Jump to content

Smanjenje snage i a-test


Recommended Posts

Prijateljica ima auto od 85kw, a smije vozit samo do 80kw. Mladi vozač :frusty:

 

Zanima me dal se može i ako se može smanit snaga i atestirat da ti se upiše u knjižicu da policija nemože zafrkavat

 

Koji je najbolji nacin za smanjit snagu motora, pa bar privremeno da se napravi atest... dal je bolje napravit kakvu restrikciju na usisu il bi bolje bilo ic na remap

 

Logicki je ak ti možeš atestirat povišenje snage, zašto se nebi moglo i smanjenje.

 

Aj ak netko ima kakav savjet molio bi za pomoc

 

P.S.

Promjena auta ne dolazi u obzir

Link to comment
Share on other sites

Prijateljica ima auto od 85kw, a smije vozit samo do 80kw. Mladi vozač :frusty:

 

Zanima me dal se može i ako se može smanit snaga i atestirat da ti se upiše u knjižicu da policija nemože zafrkavat

 

Koji je najbolji nacin za smanjit snagu motora, pa bar privremeno da se napravi atest... dal je bolje napravit kakvu restrikciju na usisu il bi bolje bilo ic na remap

 

Logicki je ak ti možeš atestirat povišenje snage, zašto se nebi moglo i smanjenje.

 

Aj ak netko ima kakav savjet molio bi za pomoc

 

P.S.

Promjena auta ne dolazi u obzir

 

Vidis zanimljiva stvar.

 

Imas u familiji mladog vozaca/vozacicu , a zelis da vozi neki siguran,veci auto.

 

Nisi rekao dal je dizlo il benzinac ,al manje vise je Hans sve rekao, narihta se granicnik od gasa

Link to comment
Share on other sites

koliko znam zakon je cvh da sve što se atestira na autu mora imati žig ovlaštenog generalnog zastupnika za hrvatsku, u protivnom se ide na kompletno ispitivanje vozila, al to nitko ne radi jer je mukotrpan posao, i preskup...

vezano za mini/bmw, postoji "restriktor" snage, koji se moze naruciti iz tvornice, ali navodno da naši hr zastupnici to ne znaju/ne mogu ugraditi, te se za to treba ici u njemacku, navodno uzmu samo za "ruke" preko 200€ + 500€ za restriktor....to sam negdje procitao.... i onda još ide homologacija cvh preko 300€ + novi papiri + put u njemacku + cca 10 dana vremena znaci preko 1000€, a mislim da to nije vrijedno toga jer se za te novce plati preko 10 kazni za prejako aauto, a u par godina ih nemozes skupit toliko da si bog....

Link to comment
Share on other sites

nisam siguran, ali ako bi se i moglo, mislim da restrikciju ne stavljaš ti nego oni i da se pečati motor...ono k'o za utrke

 

makar mislim da se ne radi samo tako jednostavno i da će ti odobriti

 

koliko me sjećanje služi, u Njemačkoj si morao za motor imati staža sa manje kW, a ako si imao jači motor, oni su ti stavljali restrikciju usisa i goriva i pečatili

 

1995 sam vozao neku YAMAHU od rođaka i imala je takvu restrikciju na neku smiješnu snagu

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...