Jump to content

Helix kuplung setovi


Recommended Posts

robi, sorry zbog OFFtopica al gledam i.........

 

ovo mi stvarno nije jasno.....:huh::huh::huh:

 

pa ako "nitaju" svoj neki materijal kak može i dalje pisat LUK na lameli???? :huh:

 

 

Vjeruj mi, kupim stigne i gledam lamelu.....doslo mi je da placem, vjerojatno i kolegi isto :)

 

Stvar drzi nema greske, koliko ce trajati nemam pojma, malo vec steka u prvu i rikverc

Link to comment
Share on other sites

Lamela je 99,9% serijala, ali je korpa pojačana. I to je dovoljno da drži 500-600 Nm.

 

OK al kak dugo....??????

 

jer i serijala iz TOKIĆA bude držala 500nm al kak dugo......

 

da me krivo ne shvatiš ti nit bilo tko drugi al čitam i vidim da se samo spominje dal drži ili ne a nitko ne spominje VIJEK TRAJANJA........

Link to comment
Share on other sites

Ne znam konkretno za tu iz njegovog kita, ali ja se na takvoj kombinaciji vozim žustro već skoro četiri godine cca 20k km. Znači organska lamela i korpa sa jakim potiskom. Zadnji puta sam tu svoju lamelu držao u ruci prije par mj. kada sam slagao motor i bila je doslovce kao nova. Vidio ju je i Dario Lj, Vice i još par ljudi sa foruma, pa neka posvjedoče ako treba.

Link to comment
Share on other sites

Ovako izgleda moja lamela:

 

lamelag.jpg

 

 

Takva je i moja lamela, identicna.

Ali niknejmova korpa koja je heavy duty i moja koja bi isto trebala biti heavy duty nisu iste a kataloski brojevi na helix siteu isti

 

Moja:

img0327u.jpg

 

Nikova:

dsc07221z.jpg

 

 

Opet ponavljam ne kazem da je hic nesto petljao niti sumnjam u njega nego mi to nije jasno.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

A mozda njegova nije heavy duty, to ti nije palo na pamet?

 

Heavy duty je 60-4446 a ima i 60-4286. Obje su heavy duty.

 

Koja je tvoj broj? Da li znas da sam Terrya trazio da pojaca pera maximalno da garantirano prenosi 550Nm?

 

I po cemu nisu "iste"? Meni bas izgledaju iste na slici. Sto znaci bas nista.

Link to comment
Share on other sites

Ovo bi trebali biti part numberi onog sto smo mi narucili

 

The cover assembly is a Heavy Duty cover, part number 60-4450HD.

The plate is part number 77-4451.

 

All our clutches are hand built.

 

Best regards

 

Melanie.

 

Melanie Jarvis

Helix Autosport Ltd

 

i veli decko koji ih je kontaktirao dalje..

 

This HD cover plate has been measured here in Finland already three different times and it gives +1200 kg clamp force, which on the other hand means +600 Nm (+440 lb-ft) of torque.

 

to isto sam rekao Hic da trebas naruciti Sinku, jer ne bi trebalo biti problema.

 

a ako su isti kod mene i kod Robija_Ck, onda bi i kod njega trebalo drzati toliko.. pretpostavljam jel.. a kako izgleda, slazem se potpuno nebitno ako sve drzi.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...