Jump to content

Stare gume da ili ne?


Recommended Posts

Imam Pirelli Winter sport 240 iz '06/07 ako se dobro sjećam.

 

Kupio ih na ljeto 2010. za 500kn sve četiri kao privremeno rješenje dok mi CSC3 ne stignu, a pošto sam uspio kupiti i zimske felge (crne Ultre) ostavio sam ih za zimu i mogu ti reći da su mi super.

 

Svjestan sam da su već stare, pomalo i plastične, ali su 10x bolje po snijegu/ledu od starih CSC3 koje sam vozio 3 zime.

 

Naprosto prilagodiš vožnju uvjetima/opremi.

 

Iduće zime sigurno kupujem nove zimulje.

 

 

'01 je već dosta stara guma, ali stavi na auto i probaj pa ćeš vidjeti.

Link to comment
Share on other sites

Sada cu opet ponoviti jednu staru, pa moze se vec reci uzrecicu, koju je nedavno Turbolimac s jednog drugog foruma napisao - i najgora zimska guma je bolja od najbolje ljetne po zimi... :)

 

 

 

yep u pravu si,kolko ljudi se vozi sa ljetnom gumom po zimi,a ti imas barem zimske jesu stare al su zimske pucaj gore i to je to

 

 

Gangnam style :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sada cu opet ponoviti jednu staru, pa moze se vec reci uzrecicu, koju je nedavno Turbolimac s jednog drugog foruma napisao - i najgora zimska guma je bolja od najbolje ljetne po zimi... :)

 

Prošlu zimu odvozio sa ljetnim gumama... nikad više, ove godine nove 4 zimske i mir u glavi... A ne zapnem na paromlinu i ostavim auto 3 dana tamo dok se snijeg ne otopi... :D:D

Link to comment
Share on other sites

Ja imam na Alfi Pirelli iz 2004 godine i po suhom su odlicne, ali mala kisica i imam problema! Ovo je definitivno prestara guma, a kamoli guma iz 2001. Ja to ne bi stavio na svoj auto.

 

Uzet cu za koji dan sve 4 nove zimske i to one NOVEX (imam ih na smartu i prejebene su) ista dimenzija ko i tvoje! Cijena smijeh u SLO

Link to comment
Share on other sites

a vi isto fantazirate, ne planira se vozit na felgama bez guma.. kao što tcode reče, staviš, probaš malo negdje di ne možeš izletit cim nut vamo, tamo kočit.. i vidit ćeš sve.. ako ti ne valja, pošalji ih k meni.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja stvarno ne znam kaj vi svi cim jednom orocitate clanak u nekom od nasih vrhunskih auto časopisa onda ga se odmah držite ko pijan plota !!

Ja radim u originalnim djelovima i natavno orodajemo i gume i kako je neko napisao prije - guma se smatra nova do 5 godina starosti od proizvodnje ako je pravilno skladištena itd..

 

Nije mi jasno kako vam je svim s jedne strane sasvim jasno da su eko zakoni sve jaci i da proizvođači izvode cuda nemili smanjili emisije co2 a s druge strane mislite da gume koje su apsolutno najveci eco-smrad su napravljene da traju 3 godine - pa ko bi to dozvolio u danasnje doba !?!??

 

Kad vec citate raznorazne clanke onda ste mogli procitati i clanak di to argumentiraju i di se govori o tih 5 godina unutar skladistenja i jos bar toliko za koristenje odnosno dok se ne potroše/smanji ripna !!

 

A to kaj su vam slabe po kiši bile., to je i logicno jer po zimi su uvjeti takvi kakvi jesu i ne znam kaj ocekujete da ce zimska guma zato kaj je zimska reagirati kao ljetna po suhom na 30 stupnjeva !?!!?

Link to comment
Share on other sites

ja imam na astri nove michelin premacy hp 225/50/17 i po suhom ko i svaka druga ljetna, po kiši doslovno nevozljivo a gume su iz 2011, bolje su mi na meganeu PS2 koje su stare 4 godine i imaju tko zna koliko km, po kiši odlične!

 

To mi je fascinantno koliko su te PS2 i PS3 gume dobre po kiši...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...