Jump to content

Žarulje klasične, koje?


Recommended Posts

Nakon ovih topica o zajebavanju policije za xenone, razmisljam si o tome da bi si stavio klasične žarulje u auto. Znam da su nekad osram cool blue i neke philips bile ok, jel se sta promjenilo i jel izaslo sta boljega? Trazim H4 55/60 W, one od 100 W me ne zanimaju.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Osram silverstar, Philips power2night i Xtreme power....To je jedino ok... samo sto su u mojem slucaju, H4, prekratko trajale, svakih par mjeseci...

 

Ostalo coolblue, blue vision i slicno, je samo ofarbana zarulja, tesko da daje vise svjetlosti....

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao Philips xtreme power, i stvarno super žarulja. Lijepa bijela boja, uniforman snop, jedino što je skupa. Trajnost im nije loša, meni su trajale preko godine dana uključujući i jedan manji sudar koji su preživjele upaljene.

Čuo sam i za Osram Nightbreaker da su isto super žarulje, a bile su u pola cijene Philipsa.

Link to comment
Share on other sites

I jos sam zaboravio te Nightbreaker...

 

Meni je ekipa znala blicati dok sam imao Xtreme Power, svarno su jake zarulje, a najugodnije svjetlo mi je bilo s Power2Night.... one coolblu su imale nekakvo "blago" svjetlo i i bile je iste jacine kao i obicne H4 zarulje....

 

Nekak mi se cini, da nakon xenona dolaze natrag stare H4 zarulje, sto jeftinije, a sto dugotrajnije, jer mi se neda svaka 2 mj mijenjati zarulje...

Edited by Joe
Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao Philips Bluevision na Combu u leći u u Raptoru i bile su mi bolje od klasičnih. Svjetlile su nešto jače i bilo je malkice plavičasto svjetlo (kao 5-6000K Xenon).

 

 

Najbolje od tih "plavičastih" su bile neke Kineske koje smo imali u dućanu. 100W, brutalno su svjetlile. Imao sam ih cca 2god u Combu i jedna je riknula.

 

 

Mogu nabaviti Osram Nightbreaker koje su odlične, samo mi recite koja žarulja vam treba.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao Philips Bluevision na Combu u leći u u Raptoru i bile su mi bolje od klasičnih. Svjetlile su nešto jače i bilo je malkice plavičasto svjetlo (kao 5-6000K Xenon).

 

 

Najbolje od tih "plavičastih" su bile neke Kineske koje smo imali u dućanu. 100W, brutalno su svjetlile. Imao sam ih cca 2god u Combu i jedna je riknula.

 

 

Mogu nabaviti Osram Nightbreaker koje su odlične, samo mi recite koja žarulja vam treba.

 

Mozes li provjeriti koliko se uopce krece cijena za HB3 za jedan par tih? i koliko su W?

Link to comment
Share on other sites

One su najskuplje - 233.75kn/grt sa popustom i PDVom. Rok isporuke 7-10dana.

 

H4 je 135.15kn/grt, imam ih u dućanu.

 

I nije tako strasno, original ricambi sam placao 80kn/kom iako su trajale 4 godine, tj jos su dobre samo sto su pospremljene (dojadilo mi to zuto jer se nista ne vidi)... istrazim jos malo oko tih par vrsta i ako ne nadjem neke bolje onda se iavim za te nightbreaker :thumbsup:

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

I nije tako strasno, original ricambi sam placao 80kn/kom iako su trajale 4 godine, tj jos su dobre samo sto su pospremljene (dojadilo mi to zuto jer se nista ne vidi)... istrazim jos malo oko tih par vrsta i ako ne nadjem neke bolje onda se iavim za te nightbreaker :thumbsup:

 

Trajanje žarulja zavisi o puno faktora (ispravnosti instalacija, intervalima paljenja/gašenja, radnim satima,...), a vjerujem da sve ove žarulje tipa Night Breaker, night2day ne traju jednako dugo kao neke klasične premda su ove nove Night Breakerice nešto poboljšane u usporedbi sa starim po pitanju trajnosti.

 

Ako ćemo realno. ;)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...