Jump to content

206 cc, krov pušta


Recommended Posts

na autu od cure malo pušta krov kod vozača. pušta baš na spoju. na počektu kad je auto bio kupljen prije godinu dana nije pušta, a dihtunzi su zdravi ništa nije popucano niti ne fale gume. negdje sam pročitao da bi trebalo krvo malo poštelat, tj da se nakon nekog vremna krov raštela pa ne gdihta dobro, pa me zanima da li netko zna šta u vezi toga, i kakav savjet. hvala.

Link to comment
Share on other sites

I sam auto mora OBAVEZNO biti parkiran na ravnome. Jer ako je parkan "na vagi", staklo vrata neće dobro nalijegati na gumu i bude curilo.

Kupite onaj silikonski spray na benzinskoj pa njime namaži sve gome oko krova da malo omekane, možda uspiješ tako riješiti problem da ne mijenjate te gume.

Link to comment
Share on other sites

A ja taman neki dan pisao kako je meki krov smeče i da čak i jedan 206 CC ima železo :D

 

Pa tako nekakvog mišljenja sam i ja bio dok nisam kupio kabrio s tvrdim krovom :) Je to sve nekako oku ljepše možda, ali je unutra u vožnji dosta zvrndav, i to ne govorim samo za cc.a, u više se njih vozio i SVAKI je barem malo lupkao i malo puštao vodu, ako ne vodu, onda se zarosio cijeli unutra cim je kisa bila ... Mislim da je platneni krov bolji izbor, barem u zagrebu. Možda nebi bila ista prića da se vozi negdje gdje nema toliko ležečih, rinzola i sličnih gluposti koje mu sigurno štete .

Link to comment
Share on other sites

ok, znači štelanje krova ne postoji, jer vidim da ima iza sajle i vijke, sa kojima se može štelat napetost i blizina, ne znam kako to objasnit...to mi je malo čudno, jer je auto bio garažiran, sve gume su u jako dobrom stanju, pa ne kužim zašto pušta?! krov se uvijek i diže i spušta samo na ravno, to sam joj rekao odmah prvi dan kad smo ga kupili.

Link to comment
Share on other sites

z3 star 15 godina sve 5, jedino kada perem na praoni, ako nabijem pritisak na gumu koja je izmedju sajbe i krova prokapa, al to je bocni udar.. kako kisa ne pada.

 

u voznji ne curi, dok stoji ne curi...

 

 

e da moj je platneni

 

 

 

mialim da su ti sajle ili nesto popustile...mozda se guma malo stisla

Link to comment
Share on other sites

ok, znači štelanje krova ne postoji, jer vidim da ima iza sajle i vijke, sa kojima se može štelat napetost i blizina, ne znam kako to objasnit...to mi je malo čudno, jer je auto bio garažiran, sve gume su u jako dobrom stanju, pa ne kužim zašto pušta?! krov se uvijek i diže i spušta samo na ravno, to sam joj rekao odmah prvi dan kad smo ga kupili.

 

Pa jesam ti napisao u svom prvom postu - vrata se s vremenom malo objese (jer su dugačka) i treba ih podić za 2-3 mm i neces imati problema dok se opet ne objese...

Link to comment
Share on other sites

z3 star 15 godina sve 5, jedino kada perem na praoni, ako nabijem pritisak na gumu koja je izmedju sajbe i krova prokapa, al to je bocni udar.. kako kisa ne pada.

 

u voznji ne curi, dok stoji ne curi...

 

 

e da moj je platneni

 

 

 

mialim da su ti sajle ili nesto popustile...mozda se guma malo stisla

 

kak prat auto s platnenim krovom? pretpostavljam da cetke ne dolaze u obzir.

 

rucna praona s miniwashom? pranje krova samo s vodom?

Link to comment
Share on other sites

ok, probat ću to, malo mi objasni kako dignuti vrata, iako mi se čini da to ovjde nije slučaj, jer nađe se voda na djelu kvake na vratima kod vozača, a to bude točno ispod spoja krova, gdje bi voda dalje trebala otjecat kroz kanaliće i van na A nosaču...ali možda si i u pravu, možda ako podignem vrata će guma više stisnut, pa neće moć proć onda kod krova... probat ću hvala, samo malo opiši kako podignut vrata, da znam iz prve ruke.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
neka mi netko malo opiše kako podignut vrata?!

šta samo na onom djelu na koji sejdnu kad se zatvore, samo to podignut ili ima još nekih elemenata npr na okovima. može li netko malo objasnit?!

 

Ja sam na Twingu otvorio vrata i rukama vrata potegnuo gore i to je to. :D I zatvaraju se ko nova!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...