Jump to content

chip na 1.4 tdci


Recommended Posts

1.3multijet 218,000 bez kvara osim egr, čipan skoro od početka, potrošnja ca. 5.5 prosjek, na full gasu autoput 10.2

 

Pa dobro potrošnja mi je sad po gradu cca 5,5-5,7 uz življu vožnju, oko 5,2 uz štedljiviju... tako da uštede i nema baš nešto?

Link to comment
Share on other sites

Jel se dobiva sta na snazi ako se blokira egr.?

Onak po nekoj logici bi se to trebalo jako osjetit.

Jel probao tko blokirat na dieselima.?

 

navodno se nešto dobije al nemožeš to osjetit, jednio što osjetiš da se po zimi neće nikad zgrijat motor

Edited by killercivic
Link to comment
Share on other sites

navodno se nešto dobije al nemožeš to osjetit, jednio što osjetiš da se po zimi neće nikad zgrijat motor

 

to nebi trebao biti problem na ovom dizelu kojeg sam kupio jer ima tvornicki webasto koji se pali dok je motor hladan i zagrijava ga na radnu temperaturu.

Link to comment
Share on other sites

Pa gle, meni troši cca 5,5 gradske vožnje u nekom klasičnom obliku vožnje, više manje normalno uz stiskanje kad mi dignu živac ili kad mi se žuri... s time da sam uglavnom među bržima na kretanju semafora, dakle nije neki štedni mod vožnje.

 

E sad, ak se pri tom nekom normalnom načinu vožnje potrošnja spusti na npr 5.0 umjesto 5,5 to mi je već zanimljivo. Pogotovo što opet imam i 20ak konja više kad mi se zajebava, uz to.

 

I recimo za autoput, uglavnom mi je oko 6 litara, prosječne brzine 140... ak to padne na 5,5, nitko sretniji od mene, obzirom da sam dosta na autoputu

Link to comment
Share on other sites

Jedino kaj je autor topica pitao za Fiestu 1.4 TDCI koji je ustvari 1.4 HDI PSA grupacije.

 

Odgovaram Maxu, post iznad mojeg.

 

Autor teme jest pitao za 1.4 TDCI, al od onda se postavilo raznih pitanja, od 1.3JTD preko mazde sve do Volva...

Link to comment
Share on other sites

Jel se dobiva sta na snazi ako se blokira egr.?

Onak po nekoj logici bi se to trebalo jako osjetit.

Jel probao tko blokirat na dieselima.?

 

Trenutno ne. Jer tako ionako je egr zatvoren na punom gasu. Moze se osjetiti dok se pocnu skupljati naslage cade u usisu.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...