Jump to content

par pitanja vezano za samoposluzne autopraonice


Recommended Posts

znaci zanima me je li tko zna vlasnika neke te da zna njegova iskustva vezano za iste,koliko se krecu ugrubo cijene pogona praone,znaci ne zanima me sad tocno u kunu koliko dodje nego otprilike ako ko zna,ima li di da se prodaje polovna?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

i ta u gs je najbolja praona generalno u cijeloj HR što sam koristio.

 

jedino mu fali pipa sa strane gdje bi se dale krpe oprati i spužva.

 

EDIT: to nije ta na koju mislim, ona kod Tuđmana gore je najbolja definitivno.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni je ona super - navikao sam na nju...a uostalom to su 2 različite tehnologije, ona kod tuđmana je aktivna pjena a ovo ona obična...ima i ehrle pjenu al eto u gs nije postavljena...a i rečeno mi je da su ehrle najkvalitetnije praonice pa su prema tome i skuplje od tih http://www.adriateh.hr/ i drugih....

Link to comment
Share on other sites

Meni je najbolja na Bolonji

 

Btw, ova na WestGate se prodaje........pa ih mozes pitat

 

Al, to je praona od Adriatecha......meni ne bas najbolji izbor

 

Inace, Adriatech praona cca 140.000 EUR + PDV za 6 pistolja + sve ostalo (usisavaci, posude itd)

 

+ kopanje terena (ako imas samo zemlju) i postavljanje separatora za vodu.

Ovo ti je ogroman trosak

Andrej koji drzi praonu u Zaprudju je to kopanje i betoniranje platio preko 400.000 kn :blink:

Edited by NOkru
Link to comment
Share on other sites

Ako razmišljaš o otvaranju iste, guglaj malo, bilo je na jednom poduzetničkom forumu koliki je trošak.

Ja sam gledao da bi mi trebalo oko 1mil Kn za dobru lokaciju i opremu.

 

Trenutno gledam novu praonu na Ljudevita Posavskog u Sesvetama, 50 metara od slavonske, ogromno naselje Jelkovec u blizini, a po cijele dana je prazna. U teoriji lokacija mi je izgledala vrhunska, a čini mi se da će biti pushiona za vlasnika.

Druga u Sesvetama na cesti za Dugo selo - uvijek puna.

Link to comment
Share on other sites

Meni je najbolja na Bolonji

 

Btw, ova na WestGate se prodaje........pa ih mozes pitat

 

Al, to je praona od Adriatecha......meni ne bas najbolji izbor

 

Inace, Adriatech praona cca 140.000 EUR + PDV za 6 pistolja + sve ostalo (usisavaci, posude itd)

 

+ kopanje terena (ako imas samo zemlju) i postavljanje separatora za vodu.

Ovo ti je ogroman trosak

Andrej koji drzi praonu u Zaprudju je to kopanje i betoniranje platio preko 400.000 kn :blink:

 

Ako razmišljaš o otvaranju iste, guglaj malo, bilo je na jednom poduzetničkom forumu koliki je trošak.

Ja sam gledao da bi mi trebalo oko 1mil Kn za dobru lokaciju i opremu.

 

Trenutno gledam novu praonu na Ljudevita Posavskog u Sesvetama, 50 metara od slavonske, ogromno naselje Jelkovec u blizini, a po cijele dana je prazna. U teoriji lokacija mi je izgledala vrhunska, a čini mi se da će biti pushiona za vlasnika.

Druga u Sesvetama na cesti za Dugo selo - uvijek puna.

 

cua sam se sa par firmi trenutno cekam njihovu ponudu sa cijenom i paketom,da vidim da cijene sa 6 mista idu daleko preko 100k,zemlja na kojoj se razmislja to radit nije problem,sad triba samo kvalitetno istrazit trziste i vidit ko nudi najbolje za prihvatljivu cijenu. hvala svima na konkretnim odgovorima ako ko jos sta zna neka slobodno pise

Link to comment
Share on other sites

Meni osobno najbolja je u Zaprešiću pored željezničkog kolodvora. Ona u westagetu dugo traje za te pare al slabo pere pa džaba što dugo pušta.

 

Jedino što toj fali je glicerin za gume, i one kopče za tepihe su loše.

Link to comment
Share on other sites

ufuf.. milju kuna.. :eek: kad se vrati lova? 5-6 godina? koji je postotak iskoristivosti (odnosno korištenja)? ako ima 6 boxova X 24 sata X 365 dana = max 52.560 sati rada i da od toga bude u pogonu recimo 20% znači 10.512 sati godišnje odnosno 630.720 minuta. e sad koliko kn je jedna minuta? :D

 

nek je 1 kn = 0,5 minute znači ~ 315.000kn prometa minus troškovi (voda, struja, plaće itd...)

 

:/

Link to comment
Share on other sites

ufuf.. milju kuna.. :eek: kad se vrati lova? 5-6 godina? koji je postotak iskoristivosti (odnosno korištenja)? ako ima 6 boxova X 24 sata X 365 dana = max 52.560 sati rada i da od toga bude u pogonu recimo 20% znači 10.512 sati godišnje odnosno 630.720 minuta. e sad koliko kn je jedna minuta? :D

 

nek je 1 kn = 0,5 minute znači ~ 315.000kn prometa minus troškovi (voda, struja, plaće itd...)

 

:/

 

pol minute je kuna možda na periferiji, u Miramarskoj je 20 sec 1 kuna :lol:

Link to comment
Share on other sites

oko 26 do 36 sekundi je jedna kuna,sad sve ovisi ko je vlasnik oce bit cicija pa smanjit i tako otirat ljude.a lova pazi ako si na svojoj zemlji ili najmu znaci oko 3 godine se predvidja ako dobro radi, sad je to sve teorija praksa je drugo.

Link to comment
Share on other sites

oko 26 do 36 sekundi je jedna kuna,sad sve ovisi ko je vlasnik oce bit cicija pa smanjit i tako otirat ljude.a lova pazi ako si na svojoj zemlji ili najmu znaci oko 3 godine se predvidja ako dobro radi, sad je to sve teorija praksa je drugo.

da, 3 godine mi se čini too good to be true..

po tome je bolje stari balkanski recept - otvori birtiju :D

Link to comment
Share on other sites

Ma isplativo je, samo treba jako pažljivo birati lokaciju i isto tako jako pažljivo birati samu praonicu, odnosno mehanizaciju iste.

 

A ovo s birokracijom je jadno do jaja, Hrvatistan u punom sjaju.

 

Garant se to ne bi dogodilo da se podmazalo inspektora, ovako, idiotizam na djelu.

 

Al eto pouke onima koji otvaraju, nek registriraju sve žive i nežive djelatnosti, ionak je besplatno AFAIK

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...