Jump to content

Nova turbina/reparirana razlika?


Recommended Posts

  • 5 months later...

Ima kakva preporuka za reparaciju gt1749va sa 2.0 TDI? Kimi?

Prešla je 130 tisuća, fućka već 80k km a i kod puštanja gasa u nižim brzinama kod cca 2k rpm-a se zna čut kao da je nešto zagreblo....

Jel moguće da je u debalansu?

Link to comment
Share on other sites

Morate razlikovati reparirane turbine kod turbo majstora i tvornički reparirane turbine. Razlika je u tome da tvornički reparirane turbine dolaze iz materijala čija je sirovina pokvarena turbina. Dakle stare turbine se rastavljaju tope i koriste kao sirovina za nove turbine.

Link to comment
Share on other sites

Ima kakva preporuka za reparaciju gt1749va sa 2.0 TDI? Kimi?

Prešla je 130 tisuća, fućka već 80k km a i kod puštanja gasa u nižim brzinama kod cca 2k rpm-a se zna čut kao da je nešto zagreblo....

Jel moguće da je u debalansu?

 

Mislim da ti to nije do turbine jer se meni to javlja i nakon reparacije turbine (kod Kimija)...

Isto 2.0TDI samo Audi (BLB oznaka motora)...

 

I to grebanje se isto čuje na službenim 2.0TDI (Audi kao već gore spomenuti), 200.000km; turbina nikad dirana...

 

Pa sad ti znaj...

Link to comment
Share on other sites

Morate razlikovati reparirane turbine kod turbo majstora i tvornički reparirane turbine. Razlika je u tome da tvornički reparirane turbine dolaze iz materijala čija je sirovina pokvarena turbina. Dakle stare turbine se rastavljaju tope i koriste kao sirovina za nove turbine.

 

Pa šta to nije isti vrag kao da si uzeo novu turbinu?

Link to comment
Share on other sites

Meni je za 535d reparacija kod pinjusica bila oko 4000 kn za malu turbinu....a za 5700 sam u bmw-u kupio original novu....tak da bas nije bilo za razmisljati...

 

Zato kaj kod 535 vjerojatno nije turbina salivena sa granom pa ne moraš oboje uzeti da bi si popravio auto :). Kod ovih VAG turbina je najčešće grana u komadu sa ispušnim kućištem pa se daleko više isplati reparirati nego dati 2k€ za novu.

Link to comment
Share on other sites

Zato kaj kod 535 vjerojatno nije turbina salivena sa granom pa ne moraš oboje uzeti da bi si popravio auto :). Kod ovih VAG turbina je najčešće grana u komadu sa ispušnim kućištem pa se daleko više isplati reparirati nego dati 2k€ za novu.

 

I za 535d je velika oko 14 000 kn,a nije salivena sa granom...

Link to comment
Share on other sites

Morate razlikovati reparirane turbine kod turbo majstora i tvornički reparirane turbine. Razlika je u tome da tvornički reparirane turbine dolaze iz materijala čija je sirovina pokvarena turbina. Dakle stare turbine se rastavljaju tope i koriste kao sirovina za nove turbine.

 

ma topi se kita,radi se klasicna reparaciju ukoliko je ona moguca.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...