Jump to content

Motor se gasi kada je vani 0°c


Recommended Posts

  • Replies 135
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

ok, a koja je prednost MAF-a da se i dalje koristi kada koliko znam MAP je dovoljan? vidio sam da Aston sto je Team Schrick bio slagao maf zajebavao, tj bila je prekratka cijev do mafa pa se gasio, kada stavili orginalnu radio auto bez problema. zasto onda i dalje se koristi maf?

 

sry na ot

Link to comment
Share on other sites

Pa ovaj motor ima i MAF i MAP, kak bi inače mjerio tlak da nema MAP :). A ova pojava se može možda objasniti na način da promjer cijevi od CAIa nije dobar na mjestu gdje je MAF, ili pak prekratak/predugačak. Jer ja nikad nisam imao probleme te vrste a imam aftermarket usis i gljivu.

Link to comment
Share on other sites

Znam da nisi, malo te zajebajem :).

 

Važno da si riješio problem. Nego, ima li itko racionalno objašnjenje za tu pojavu?

 

Mislim da sam već pojasnio... nema veze sa nikakvim senzorima, ni čiščenjem gljive, nije nikakav kvar, jednostavno prehladan zrak...

 

ifrancuz, drago mi je da sam pomogao... Na proljeće opet gljivu gore i gas :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ok, a koja je prednost MAF-a da se i dalje koristi kada koliko znam MAP je dovoljan? vidio sam da Aston sto je Team Schrick bio slagao maf zajebavao, tj bila je prekratka cijev do mafa pa se gasio, kada stavili orginalnu radio auto bez problema. zasto onda i dalje se koristi maf?

 

sry na ot

 

koristi se jer mjeri stvarnu masu zraka koja ulazi u motor. Znaci po tome jednostavno izracuna kolko goriva treba dati(zapravo on u tablici ima zadano AFR). Tj. kako je svaki motor drukciji, pa ljudi rade pizdarije s njima(mijenjaju gljive :) da se koristi map trebalo bi mapirati da se iskorsti do kraja motor. A maf senzor nema taj problem jer vidi da je motor usisao vise(nekad manje) zraka.

Jedino nove elektronike dok primjete da je motor usisao vise zraka nego sto je ocekivano, znaju zatvarati klapnu.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam već pojasnio... nema veze sa nikakvim senzorima, ni čiščenjem gljive, nije nikakav kvar, jednostavno prehladan zrak...

 

ifrancuz, drago mi je da sam pomogao... Na proljeće opet gljivu gore i gas :thumbsup:

A originalna kutija sa filterom zraka ima grijač, pa onda nije prehladan zrak :huh:?

Link to comment
Share on other sites

Stvar je da ovi koji rade aute kuze princip kak maf senzor radi. On u toj cijevi mjeri protok zraka samo na malom dijelu cijevi i onda pretpostavi da je takav protok kroz cijelu cijev.

Ali kada se ljudi pocnu praviti malo prepametni i pocnu stavljatu cudne gljive sjebu jednolikost protoka kroz maf senzor i on pocne krivo mjeriti. Normalno dok je motor topao(ljeto) da motor tolerira velke pogreske u mjerenju(moze dati i 30% vise benzina i motor ce dalje raditi u leru). Ali kada je vani hladno i dodas 30% benzina motor vise nece raditi kak treba.

 

Malo o maf senzoru:

http://support.moates.net/2010/02/14/theory-mass-air-flow/

 

Pogotovo pogledajte ovaj dio:

MAF sensors require laminar flow to read 100% accurately. True laminar fluids do not exist so this introduces some degree of inaccuracy to MAF sensor readings. Placing MAF sensors near bends, size transitions or obstructions where flow is less laminar greatly magnifies this issue.

Link to comment
Share on other sites

A originalna kutija sa filterom zraka ima grijač, pa onda nije prehladan zrak :huh:?

 

Nema grijač ali je "zatvorenija" i zrak treba duži put prevalit da uđe u motor i samim time se malo i ugrije... a to "malo" je dovoljno da auto ne trokira...

Link to comment
Share on other sites

da ima map, ne bi se nikad ugasio. (OSIM na kljuc) :D

 

Ni ako je neispravan?

 

Jer, imam MAP na autu, i otišao je, i auto je trokirao, gasio se, na malom gasu detonirao itd itd, stavio drugi map i sve super.

 

A s čime je povezano onda ovo gljiva i običan panel filter? A jedini senzor je u ovom slučaju map?

 

Čak kad sam ištekao konektor s senzora, je radio bolje nego s ukopčanima, poslije kad sam stavio drugi preporod totalni, sve opet isto.

Link to comment
Share on other sites

Ni ako je neispravan?

 

Jer, imam MAP na autu, i otišao je, i auto je trokirao, gasio se, na malom gasu detonirao itd itd, stavio drugi map i sve super.

 

A s čime je povezano onda ovo gljiva i običan panel filter? A jedini senzor je u ovom slučaju map?

 

Čak kad sam ištekao konektor s senzora, je radio bolje nego s ukopčanima, poslije kad sam stavio drugi preporod totalni, sve opet isto.

 

ako imas map koji ne radi il ga iskopcas auto i dalje mora radit...

tj isprobano radi

 

ove grijace i plinska kuvala ce mo ostavit doktorima za sibir, jer u zagrebu je ipak -56c bilo prosli vikend

Link to comment
Share on other sites

ako imas map koji ne radi il ga iskopcas auto i dalje mora radit...

tj isprobano radi

 

 

kako na kojem autu

 

kad ode (na N/A) obicno stalno pokazuje vrijednost 100kpa i auto se davi u benzinu

kad ga otstekas ode u safe na pola vrijednosti

 

Tako je na fiat/alfa/lancia a i na smartovima

Link to comment
Share on other sites

kako na kojem autu

 

kad ode (na N/A) obicno stalno pokazuje vrijednost 100kpa i auto se davi u benzinu

kad ga otstekas ode u safe na pola vrijednosti

 

Tako je na fiat/alfa/lancia a i na smartovima

 

Ovisi o ecu-u. Neki dok detektiraju kvar senzora onda se bace u limp mod. Znaci ako mu je map senzor glavni, onda pocne raditi preko tps(alpha/n). Ali dosta starih ecu-a nema tih opcija.

Link to comment
Share on other sites

ako imas map koji ne radi il ga iskopcas auto i dalje mora radit...

tj isprobano radi

 

ove grijace i plinska kuvala ce mo ostavit doktorima za sibir, jer u zagrebu je ipak -56c bilo prosli vikend

 

Misliš?

 

Isprobano, ištekao map i radio je mrvu mirnije nego s takvim gotovim map-om. Jednostavno je trokirao cijelo vrijeme s 500 na 800okr itd itd, i lagani gas do 2000okr detonacije iz auspuha, al je nakon 3000 sastavljao ko lud :doh::rofl::rofl:

 

Čim sam stavio drugi map, radi normalno, ne puca i slično.

Link to comment
Share on other sites

da li se skužija problem ili nije?

 

Je, taj dan mi je upalio normalno, i sutra ujutro mi je upalio normalno, ali danas ujutro je krepao opet hahahaha

 

Resetirao sam ECU ali imam osjećaj da ide slabije nego prije... rekao bih da MAF treba počistiti ili možda čak i zamjeniti, a možda i nešto drugo.

 

Ma najbolje je cijelog Sejata zapičit u zid i kupit drugi, jedino mi žao novog akumulatora.... hoće tko kupit novi akumulator? :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...