Jump to content

Nategnutost zupčastog remena


Recommended Posts

Jučer sam zamijenio ulje na Kiji i kako je već vrijeme za izmjenu zupčastog bacio sam oko na njega da vidim u kakvom je stanju. Prvi puta na ovom autu to gledam i malo sam zbunjen njegovom ''labavošću''.

 

Auto je 12/2003; 95k km.

 

Ono što me brine jest da li je ovo normalno da je ovako labav na vrhu?

 

03012012531.jpg 03012012532.jpg

 

 

 

Gledam ne fali zuba, ne uzgleda potrošeno, španeri ne cvile no znam i sam da bi mi bilo dobro zamijenit ga. Koliko vidim olakotna okolnost jest što vodena pumpa ne ide preko njega pa nema potrebe nju uzimat novu što je kakvih 450 kuna manje. :)

 

03012012530.jpg 03012012529.jpg03012012528.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tako je meni bilo... pa je pukao nakon šta je odradio ~150 000km :D

 

Nadam se da neću bit te sreće jer je motor u A1 stanju pa ga ne bi htio tako jeftino ubit :P

 

2003 godina i bez gledanja nemaš kaj misliti nego promijeniti remen.

 

Bit će tako.

 

 

Nego gledam malo cifre.

Origigi je cca 550 kuna, Contitech 350kn, Bosch 250 kuna. Valja kaj taj Contitech, mislim to je Continental, sumnjam da je smeće.

 

I ima li tko kakav info koliko cepaju ove ''garaže kod štefa'' za zamijenu zupčastog ili bolje otić do ovlaštenog za takve stvari?

Jer ekipa u Kiji će mi kožu oderat ciframa.

Link to comment
Share on other sites

nemoj štedit na tome, NIKAD

 

kupi original, otpeljaj k nekom tko zna slagat.... jer i ako kupiš najbolji remen a složi ga netko tko nema pojma neće dugo trajat....

 

btw. svi gledaju interval zamjene samo po kilometraži, a nitko po godinama starost, što je velika greška

Link to comment
Share on other sites

Baš gledam KGIS veli da nakon opterećenja od 10kg smije nastat progib od 9-11 mm. Kod mene je iznos tog progiba više manje u toj mjeri no uz mnogo mnogo manje opterećenje.

 

capture.jpg

 

@Sven

Da, kad ću ga mijenjat otići ću od ovlaštenog. Jer kako i kažeš mogu uzet najbolji i ako ga složi pijano ode sve u qrac.

 

 

 

napravi kompletan veliki servis, nemoj samo remen mijenjati ;)

 

Pa remen, španer i vodilicu bi mijenjao. Ne samo remen.

Edited by -Wolverine-
Link to comment
Share on other sites

Ovo je popis crossreference liste kaj je izbacio intercarsov e-katalog. Mada ću vjerojatno uzet Contitech.

 

capture2.jpg

 

afaik ti imaš interferencijski motor na toj spectri..

 

Razumio sam samo da imam motor :D

Sad se osjećam ko stari kad mu počnem lupat o razlikama između Intelova Z68 i P67 chipseta :D

Link to comment
Share on other sites

saznaj koji ti je remen u oem pakiranju i kupi njega.. ako možeš naravno..

 

Koliko vidim sa slike OEM je Bando.

 

03012012528.jpg

 

 

drugim riječima klipovi i ventili zauzimaju isti prostor u drugo vrijeme za trajanja ciklusa.. kad remen pukne, potuku se ventili s klipovima.. u najboljem slučaju imaš par klackalica za promijeniti i pokoji ventil..

 

A pa tak reci, da te ceo svet razume :lol:

Link to comment
Share on other sites

koliko vidim imas 2 natezača od kojih je jedna valjda ipak klizač.. gledaj koliko je set a ne samo remen..... Znači contitech i INA i to je to....

 

Ako v.pumpa nije problem za izmjenit je tj netreba skidat zupč. onda je i nemoras mjenjat... jer tako je bar kod starih autiju.. znale su durat preko 200 tkm a opet i da procuti il sta vec nije neki posao za izmjenit. Pošto su 2 bregaste to je prelabavo..... a inace kod malih benzinera remen i nije mnogo nategnut (1brega)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...