamasnjak...

 

bzvz se drobi text o necemu cega je internet prepun

 

Renda i ja smo zajedno naručili Valeo jednomaseni kit koji bi trebao biti "tih", jedino će možda lamela biti upitna koliko može Nm podnjeti ali i to ćemo saznati uskoro :busted_cop:

Link to comment
Share on other sites

Pex ..sjecas se koliko je Renda rekao da je zamasnjaka i setova promijenio ? I pritom je rekao da pretpostavlja da tip voznje ( semafori, stani-kreni ) i njegov tip voznje vjerovatno imaju veliki udio u tome.

 

Moras uzeti u obzir da u Engleskoj ima semafora koliko kod nas u hrvatskoj ima kruznih tokova. Samo to ti govori koliko cesto ti ljudi krecu iz prve i druge brzine pod punim gasom ?

 

Mislim da dalje vise netreba pricati, dakle jasno je da njima to traje u najmanju ruku za 30% dulje. Drugo..u Engleskoj svi ti koji imaju te aute su papci koji zbog zakona koji vlada i nacina razmisljanja nemaju muda stisnuti taj auto cak i kad bi za to bili uvjeti.

 

Kako se kod nas vozi ? Roka se pun gas kad god za to postoji imao sanse...

 

 

Jel ima smisla da ti kazem da majmuni koji voze M3 E46 komotno ovdje pricaju o potrosnji 8-9 litara.

Link to comment
Share on other sites

Nevjerovatno je koliko je clanstvo foruma podlozno. Da neko kaze da je crno a ti znas da je bijelo, na kraju kazes,.......je , crno je.

Ono, Wtf?????

Pa jel je takav probkem utipkati i potraziti na web-u? Ili je uzimati zdravo za gotovo od nekog nazovi tunera, ......in? I to onog koji kaze da Sachs race nije dobar? Ja stvarno ponekad ne kuzim koje su to sile koje vas drze ........OVCAMA..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...