Jump to content

Poliuretanski seleni


vesko

Recommended Posts

Pa napravi sam. Gdje je problem? U tome sto se ne zove Powerflex?

Na svojim sam autima sve selena dao napraviti na CNC glodalici i tokarilici. PU je PU.

S time da sam svoje selene radio od Poliamida PA-MoS2

 

PU nije PA.... PA je puno tvrđi i krtiji pa osim što ne upija vibracije zna i puknuti na hladnom....

Ima materijal pogodan za to u štapovima, ali sad se ne mogu sjetiti kak se zove... imamo u firmi par komada za neke nosače....

 

Powerflex ima 3 smjese, ali oni određuju koja će gdje iči i ne možeš uzeti neki selen u drugoj smjesi osim one koju oni predviđaju (osim možda univerzalnih), ali zato imaju doživotnu garanciju....

Edited by Risbo
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

PA je istina, puno tvrdji ali nikako krt, te vrlo otporan na udarce (osobno testirao) i vibracije. Neznam na koje niske temperature si mislio? Na temperaturama od -50°C do +120°C je vrlo postojan. A, ako trebas za Sibir:D, onda ima PTFE koji je otporan i na -200°C.

Zato se PA i koristi za: "klizni ležajevi sa niskim koeficijentom trenja, zupci zupčanika, prijenosnici, zupčanici, sigurnosne matice, postolja za ventile, ležaji,......"

Uglavnom, meni je PA sa MoS2 odlicno zamijenio skupe uniball-e, i jako sam zadovoljan kako se auto sa njim ponasa.

Doduse, meni su oba selene na vilicama u istoj osi pa mi takvi seleni odgovaraju, sto se za vecinu automobila koji imaju okomite osi (prednji prihvat na vilici u odnosu na zadnji), nemoze reci.

A zvijezda vodilja je bila ta, da niti Powerfleks bas nije jeftin,......npr cijeli set za moj auto:

http://www.ebay.de/itm/16x-Pu-Buchsen-Kit-VW-Golf-1-Scirocco-Cabrio-Jetta-Powerflex-Polyurethan-komplet-/230859302853?pt=DE_Autoteile&hash=item35c04967c5

Link to comment
Share on other sites

Inače Marek priča o nosačima motora a ne o selenima ovjesa, da ne bi bilo zabune. Hrpa sad već auta u HR ima Strongflex selene i nema apsolutno nikakvih problema sa udobnosti i sl. Zato i postoje crveni i žuti.

Ja sam rekao kak je bilo u mom slučaju i sam si se čudio..

Link to comment
Share on other sites

Kakav si baksuz, jos mi cudno da ti se armatura tresla zbog selena. :lol:

Jesi imao i selene ili samo nosace motora?

 

samo nosače motora, o tome i pričam

 

Mislav, postoji li set za hondu accord 2006?

 

nažalost nema u katalogu

 

Imaš ove za focusa na lageru?

 

nope, 15 dana

Link to comment
Share on other sites

Inače Marek priča o nosačima motora a ne o selenima ovjesa, da ne bi bilo zabune. Hrpa sad već auta u HR ima Strongflex selene i nema apsolutno nikakvih problema sa udobnosti i sl. Zato i postoje crveni i žuti.

 

tak je! ja imam crvene na alfi i predobri su!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
PA6 MO jer u sebi sadrzi MoS2 koji se koristi za podmazivanje.

Otporan na udarce i trosenje.

Svakako ubaciti mazalice bez obzira na MoS2 i paziti na tolerancu izmedju čahure i selena zbog temperature i sirenja celika.

 

Kolka mora bit tolerancija?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...