Jump to content

izmjena kočionog ulja?


Recommended Posts

triba bi zamijeniti ulje ,kako je to najlakše napraviti? nekada davno sam čuo da nije dobro samo ispustiti ulje na cice,navodno da nije dobro da ostane sistem bez ulja,da ga je poslije teško odzračiti,a glupo mi je nadolijevati novo ulje u staro pa pomalo ispuštati.svaki savjet dobro došao

Link to comment
Share on other sites

i koliko mi triba ulja za u leona potpuno zamijeniti ulje?

ovlasteni servis...

 

radio sam kod nekoliko majstora odzracivanje ...necu ih sad imenovat jer ih vecina zna...i da nijedan nije bio u stanju stavit ABS pumpu u bleeding mode pa da odzraci CIJELI sistem...

 

zato..ovlasteni...tamo ce bit napravljeno kako treba

Link to comment
Share on other sites

@Bagi - ja sam to na MK4 radio na zdravo seljacki nacin kada sam stavljao pletene lajtunge i ATE Blue Racing ulje i sve je radilo bez problema.

 

Kakvih si ti problema imao ?

 

mekana kocnica...isao kod nekoliko majstora..sam odrzacivao..promjenio glavni kocioni... ma sve zivo...

 

na kraju je rijesenje---> abs bleeding mode i onda odzracivat...tako je tihi isto kod sebe rijesio problem...

Link to comment
Share on other sites

kakav ti je to zdravi seljački način?

 

Auto na dizalicu, kotaci dole. Krenes od kotaca najdaljeg glavnom kocionom cilnindru sto je u tvom slucaju vrlo vjerojatno zadnji desni, pa zadnji lijevi, prednji desni i na kraju prednji lijevi.

 

Nabavis u bauhausu prozirnu cijevcicu duljine 15ak cm , limenku ili staru bocu u koju ces stavljati staro ulje.

 

Skines gumebu kapicu sa ozdracnika na celjusti , uzmes OKASTI kljuc a prije toga stavis cjevcicu na odzracnik. Nakon toga cjevcicu kroz kljuc i stavis ga na odzracnik.

 

Otpustis i vidis sto curi...ako ima nekog pada pustis nek curi samo. Kad prestane curit zaposli nekog da ti pumpa kocnicu 10-15 puta i 15. put drzi stisnutu a ti tada otpustis odzracnik. Kad izadje sve sto je trebalo zatvoris ga a ovaj sto pumpa moze pustiti pedalu i poceti pumpati iznova. Kada vidis da krene novo ulje dolaziti ponovi postupak jos jedno 4-5 puta dok nebude ni jednog mjehurica i prebaci se na drugi kotac.

Link to comment
Share on other sites

ovlasteni servis...

 

radio sam kod nekoliko majstora odzracivanje ...necu ih sad imenovat jer ih vecina zna...i da nijedan nije bio u stanju stavit ABS pumpu u bleeding mode pa da odzraci CIJELI sistem...

 

zato..ovlasteni...tamo ce bit napravljeno kako treba

 

 

To ti je tako kad su danas svi majstori, i svi sve znaju.

Link to comment
Share on other sites

Auto na dizalicu, kotaci dole. Krenes od kotaca najdaljeg glavnom kocionom cilnindru sto je u tvom slucaju vrlo vjerojatno zadnji desni, pa zadnji lijevi, prednji desni i na kraju prednji lijevi.

 

Nabavis u bauhausu prozirnu cijevcicu duljine 15ak cm , limenku ili staru bocu u koju ces stavljati staro ulje.

 

Skines gumebu kapicu sa ozdracnika na celjusti , uzmes OKASTI kljuc a prije toga stavis cjevcicu na odzracnik. Nakon toga cjevcicu kroz kljuc i stavis ga na odzracnik.

 

Otpustis i vidis sto curi...ako ima nekog pada pustis nek curi samo. Kad prestane curit zaposli nekog da ti pumpa kocnicu 10-15 puta i 15. put drzi stisnutu a ti tada otpustis odzracnik. Kad izadje sve sto je trebalo zatvoris ga a ovaj sto pumpa moze pustiti pedalu i poceti pumpati iznova. Kada vidis da krene novo ulje dolaziti ponovi postupak jos jedno 4-5 puta dok nebude ni jednog mjehurica i prebaci se na drugi kotac.

 

 

Tako Golfa 4 neces nikad odzraciti.

Link to comment
Share on other sites

ovlasteni servis...

 

radio sam kod nekoliko majstora odzracivanje ...necu ih sad imenovat jer ih vecina zna...i da nijedan nije bio u stanju stavit ABS pumpu u bleeding mode pa da odzraci CIJELI sistem...

 

zato..ovlasteni...tamo ce bit napravljeno kako treba

 

ako ne zna odzračit kočnice, nije majstor... nije čak ni šegrt

Link to comment
Share on other sites

Tako Golfa 4 neces nikad odzraciti.

 

Vo vec 200tkm vozi tj koci bez problema.

 

evo kimi ti je rekao...auto KOCI...al ne kao i kad je izasao iz tvornice...imao sam taj auto od 0Km i znam kako koci kad je NOVO...al poslje mijenjanja ulja kod lokalnih mestri vise to nije bilo to

Link to comment
Share on other sites

1. Izvučeš svo ulje iz posude

2. Staviš novo ulje u posudu

3. odzračuješ kotač po kotač dok ne počne curit novo ulje van

4. Dotočiš ulja koliko fali

 

Nema potrebe za odzračivanjem ABSa

 

Inače, sa dijagnostikom se lako otvori ventil na ABSu i pokrene pumpa. ABS beed.

Link to comment
Share on other sites

1. Izvučeš svo ulje iz posude

2. Staviš novo ulje u posudu

3. odzračuješ kotač po kotač dok ne počne curit novo ulje van

4. Dotočiš ulja koliko fali

 

Nema potrebe za odzračivanjem ABSa

 

Inače, sa dijagnostikom se lako otvori ventil na ABSu i pokrene pumpa. ABS beed.

ima potrebe jebemu...ima...s koliko km si kupio svoju skodu? cisto informativno

Link to comment
Share on other sites

Jednu novu, drugu oko 140...

 

Na Octaviji kad sam promijenio lajtunge, kočnice i ulje kočila je ko i ova iz salona...

 

Ali ako je ulje konstanto u pumpi zašto bih ju odzračivao? Ako nema zraka. Na način koji sam ti rekao, zrak se u pumpu ne bi smio pojavit...

Link to comment
Share on other sites

ja sam mjenjao na 5,6 auta, upravo kako je grga napisao, i nisam nikad imao problema.

ako netko zna druge načine koji su i bolji, neka napiše.

još mi nije jasno gdje si ti bagy imao problema i kako ste taj problem rješili?

Link to comment
Share on other sites

Sve postoji napisano i objasnjeno (Google je tvoj prijatelj). I,...... lijepo pise zasto se nemoze odzracit std metodom koja se primjenjuje na starim autima sa starim sistemom kocenja (sa ili bez ABS-a).

Ali, koliko sam vidio, i to su kod nas neki uspjeli. Trebalo bi poslati dopis ovima u VAG grupaciju i reci im da,...................... pojma nemaju.

Ma, kog oni jebu sa procedurom odzracivanja, kad to nasi decki naprava sa 1dl ulja i to "preko kurca", a auto koci kao da je sad iz tvornice izasao???

Ja bi vama koji mislite da je to tako jednostavno, ispustio ulje iz sistema, pa da vidim kad cete dobiti kocnicu sa sistemom , .....zadnji desni, zadnji lijevi , prednji desni, prednji lijevi.

Link to comment
Share on other sites

ja nisam nikad pustio punpu bez ulja, nego sam napravio kako je prije netko napisao, iako sam znao da će doć do mješanja ostale količine ulja sa novim. to sam radio na 306, puntu, 206 i kombiju i svi su imali abs. vjerujem da sa novim uljem kojemu je inače temepratura isparavanja oko 350, ja sam dobio negdje ispod 300 jer sam mješao sastarim, ali baš zato sam to i radio jer sa pretposatvaljo da suistem nesmije ostati bez ulja, jer ga je oda teže odzračit.

e i još jedna opaska, to nije ulje to je tekučina za kočnice.

 

neka netko objasni onda kako se mjenja tekućina na autima sa abs, ali da se promijeni sva tekučina, a ne kao ja 80% nove i 20% stare tekučine.

Link to comment
Share on other sites

Da izbjegneš miješanje, ispuštaš ga dok ne počne curit novo. Naravno netko ti pumpa kočnicu. Uglavnom, htjedoh reć da nema potrebe odZRAČIVATI pumpu ako u nju nije ušao ZRAK. To je funkcija ABS bleeda. Uostalom, ako na ovaj način mijenjaju ulje u ovlaštenom servisu, valjda je dovoljno dobar.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...