Jump to content

Strojna obrada - gdje (ne) ići?


Recommended Posts

Imao sam slučaj da sam kod njega radio kompletan blok i pošto nije stigao složiti dao mi je ležajeve radilice.

Naravno nisu odgovarali, bili su druga a meni je trebala prva specijala.

Nakon što sam reklamirao rekao mi je da ostavim i da dodjem idući dan po blok,složio je sve a ja sam provjerio.

Motor dan danas vozi.

A sve ovisi tko je radio jer ne radi on sve sam no odgovara za sve.

Ostala iskustva su mi bila vrlo dobra i nisam imao drugih reklamacija kod njega.

Link to comment
Share on other sites

Tebi fire nitko ne valja.

 

Bozicevic je radio obrade na SVIM motorima koje smo radili/prodali i zacudo, nema reklamacija?!?

 

Radio je i ugradnju dartona i piksi kod joseya, Krainca, za honde, i sve po ps-u.

 

Ali naravno da tebi ne valja, a da ti taj plin ne kuri to smece od ventila sa 300000km, ne bi ti sve pustalo ko stara pizda.

Link to comment
Share on other sites

A zasto bi mi trebali novi sicevi pustati?

 

btw aute koje si nabrojio nisu bas neki primjeri. Fiesta ne vozi(a jednom se sve raspalo, navodno zbog kosuljica), ako mislis na bakirovu hondu, taj motor isto otvoren i popravljen kod drugog majstora.

Link to comment
Share on other sites

Namjerno sam napisao da ovisi tko je radio.

Na istom motoru se desilo nešto nakon par mjeseci vožnje no nisam to reklamirao jer je prošlo dosta vremena.

Nakon što sam prodao motor novi vlasnik je išao stavljati jače bregaste i rekao mi je da je jedan brezon skroz otpušten oštećenog navoja i da ga je rukama odvrnuo.

I da ostale matice nisu bile dovoljno stegnute (našao je još 3 otpuštene) a ja sam se uredno vozio i razvrtavao motor na 7 000 o/min.

Sanirao sam to o vlastitom trošku i sve je ok no netko nije dobro stegnuo a i jedan je očigledno pretegnuo.

Link to comment
Share on other sites

A zasto bi mi trebali novi sicevi pustati?

 

btw aute koje si nabrojio nisu bas neki primjeri. Fiesta ne vozi(a jednom se sve raspalo, navodno zbog kosuljica), ako mislis na bakirovu hondu, taj motor isto otvoren i popravljen kod drugog majstora.

 

TE kosuljice je radio neki majstor iz sibenika, a ne bozicevic.

On je radio NAKNADNO dartone.

 

A hondu ne vozi samo Bakir na ovome svijetu. O tom "popravku" bi mogli knjige napisati. I tko je veci magarac u svemu.

Link to comment
Share on other sites

Ajde da je radeno par dana, ali vec ima mjesec dana. I rekao za sto ce sluziti motor, kak ce se voziti, koji kreten ce ga voziti i da se sve mijenja sto treba. Isto tako ako je glava losa, da ima druge ...

Po meni je to fuseraj teski, pogotovo s laganjem kada ce biti gotovo.

Link to comment
Share on other sites

Ajde da je radeno par dana, ali vec ima mjesec dana. I rekao za sto ce sluziti motor, kak ce se voziti, koji kreten ce ga voziti i da se sve mijenja sto treba. Isto tako ako je glava losa, da ima druge ...

Po meni je to fuseraj teski, pogotovo s laganjem kada ce biti gotovo.

 

Onda dodjes na

Vrata, bacis sve na pult, i pitas: KADA da dodjem po SVOJE VRHUNSKI OBRADJENE DIJELOVE?

 

Umjesto da hrackas, dodjes i trazis svoje. Kao sto ljudi traze svoje ako ih zajebu.

Link to comment
Share on other sites

Hehem, na kraju ce ispasti da moram biti zadovoljan s kompresijom od 12,11,9 i 4 bara :) i da sam bez veze skidao glavu(a to je jednostanvo dok imas gore turbo od 9.5kg). A fora mi je, sve je dobro napravljeno ali se ipak sada popravlja glava :).

Link to comment
Share on other sites

ako na novo slozenoj glavi ne dihtaju ventili onda je neko gadno zajebao, ili je mijenjao vodilice nakon obrade siceva, sve je moguce

 

Upravo tako, mi znamo samo ono što nam se iznese no i o tome se vode rasprave na nož jer jedni dižu u nebesa a drugi pak drvljem i kamenjem i tu nema kraja.

Ja bi sada trebao zaključiti da Vidović ne valja i da ne radi dobro jer je vario glavu i ona je opet pustila?

Ako je točno sve što je fire napisao onda nije ni čudno da je nezadovoljan no glupo je da sada njega netko uvjerava da mu se nije desilo što se desilo i da je Božičević Bog.

Ja sam imao s njim negativno iskustvo i stvarno se potrudio da se to riješi, još je tamo galamio na lika zbog ležajeva.

Tko radi taj i griješi no meni je bitno kako on pristupa ispravljanju te greške.

Ispričao mi se i riješio sve u najkraćem roku.

A nije rekao da je moja greška ili nešto slično kako to obično bude.

Fire nije napisao kako je Božičević reagirao na reklamaciju.

Jbg, moraš doći još jednom i to je oduzimanje vremena no protiv toga ne možeš.

A ako tebi netko svako malo nešto sfuša onda tu nešto nije nikako na mjestu.

Ako mu radnik toliko griješi neka ga mijenja ili neka određenim mušterijama radi sam ako misli da će mu radnik priuštiti još jednu reklamaciju.

Na kraju priče on uzima novac za posao i odgovara za isti.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao dosta problema sa Bozicevicem kad sam poceo raditi s njim, ali upravo ljudski pristup i dogovor mi je osigurao da danas imam NABOLJEG covjeka za strojnu obradu, jer se dogovaram direktno s deckima koji rade posao, i naprave ga onako kako im ja kazem, u mikron.

 

TO ima vise beneficija:

 

nema njihove odgovornosti, samo naprave kako im se kaze

ja dobijem tocno sto zelim, bez filozofiranja

svi zadovoljni

 

vidovic je jebeni debil

Link to comment
Share on other sites

A najbolje, pa skini glavu pa ce se to popraviti. Onak kao da je glavu skinuti i vratiti na auto s turbinom pickin dim. I kao ne treba novi dihtung i to.

 

to si u pravu, ali glupo pitanje:

 

koji kurac nisi provjerio glavu prije stavljanja? mi to uvijek napravimo, iako me mladen od bozicevica vec doceka sa nitrom u glavi da vidim da nista ne pusta.

Link to comment
Share on other sites

Ti sada za Vidovića kažeš to što kažeš a nisi argumentirao i to ti nije na mjestu.

Reci zeznuo mi je to i to i zato smatram da nije dobar i vrijedan mojih novaca a ne odmah da je debil.

Ja sam imao posla i sa jednim i drugim,Vidović je jednom pogriješio (ili njegovi radnici) a Božičević 2 puta.

No u mom slučaju Božičević prizna grešku i rješava ju u najkraćem mogućem roku a Vidović nije takav bio.

I zato bi opet radije išao Božičeviću nego kod Vidovića jer mu je pristup klijentu normalan.

No to je bilo u mom slučaju a to ne znači da je sa drugima tako.

Pristup je najbitniji, ja mu nisam pametovao ili se derao nego sam rekao ne mogu to i to i mislim da ste pogriješili.

A on meni kaže donesi da pogledam, ja donesem, on popizdi zbog ležajeva, postroji lika koji ih je naručio i meni se ispriča, na što mu ja kažem pa niste vi krivi što ste dobili krive ležajeve.

A on kaže: JESAM JER NISAM PROVJERIO PRIJE NEGO SAM TI IH DAO (naručivao sam ležajeve preko njega jer mi je dao i popust i nisam morao u grad po njih)

Sutra dodjem a on sklopi kompletan donji dio motora i zahvali se na razumijevanju i strpljenju.

2 fire.

Ne znam kakva je vaša komunikacija no meni je probleme riješio u najkraćem roku i još se ispričao te skompletirao donji dio motora koji sam naravno poslije provjerio jeli dobro pritegnuto.Za mene ne znači da je čovjek loš ako pogriješi nego je loš ako ne prizna svoju grešku i pravi te budalom

Link to comment
Share on other sites

aha, sa njim nikada nisam nista imao.

 

nego, radili su mi i bozicevic, i gregurek, i sevrovic, i poga, i jos neki.. i imam iskustva samo sa serijskim autima jer njih sam radio gomile...

 

 

DECKI PRIJE MONTAZE SE MORA PREKONTROLIRATI DIO.....

 

isto kao sto se meni smiju kad na strojnu donesem svoj mikrometar... kao sto ce ti to??? mi znamo svoj posao... reko moze se uvijek desiti neki feller.... ipak ja sklapam a ne ti :)

Link to comment
Share on other sites

Za Bozicevica nnisam cuo nista (pre)lose...vecinu blokova mi je radio Gregurek a glave jedan decko iz Sesveta (Alfa zna tko je taj)...i sve je napravljeno bez greske.zbog njih nikada nisam otvarao motor (osim sto sam ostavio vodu preko zime i blok otisao).i da sam doma sad,opet bi RB Gregureku odnio bez razmisljanja.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene na kraju reklamacija nije naplacena pod izlikom(iako sam ja u gubitku od toga dobrih 2000+kn + puno radnih sata), kako bi to bilo da naplatim pa mi onda on kaze zasto tako nije prvi put napravljeno. I meni nije jasno zasto nije tako prvi put napravljeno(u prva 3 tjedna obrade glave).

Meni se serija "lud, zbunjen, normalan" cini jako realna.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...