Jump to content

EGT, homemade


Recommended Posts

Jel ima tko kakvu ideju kako napraviti EGT senzor da daje signal od 0-5V.

 

EGT čukica mi ne treba, samo mi je signal važan.

 

Jedino što sam našao su čukice, koje imaju i output signal, ali da ne kupujem sve, možda se može složiti nešto od stvari kupljenih kod nas.

Link to comment
Share on other sites

da samo sto je LSU4 WBO2 sensor i EGT sensor još 150€ extra ;)

Da, 248 eura sa EGT sondom. Ali onda ima kontorler-pripremu za WB i IAT, sa mogućnošću logiranja, čukicu sa prikazom za ta tri parametra u RT-u. A sa ovim tvojim vau vau ima kaj? Zgodan privjesak. :D

 

Btw. ionako nije bitno, koliko vidim on puca na neki DIY i nada se proći puno jeftinije od toga.

Edited by tcode
Link to comment
Share on other sites

Da, 248 eura sa EGT sondom. Ali onda ima kontorler-pripremu za WB i IAT, sa mogućnošću logiranja, čukicu sa prikazom za ta tri parametra u RT-u. A sa ovim tvojim vau vau ima kaj? Zgodan privjesak. :D

 

Btw. ionako nije bitno, koliko vidim on puca na neki DIY i nada se proći puno jeftinije od toga.

 

Imam u autu instaliranu LM1 WB sondu sa RPM converterom na koji mogu spojiti RPM signal i još 5 drugih 0-5v signala i logirati sve skupa. Na RPM converter je sad spojen i 3 bar map senzor tako da mi još fali i taj EGT signal da mogu skupa imati AFR/PSI/RPM/EGT

Link to comment
Share on other sites

Ovo mozes kod mene dobiti za 20E, za k type sonde. Imam, tako da mozes sutra imati :)

http://shop.vems.hu/catalog/amplifier-dsub9-p-129.html?osCsid=ca0f1429ba74f13fa7688d10418fe8ec

 

BTW ono s audia vam nije dobro. Taj modul ne daje van naponski signal nego PWM. I daje ga samo u rasponu od 900 do 1000C gdje mu zapravo i egt sonda sluzi.

 

Thanks, poslao sam burazu da mi uzme preko ebaya ovaj AD595CQ odmah nakon zadnjeg posta, već je kupio :(

 

Nema veze, ovako i onako nije vrijeme za voziti se sa autom. Samo da snmijeg popusti pa cu onda to stavljati u auto.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam naručio EGT sondu u firmi MARUS-ATM.

 

Rade po vašoj specifikaciji: duljina senzora ispod navoja, M8 ili M10 navoj, duljina senzora iznad navoja, duljina kabela, i tip kabela (Tip-K ili drugi).

 

Gotovo za jedan dan, cijena cca 400-500kn, ovisi o specifikaciji.

 

Sutra slike

Link to comment
Share on other sites

Jel postoji razlika, za turbake i NA ?

 

Da, sonde za turbake moraju biti crvsce(znaci deblje) da ne puknu prilokom velkih temperatura i velike mase plinova sto idu preko njih.

2mm sonda cesto kod turba zna puknuti(kada je pravi boost, ne na 0.5bara) i odletjeti u turbinu i napraviti havariju. Zato se obicno stavlja 6mm za turbo motore.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...