Jump to content

Motor se gasi kada je vani 0°c


Recommended Posts

vjerovatno klapna ostane zatvorena,uglavnom nekužim se baš sad u rad čoka,ali to ti je sigurno

senzor je nekih stotinjak kuna,pa sam reda radi prominija i njega

meni je nakon verglanja ,cukanja,znala zasmrditi benzina

Edited by mrlakis
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 135
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Da bi motor ujutro na hladno radio, treba vise goriva za ler nego dok je topli. Da bi dobio vise goriva treba nesto racunalu to i reci, a to je senzor temp. vode/motora.. Nadalje, ...da bi radio na povisenim okretajima treba racunalo klapnu gasa (ventil ler gasa, ...... ti imas DBW) malo otvoriti. Ukoliko je klapna prljava (a vjerovatno je), treba ju ocistiti pa napraviti adaptaciju klapne, i .........mislim da bi to bilo to.

Ovo sa svjecicama, ne bi rekao obzirom da auto normalno upali i ugasi se nakon 10 sek. Da i ne radi jedan cilindar, nesmije se ugasiti, posto racunalo nastoji odrzati broj okretaja bez obzira koliko cilindara radilo.

Mogla bi biti i lambda sonda ukoliko joj je otisao grijac (ili krepao osigurac), posto lambda ne radi dok se ne ugrije na radnu temperaturu, a ispusnim plinovima treba vremena da to naprave, ali to je manje vjerovatno

Pada mi jos na pamet eventualna voda u filteru goriva , ili kondenzat u auspuhu koji se zbog niskih temperatura smrznu pa ometaju i jedno i drugo.

evo kimi ti je dobro objasnio

Link to comment
Share on other sites

Ma meni se upali savršeno normalno i bez ikakvih problema radi 7-10 sekundi. Nakon toga se počne gušiti i ugasi se. Ako ga držim na 1000-1500 okretaja nakon 30 sekundi nastavi raditi bez ikakvih problema. I takav kvar samo po zimi nastupi.

 

 

p.s. Filter goriva sam već dao promjeniti

Edited by francuz
Link to comment
Share on other sites

ma to ti je tu nešto oko automatskog čoka,meni bi znao isto upaliti,ali nemirno,znalo je i zapucati iz auspuha(višak goriva).kod ovih starih turbaka,jedna je klapna zraka,pa ju je relativno lako očistiti,a kod tebe je plastična grana i svaki cilindar ima svoju klapnu,mislim da se kod tebe treba skidati cila grana,da bi imao pristup leptirićima.uglavnom nisam mehaničar pa da dalje ne solim,ali mora biti nešto oko čoka.nisu sviće i lambda sigurno.jednostavno neradi čok dobro i ugasi auto,vjerovatno zbog nedostatka zraka

Link to comment
Share on other sites

Samo da napomenem da je auto radio na 3 cilindra kad je imao lošu jednu svječicu (DENSO IK24), nakon toga sam stavio serijske sa 15kkm i auto je palio normalno i na -10. Poslije njih, na prolječe, stavio sam opet nove Denso IK24 i nakon samo 3000km auto je počeo pucati na punom boostu !! Odmah sam naručio NGK BKR7EIX, stavio ih, i od tad - milina. Nikad više Denso. Ti imaš 99% problem sa lošim i dotrajalim svječicama pa to prvo zamjeni. Ako imaš ispod 330ks, slobodno stavi NGK BKR6EIX ili kupi nove serijske od Boscha.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno kak se to može otopit al dobro - ak se meni nije niš otopilo onda ne znam kaj je radio s autom onaj kome se to otopilo.

 

Klapne su napola u glavi, napola u grani (fizički stoje pričvršćene na granu)

P1080513.jpg

 

P1080516.jpg

 

Ovo su ventili nakon samo 29kkm bez čišćenja - PCV fix obavezan na tim motorima, kakav god, samo da se to ne vraća više u motor

Link to comment
Share on other sites

IF ako ti je comp prije javio gresku grijaca lamde, to ti je najjednostavnije probat istekat pa upali auto i vidi jel se ista promijenilo.

Meni je bio problem u tome sto sam zacvikao zice od lamde i davala je najvecu vrijednost pa je na ler gasu zaljevao i gasio se.

Link to comment
Share on other sites

kreni polako od onoga što je najjeftinije,pa menjaj redom

to je bosanski princip dijagnostike

bez uvrede bosancima sa foruma,ne generaliziram ,ovo sam vidio jednom i ostao zapanjen

 

dva auta jedan pored drugoga,normalna i jasna stvar da je ovaj drugi bez papira i da je za dijelove.

i onda se s ovog skida dio i stavlja na ovaj koji je pokvaren.

tako ide od najmanje vide do komplet glave i turba :)

nakraju otkriju kvar :lol:

Link to comment
Share on other sites

Savjetujem da se prvo napravi temeljiti servis i obavezno izmjeri kompresija, jer je motor možda već dotrajao.

 

:lol:

 

Čišćenje klapne, ne vjerujem da je uopće prljava. Teško je reći što bi moglo biti pošto motor kasnije radi dobro. Jeste li probali napraviti dijagnostiku pri hladnom startu pa vidjeti što se događa?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...