Jump to content

kraćenje amortizera


Recommended Posts

molim da netko stručniji izjasni

 

nabavija san neke opruge, crvene, ispilane za krug. stavili smo na amortizer ( serijski ), nije baš sjela skroz, ne stoji čvrsto, i auto nije pao kako sam mislio.prova san auto i normalno se vozi i tako spušten, al ne dolazi u obzir da tako ostane. pa da pitam:

 

1. skratia bi amortizer na stabljici za nekih 3-4 cm, dal bi onda opruga ta skraćena stajalo čvrsto i kad se amortizer rastegne ( digne na dizalicu auto )

2. i još bitnije, dal bi auto pao još kojih potrebnih 2-3 cm sa kraćenjem amortizera?

 

auto je fiat punto 55, nikakva bijesna pila :lol::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

pilano nije problem , jer auto ne putuje nigdi, služi doslovno za kotrljanje po gradu do kafića i slično

 

ako se dobro sjećam, sad opruga ima 5 namotaja, znači otpilat još jedan krug, skratit amortizer i to bi onda tribalo bi to? jer fali mi nekih 2-3 cm da auto bude propisno zakucan naprid

Edited by M.P.
Link to comment
Share on other sites

da ne otvaram novu temu. uletile mi jako niske opruge 1/1 stanje, al su bile na Puntu 1.6.

 

jasno mi je da će moj radi lakšeg motora manje pasti ( što mi čak i odgovara jer je baš brutalno zabijen napred ) - al da li te opruge uopće mogu na moje amortizere?

 

molim da mi netko stručniji kaže, dali ima fizičke razlike između opruga za jači i slabiji model?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mehaničar me uvjerava ako skratim amortizer, za 2ipo cm ( kolko mi je potrebno da guma bude do ruba blatobrana ) da će auto sa ovim oprugama pasti za tih 2.5 cm.

 

molim pojašnjenje - dal da mjenjam mehaničara il ima neke istine?

Edited by M.P.
Link to comment
Share on other sites

mehaničar me uvjerava ako skratim amortizer, za 2ipo cm ( kolko mi je potrebno da guma bude do ruba blatobrana ) da će auto sa ovim oprugama pasti za tih 2.5 cm.

 

molim pojašnjenje - dal da mjenjam mehaničara il ima neke istine?

 

...................:rofl:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...