Jump to content

Turbo Blanket - Za i protiv


Recommended Posts

Bok cure, evo jedno tehnicko pitanje za HR-Tjunere :) , konkretno me interesira ovi Turbo blanketi koji se stave oko turbine (hot-side) kako bi zadrzali sto vise topline.

Navodno se povecava spool i dosta se temperatura smanjuje u motornom prostoru.

Koje su lose strane toga? Moze li stetiti turbini od prevelike vrucine/temperature?

 

Ima li neko iskustva s tim blanketima? kod nas dodju nekih 400-500kn.

 

samo mi nemojte odgovarat s spikom "pa kaj ce to tebi, bacanje novaca" bla bal blab...

 

turboblanket.jpg

turboblanket01.jpg

 

 

 

 

Edited by Kevin
Link to comment
Share on other sites

Odlicna stvar,must have,gledao ovdje na valjcima jednu supru 2JZ sa tim na T88 i bez je spool bio kasnije bez...ovdje svi to stavljaju..samo neki brand name,ovi jeftini se saspu nakon nekog vremena a i ne zadrzavalju toplinu tako dobro.

Link to comment
Share on other sites

Ne raste. Barem nije kod mene. Ja imam vec nekih dvije godine gore i ako se ovaj saspe ili promijenim turbinu sigurno cu ga opet nabaviti i staviti. Razlika mi je bila ocigledna (od smanjenja temperature u motornom prostoru do brzeg spoola) a i uspio sam dobiti DEI na nekoj aukciji na Ebayu za 350 kn s postarinom.

Link to comment
Share on other sites

ja stavio to i nekak mi se cinilo da je bilo još toplije pod haubom

pa sam strgo to van ;)

A jesi to zamotao oko turbine? :) Lol

 

Šala!

Nego, daj podijeli malo iskustava sa time. Nisam jos čuo da stvar ne funkcionira.

 

Nego, dali je itko primjetio da ispušno kućište popuca zbog tog blanketa? Meni je već dosta popucano i nebih htjeo da mi se otvori zbog toga. Jeli pametno omotati BW EFR turbo sa time?

Link to comment
Share on other sites

Logika kaže da ne bi trebalo biti toplije pod haubom jer ovo zadržava toplinu u turbini, znači manje topline isijava van...

 

To je tocno. A ako imas istu kolicinu energije i manje van pobjegne, gdje je ostatak?

Link to comment
Share on other sites

Nebi se štel mešati u obiteljska prepucavanja, no nije li brzina (protok) ispušnih plinova veća što je temperatura veća? Samim time bi i EGT trebao biti niži. .!?

 

Nemam iskustva sa agregatima ispod 1MW, ali primjetio sam da je EGT niži na većem opterećenju gdje je EG velocity viši...

Link to comment
Share on other sites

To je tocno. A ako imas istu kolicinu energije i manje van pobjegne, gdje je ostatak?

 

 

ma kam manje??? kam!!!!!!!

 

moze otici samo VISE jer je efikaniji protok!!!

 

daj malo razmisli, povecavas protok,bolji spool, vise VAN!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...