Jump to content

Eksplodirao motor ili sta?


Recommended Posts

Eto nakon 3 godine sto je u mene, posudim ga danas prijatelju da ode u ZG s njime, zove me s pola auto puta, kaze motor eksplodirao?! Da mu je pri 130-140 kao na trenutak zatajio motor, stao odmah na neko utociste, ugasio auto. Onda ga nakon par minuta upalio, i kaze da je motor zaverglao na 4500-5000 okretaja bez gasa, tako ostao na tim okretajim, da nije nista mogao ucinit, izvadio kljuc, ali auto se nije ugasio, onda on pobigao 50m jer je mislio da ce auto eksplodirat, tako je radio neko vrime, a onda, fajrunt. Izbacio bili dim vanka, prolio ulje. Mislim, znam da je motor otisao, ali kako je uspio radit, a ovaj izvadio kljuc. STa da radim, sad sam bez auta :(

Inace, ovo mi je prijatelju treci motor da je unistio u manje od dva miseca. Dva na svom autu, i sad ovaj moj :censored:

Inace radi se o Roveru 620 sDI, u mene tri godine, bez greske. Koliko uopce dodje takav motor, i koliko bi mogao doc.

Auto je inace gubio vodu, mozda litru na 300km, un je ulio prije puta do vrha vodu.

Link to comment
Share on other sites

dizlo, crkle uljne karike ,poceo raditi na ulje , frend je trebao u 5 stisnut kocnicu i spustit kvacilo u nadi da ce uspjet zaustavit motor.

 

bilo je prije par mjeseci snimka X5 kako je poceo radit na ulje.

 

šit hepnz

 

Aha, tako, nisam to znao da je moguce, hvala na odgovoru

Link to comment
Share on other sites

dizlo, crkle uljne karike ,poceo raditi na ulje , frend je trebao u 5 stisnut kocnicu i spustit kvacilo u nadi da ce uspjet zaustavit motor.

 

bilo je prije par mjeseci snimka X5 kako je poceo radit na ulje.

 

šit hepnz

 

+1

samo smo mi auto u 5 i zid :lol:

Bio na parkingu a zid par cm od auta...

Link to comment
Share on other sites

:D

 

meni je bivsi auto (fiat tempra 19td) to napravija

 

ujutro isao na posao, vidim ja u retrovizoru gust dim, maknem nogu sa gasa a on jos ubrzava :D

 

ugasim ga, on jos ide, kvacilo, prodere se do kraja i saltam 5tu i po kocnici :D ugusio ga samo tako

Link to comment
Share on other sites

potegnuo ulje i otišao u "iberturažu", teško se tko snađe u takvoj situaciji, ali najbolje ga je prisilno ugasiti (dizelu nema veze ako mu odspojiš struju ili izvadiš ključ, jer on kad upali struju ne treba više) nasloniti uz rub ograde, zida isl. najviši stupanj prijenosa, bremza i naglo pustiti kvačilo...

Link to comment
Share on other sites

normalna pojava na starim dizelacam,

mozda je i priko turbine povuka ulje kao u mom slucaju :(

 

99,9% dati je isto kao i Ivi otišao u iberturažu,turbina propustila ulje i ode motor,šteta što ga nije prisilno ugasio u brzini.

Btw poprilično sam siguran da nije išao samo 140km/h,jako puno motora ode na autputu,frljiš ga do ibera a dizeli ne vole visoku turažu konstantno.

Najisplativije ti je naći polovan motor sa nekog skršenog u Italiji

Link to comment
Share on other sites

iz nekog razloga je došlo ulje iz motora u cilindre i došlo je do samo zapaljenja motora...razlog najčešće bude kod takvih situacija da su loše kompresione karike (ili sve) pa kad ga stisneš počne sabijat kompresiju u karter i preko oduška digne ulje u usisnu granu koje motor posauga i nažalost pošto nema usinog leptira nemožeš motor ugasit dok ulje ne sagori...može se jedino tako ostavit auto u brzini sa puštenim kuplungom i nagaziš na bremzu kako bi ga zagušio...možda se neče ugasit ali mu ne dozvoliš da ode u iber turu da se raspadne...no rijetko ko može bit sabran da tak reagira ili da opče zna za tu foru

razloga da ulje dođu u motor ima još x (loša turbina,depresor,....)

Link to comment
Share on other sites

dizlo, crkle uljne karike ,poceo raditi na ulje , frend je trebao u 5 stisnut kocnicu i spustit kvacilo u nadi da ce uspjet zaustavit motor.

 

bilo je prije par mjeseci snimka X5 kako je poceo radit na ulje.

 

šit hepnz

 

Tocno to.:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Da vjerovatno turbina propisala i povukao ulje i otisao u iberturu.To se meni na novoj laguni desili dok je bila pod garancijom tj. ne meni nego dosao u servis i kazem da ne stima auto i ovaj sto radi tamo sjedne u auto i ide napravit dir i nakon 50 m cujem ja dere se auto i bacim pogled kad ono oblak dima:lol:

 

Uglavnom mu je otisao u iberturu i uspio ga je nekako izgasit,malo je bio sokiran kad se vratio:D

Link to comment
Share on other sites

Inace radi se o Roveru 620 sDI, u mene tri godine, bez greske. Koliko uopce dodje takav motor, i koliko bi mogao doc.

Auto je inace gubio vodu, mozda litru na 300km, un je ulio prije puta do vrha vodu.

 

Grdo. Ne znam jel Rover s kim dijeli motore jer sumnjam da ces nac kvalitetan polovni dizel za rovera. :sad:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...