Jump to content

audi allroad problem i savjeti


Recommended Posts

kupio sam novi, istina bog nije originalan, i stavio sam ih oboje u posudu vode i grijao vodu. ovaj koji imam je otvorio isto kad i novi. na oba pise da se moraju otvarat na 87 stupnjeva. ok pogrjesio sam sto jednostavno nisam izvadio termostat i tu bi sve bilo jasno zar ne?

2 avanti - daj mi reci jel ti kojim slucajem imas nesto djelova za ovaj motor? jedna plastikica za vakum mi pukla :D pa reko da pitam :D

 

ali bojim se da nemoze bit termostat ako gubi vodu? ili moze? jel onda cep propusti visak vode da nebude preveliki tlak jel?

Edited by Pale
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Nemreš samo izvaditi termostat van jer syebeš cirkulaciju vode. Onaj "tanjurić" na donjoj strani ti isto otvara i zatvara kanal...........to što ti se više grije kad upališ klimu je normalno jer je hladnjak klime prvi u nizu a on je vruć dok klima hladi tako da u hladnjak motora dolazi već "predgrijan" zrak.

 

Po čukici nemreš znat točnu radnu temperaturu motora jer se več dugo u auto industriji koristi sistem da je u nekom rasponu, npr. 87-93 stupnja, cajger zakucan na 90 i stoji mirno tak da vozač netreba stalno gledati oscilacije kad termostat otvori pa malo pritvori pa jače otvori pa se pali ventilator itd.....

Link to comment
Share on other sites

taj dio je kristalno jasan, isao sam testirat sa vag com-om i gledao temp u voznji, i ovakva je bila situacija:

dakle recimo do nekih 90-ak se normalno ponasa i penje, onda ode i preko, recimo do 97, pa se spusti na 93/94. najvise ovisi o tome dali stojim ili se vozim i kojom brzinom. ako idem 80-130 - temp se ustabili i sve ok. sve ispod, stajanje, kretanje, pun gas bla bla tem raste i preko 100 stupnjeva. sve ovo govorim temp gledane na laptopu. vecinu vremena je kazaljka na 90 stupnjeva, ali cini mi se da negdje oko 97/98 krene preko.

 

uglavnom najveci mi problem sto neznam di nabavit termometar koji ce mi tocno mjerit te viskoe temperature

Link to comment
Share on other sites

G12 na 1 bar u sistemu nebi trebao "kuhati" nit na 110 stupnjeva....

 

Jel su ti crijeva tvrda kad je na radnoj temperaturi???

 

Dal si probao oprat hladnjake izvana, možda su sače prljave pa zrak nemože dobro cirkulirat....???

Link to comment
Share on other sites

nisam izvana, vidi se normalno kroz njega. ma ne kuha auto, ne dozvolim mu da ode tako visoko, upalim nutra grijanje na full pa ga ohladim.

e sad crijevo dole kod hladnjaka nije toliko vruce kolko je ono na gornjoj strani hladnjaka.

 

jebes ga mogu ja lako hladnjak i izvana oprat

 

e da jos jedno pitanje koje me malo bocnulo.

 

ima 3 ventilator.

ovako: branik/vent klime/kiler klime/kiler vode/vent elektricni/visko vent

 

u kojem smjeru trebaju puhat?

Edited by Pale
Link to comment
Share on other sites

Svi moraju puhat prema zadnjem kraju auta... Znači ovaj prvi koji je s vanjske strane "gura" zrak, a ovi koji su u motornom prostoju izvlače zrak...

 

Ja bih reko da ti je hladnjak ok ako je ulazno crijevo toplije od izlaznog...

 

Jesi siguran da se ventialtori pale?

Edited by grga22
Link to comment
Share on other sites

ma iskreno moram provjerit ali meni se cini da vent koji je na samom kileru, elektricni ne puse prema motoru, ali moram provjerit.

visco nisam provjeravao dali bruji na dodavanje gasa.

 

a termoprekidac upali drugi stupanj, samo nisam ziher na koliko, znam da sam ga cuo da pojaca baja, ali to je ziher preko 95 recimo, znaci krene kazaljka preko 90. nisam u tom trenu imao vag com da tocno gedam temperature

Link to comment
Share on other sites

Da me ne shvatiš krivo, znači visko mora "puhat" na dodavanje gasa kao da ti se el. ventilator upalio ne na drugu brzinu nego na šesnaestu brzinu :D

 

Ti bi čuo to "brujanje" ziher ,da je visko ispravan.............

 

Ovak, kad se dovezeš odnekud doma i auto je vruć, digni haubu i nek radi na leru dok se ne upali el. ventilator. Čim se upali lagano turiraj auto i ak onda ne čuješ visko kako puše , stari,to ti je to.

Link to comment
Share on other sites

odlicno ekipa, hvala, btw visko vrti onak polako a kad dam gas mora puno povecat okretaje, pod uvjetom da je el vent upaljen? odnosno da ubaci u 2 brzinu. jesam dobro shvatio? i naravno mora puhat sve prema motoru :D

 

to se zove pomoc i bit foruma hehehe

 

ako je ovo dolazim platit u najmanju ruku cugu i klopu, a i da vidim pcelicu maju :D

Link to comment
Share on other sites

cek, cek, a zasto jednostavno ne ponovis CO2 test?

 

jer ako je neispravan termostat, termoprekidac, pokazivac na tabli, senzor, hladnjak, crijeva ili pumpa vode, nece pokazati CO2 u sistemu hladjenja, zar ne?

 

to je indikator da plinovi koji nastaju izgaranjem unutar motora probijaju kroz (stjenku ili neku brtvu) do vode koja cirkulira unutra motora, zar ne, a i gubis vodu, pa je to jos jedna potvrda u tom smjeru.

 

mislim motor nece imati ispravnu temp. ako bilo koja karika u nizu ne radi kako treba, ali CO2 je pokazatelj problema koji se ne moze rijesiti zamjenom gore navedenih djelova, zar ne?

 

btw. imas u chipoteci termometar za 100injak kn koji mjeri do 300injak °C (nije ni bitno da je precizan u stupanj, al cisto da mozes pratiti situaciju... uzmi u obzir da ne mozes mjeriti temperaturu gdje je ocitava senzor, nego tek u posudi, a tamo je vec koji stupanj niza valjda.

Edited by vux
Link to comment
Share on other sites

Visko radi tako da vručina koja dolazi iz hladnjaka aktivira termoelement u njemu koji onda povečava trenje unutat viska i tako se snaga prenosi sa remenice koju vrti micro V remen na ventilator.

 

znači čim termostat otvori i hladnjakom počne teči vruči antifriz,automatski termoelement u visku "ukopčava" ventilator (to je tehnologija stara valjda 30-40 godina al funkcionira)

 

Ako je veča temperatura onda i visko jače prenosi silu na ventilator pa zato i jače puše a dok je hladnjak hladan onda visko ne prenosi silu i ventilator se vrti ali nema efekta i možeš ga držati rukom dok motor radi.

 

Tebi se dešava to da vjerojatno ne prenosi silu dok je vruč,tj. riknuo je. Zato ak ga možeš zaustavit dok je temperatura motora preko 90 i termostat otvoren onda trebaš novog, netreba ti se nit el.ventilator upaliti na drugu brzinu da bi to isprobao ali tad barem znaš da je motor dovoljno vruč za test....

 

Pale, mislim da bi bilo najbolje da dođeš sad za vikend malo u Zagorje pa bumo Rio i ja testirali visko i turirali a ti buš pekel roštilj...... :D

 

BTW. Kako taj CO2 test podnosi plin u antifrizu (pošto voziš na plin) jer postoji mogučnost da ti pušta membrana u isparivaču pa ti to zadaje probleme...???

Link to comment
Share on other sites

care ljubim te posred cela :D sto je najbolje cak mi se ucinilo da sam osjetio jebeni plin da negdje curi ali je isparivac bio na reparaciji, pa reko mozda sam malo blesav. nista budem sklopio vozilec pa doletim do tebe da to malo uzmes pod lupu :D

 

fala mnoga :D

 

a za vrtit rostilj sam uvijek spreman :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...