Jump to content

Helix kuplung setovi


Recommended Posts

Mozda pomisli da ga je hic zavaljao i

Prodao mu muda pod bubrege...

 

 

Necu komentirat :P

 

I da ja nisam rekao da si me zavaljao nego da mi nije jasno zasto korpa izgleda poput originalne i na njoj pise valeo. Da sam imalo sumnjao u tebe nebi kod tebe narucio

Edited by Robi_ck
Link to comment
Share on other sites

I da ja nisam rekao da si me zavaljao nego da mi nije jasno zasto korpa izgleda poput originalne i na njoj pise valeo. Da sam imalo sumnjao u tebe nebi kod tebe narucio

 

 

Ja pretpostavljam da oni uzimaju original korpe i ponovno ih nitaju svojim materijalima.

Mislim da je na mojoj isto pisalo SACHS, samo su original brojevi bili prebrušeni i nakucano je gore HELIX i njihovi brojevi.

Link to comment
Share on other sites

malo sam trazio i nije prvi slucaj gdje se ekipa zapitala oko ovog scenarija..

 

helix je vec isporucivao korpe na kojima pise valeo.. navodno im valeo proizvodi za njih, a ovi ih sklapaju ili tako nesto.. ima na fccuku o tome.

 

hebiga, glupo ispala situacija vjerujem. pogotovo kad decki koji su cijeli zivot u fijatima prime jedno i drugo u ruke, a ono izgleda identicno.

 

p.s. huane, ja mislim da je moja ipak malo drukcija :P:D neki heavy duty cover, ovo ono.. vele 15% vise nego normalna. Finci mjerili 600+ Nm na svom, valjda ce bit dosta.

Link to comment
Share on other sites

malo sam trazio i nije prvi slucaj gdje se ekipa zapitala oko ovog scenarija..

 

helix je vec isporucivao korpe na kojima pise valeo.. navodno im valeo proizvodi za njih, a ovi ih sklapaju ili tako nesto.. ima na fccuku o tome.

 

hebiga, glupo ispala situacija vjerujem. pogotovo kad decki koji su cijeli zivot u fijatima prime jedno i drugo u ruke, a ono izgleda identicno.

 

p.s. huane, ja mislim da je moja ipak malo drukcija :P:D neki heavy duty cover, ovo ono.. vele 15% vise nego normalna. Finci mjerili 600+ Nm na svom, valjda ce bit dosta.

 

 

kao sto sam rekao ,na PRVI pogled ista serijala.........

Link to comment
Share on other sites

malo sam trazio i nije prvi slucaj gdje se ekipa zapitala oko ovog scenarija..

 

helix je vec isporucivao korpe na kojima pise valeo.. navodno im valeo proizvodi za njih, a ovi ih sklapaju ili tako nesto.. ima na fccuku o tome.

 

hebiga, glupo ispala situacija vjerujem. pogotovo kad decki koji su cijeli zivot u fijatima prime jedno i drugo u ruke, a ono izgleda identicno.

 

p.s. huane, ja mislim da je moja ipak malo drukcija :P:D neki heavy duty cover, ovo ono.. vele 15% vise nego normalna. Finci mjerili 600+ Nm na svom, valjda ce bit dosta.

 

 

Na mojoj pise sachs, serijski brojevi su prebruseni i stavljena je naljepnica helix, korpa je samo pojacana.

Uglavnom previse para za tu prevaru

 

Inace da nebi bilo da blatim nekoga nisam uzeo kod hica vec direktno

Link to comment
Share on other sites

Korpa ko korpa se razlikuje jedino u dijafragmi, tj u pritisku u otpustenom stanju na lamelu/zamasnjak kad je montirana na zamasnjak. Otuda i mogucnost da su kuciste i frikciona povrsina (gusnati dio /legura potisne ploce) standardni (Sachs, Valeo,......), jer nemaju nikakvog utjecaja na "jacinu" .

Link to comment
Share on other sites

Na mojoj pise sachs, serijski brojevi su prebruseni i stavljena je naljepnica helix, korpa je samo pojacana.

Uglavnom previse para za tu prevaru

 

Inace da nebi bilo da blatim nekoga nisam uzeo kod hica vec direktno

 

Ok, a kaj bi trebali izliti komad zeljeza koji sluzi kao nosac pera, da ne bi bila prevara? Kakva prevara? Jel te netko prevario pa ne drzi moment koji reklamira?

Da li proklizava? Pa si prevaren?

Evo ja u 8 godina nisam imao reklamaciju na kvalitetu, pa mi je zanimljiva tvoja konstatacija da si prevaren.

 

Molio bih mileta i kevina da jos jednom pokazu slike svojih kuplunga koji proizvodi helix, koji su isto prevara, jer ti prevaranti nemaju ljevaonicu zeljeza ni aluminija, pa kako se usudjuju tokariti TUDJI aluminij i raditi nekakve kuplunge?!?

 

Supcine lopovske prevarantske!

Link to comment
Share on other sites

Ok, a kaj bi trebali izliti komad zeljeza koji sluzi kao nosac pera, da ne bi bila prevara? Kakva prevara? Jel te netko prevario pa ne drzi moment koji reklamira?

Da li proklizava? Pa si prevaren?

Evo ja u 8 godina nisam imao reklamaciju na kvalitetu, pa mi je zanimljiva tvoja konstatacija da si prevaren.

 

Molio bih mileta i kevina da jos jednom pokazu slike svojih kuplunga koji proizvodi helix, koji su isto prevara, jer ti prevaranti nemaju ljevaonicu zeljeza ni aluminija, pa kako se usudjuju tokariti TUDJI aluminij i raditi nekakve kuplunge?!?

 

Supcine lopovske prevarantske!

 

Sve to stoji, vidio sam od helixa korpe sa dvije lamele koje izgledaju bolesno.

Ovo kosta masu novaca i zaista nije nista specijalno.

 

Taj tzv organic materijal je najobicnija lamela.Fora je samo sto korpa daje jaci potisak.

 

Sta se tice speca, gledao sam njihovu korpu + lamelu na octaviji RS i to je blagi uzas, uglavnom nije dugo izdrzala da ne pocne tresti.

 

Staviti cu slike kada dodem na posao, kada je dosla i izvadio iz kutije smrznuo sam se.

Edited by robert
Link to comment
Share on other sites

Molio bih mileta i kevina da jos jednom pokazu slike svojih kuplunga koji proizvodi helix, koji su isto prevara

 

ma kakva prevara :doh::drink:

evo, na potisnoj ploci je ugravirano ime i to cini mi se laserski nacinom.

naljepnice su na obje lamele. do 700nm drzi kvachilo. Potisna ploca je heavy duty :naughty:

 

pa151259kk.jpg

 

p3090137.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja ne smatram da je to prevara što iskoriste SACHS korpu da ju pojačaju.

Odnosno, stavio sam novu OEM lamelu nakon što prešao na EDS Phase 3 i trajala je točno dvije vožnje do grada.

Onda sam uzeo preko Hica ovu HELIX i drži prebolesno. S time da sam u međuvremenu prešao na Phase 3.5.

Kada se ova potroši, ide gore opet HELIX.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne smatram da je to prevara što iskoriste SACHS korpu da ju pojačaju.

Odnosno, stavio sam novu OEM lamelu nakon što prešao na EDS Phase 3 i trajala je točno dvije vožnje do grada.

Onda sam uzeo preko Hica ovu HELIX i drži prebolesno. S time da sam u međuvremenu prešao na Phase 3.5.

Kada se ova potroši, ide gore opet HELIX.

 

 

Moja isto funkcionira, ali mi je cudno da za neke aute na oko izglega tip-top, dok neki dobiju ko da smo je sami u garazi napravili.

Link to comment
Share on other sites

Moja isto funkcionira, ali mi je cudno da za neke aute na oko izglega tip-top, dok neki dobiju ko da smo je sami u garazi napravili.

 

 

Upravo to, ozbiljnije izgleda onaj "pojacani" sklop sta sam kod stollia platio 300e lamelu i korpu nego Helix.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...