Jump to content

Curi ulje na odušku, što može biti problem*


Recommended Posts

Radi se o 2.0 turbo Z20let motoru u astri coupe.

Naime iz oduška koji ide iz motora u usis poslje maf senzora ide ulje u većoj količini. na 15 km vožnje iscurilo je malo manje od pola deci ulja. što je previše.

ne dimi na auspuh ništa, auto radi mirno, ide kako treba ići, ne trokira, nakon vožnje probao izvuć štangicu ulja pa da vidim da li tu dimi ili baca i ništa sve 5. a na odušku curi.

 

što bi to moglo uzrokovati ako netko ima iskustva ili znanja o tome? hvala unaprijed :S

po dosadašnjim info je nagađano da su karike, da trea otvorit glavu motora bla bla, e sad jel to stvarno potrebno ili je moguce da se negdje nešto zaštopalo ili slično :S

Link to comment
Share on other sites

Obično karike odu (u bloku se nalaze ne u glavi) pa se dio komprsije nabija u blok i samim time ulje baca na oduške. Ista stvar ako klip pukne onda počne jako bacat ulje na odušak.

Edited by ZOD
Link to comment
Share on other sites

@tcode --- prije nekih dva tri tjedna su mijenjali taj nepovratni ventil koji je bio neispravan i nakon toga kad je zamijenjen počelo je sve jače curit. jel moguce da su ga krivo okrenuli?

 

kompresija je mjerena prije nekih dva tri mjeseca. išla je redom 1 2 3 4 cilindar. 9.5, 8.5, 9.0, 9,8

Link to comment
Share on other sites

@tcode --- prije nekih dva tri tjedna su mijenjali taj nepovratni ventil koji je bio neispravan i nakon toga kad je zamijenjen počelo je sve jače curit. jel moguce da su ga krivo okrenuli?

 

kompresija je mjerena prije nekih dva tri mjeseca. išla je redom 1 2 3 4 cilindar. 9.5, 8.5, 9.0, 9,8

To ti je prevelika razlika izmedu cilindra.

Link to comment
Share on other sites

Ne lol slone, zamislio sam si kak bi ja izgledao da si kovano slazem, ovak bi mi nekak reakcija bila. :D

A vjerujem da je i tepova. :D

 

kad sam nacuo kovano, reakcija je bila da sam zaboravio na kvar :D

pa otprilike je faca bila ko ova gore hahahahha :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...