Jump to content

clio 1.2 16v, problem u ubrzanju


Recommended Posts

dakle, imam problem jedan, kad stisnem pun gas na recimo 1500 rpm, zna imat nekakvu glupu rupu od 2000-3000 rpm, ne stalno, tu i tamo se desava... u tom trenu auto kao da posustane, tj, koda pustim pol gasa, nema trokiranja ni nis... i u tom trenu se usis prestane cut kao i inace, vec se cuje kao i normalan "zatvoreni" usis (znam znam, seljo cuning, glupo objasnjenje itd) ... znaci, ne dogada se stalno, vec tu i tamo... auto je naravno na radnoj temp (na hladnom ne znam dali se desava jer ne stiscem auto na hladno) ...

 

nije da mi puno to znaci, s obzirom da kad se ganjam, te okretaje ne koristim, ali ako je nesto za zabrinut se, bolje da pitam...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ociscena klapna, promjenjena brtva poklopca glave, postelani ventili , ociscena usisna grana... i dalje isto... al primjetih da recimo stisnem pun gas na 2500 (slabije ide, ne cuje se usis) i naglo pustim i opet stisnem puni gas, onda bude dobro... ideje? :)

 

nije da me smeta to nesto, al me zanima kaj bi moglo bit... ostalo s motorom je sve 5, radi ko urica, ne trosi skoro nista ulja (2dcl na 15 000) i normalno auto trosi...

Link to comment
Share on other sites

ma kakav jebeni katalizator, sigurno je onaj senzor na usisnoj ako ga taj motor ima.

 

koji senzor? MAP? ili nes drugo? stvar je u tome da nikakvu gresku ne baca... :/

 

2 mario: cisto sumnjam u to, jer ne znam niti jednog clia 1.2 16v da je imao ikakvih problema oko ECU-a....

 

2 neno: ne hebi po tavanu :D al vidis, nisam siguran kak se ponasao po zimi... tj. po hladnijem vremenu... ima mozda kakav senzor temp. zraka u usisu?

Link to comment
Share on other sites

nema frke, cak sam se i zacudio zasto jos nema tog pitanja :D:D:D

 

svjecice su nove (prije 2-3000km stavio), bobina i kablovi godinu dana stari... znaci tu je sve 5... a i da je nesto vezano za iskru, valjda bi trokirao, kaj ne? ovo nis, samo koda izgubi 10% snage...

Link to comment
Share on other sites

....ako koristiš takav tip filtera značajno smanjuješ rok trajanja senzora protoka zraka iz vrlo jednostavnog razloga: "sportski" filteri propuštaju nešto više nečistoća od OEM filtera. Predložio bih ti da pokušaš počistiti MAF senzor jer on najčešće na sebe nakupi nečistoće / masnoće / čađ koja ga sprječava da se adekvatno hladi, a onda se događa problem vrlo sličan ovome što opisuješ (barem je meni tako bilo).

 

Ovo možeš pokušati napraviti:

 

a) počistiti ga (ne vatom i rakijom, već specijalnim sprejem)

b) posuditi od nekog frenda MAF pa se probati provozati

Link to comment
Share on other sites

MAF senzor se nalazi odmah poslije filtera zraka. Po meni, on te zafrkava. Pogotovo ako imaš panel K&N u nekakvom polutvorenom kućištu.

 

ali, ja nemam MAF, nego MAP :) nije isto :) i nije odma iza kutije filtera zraka nego negdje na sredini usisne grane (drukcija je od onog tipicnog : kutija-MAF-crijevo-usisna grana)

 

2 ND4SPDWUdercoveritd: nabijem te :D

Link to comment
Share on other sites

Tako i ja imam, MAP senzor.

 

I auto je detonirao i svakakva sranja izvodio kad je bio otišao.

 

Probaj ištekat na njemu jack i ako bude isto se ponašao auto, moguće da je on, tako sam ja testirao.

 

I otišao na otpad skinuo takav isti probao i sve super, dao pare i vozi doma.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...