Jump to content

auspuh na tdi-ju?


Recommended Posts

koja je definirana gornja granica u decibelima ili je to po metodi oko palac?

 

što znači neodgovarajući ispušni sistem za promatrano vozilo? po kojem se kriteriju to odlučuje?

 

otkad se gleda jel ima kat auto fizički na sebi? od neki dan ili..? ako ima kućište, a izbijen je, onda stručnjak zaključuje da auto ima kat? :doh:

 

znam da radiš u STP, pa nema veze s tobom, ali opetovana jedenja govana od strane vrlih "stručnjaka", "gospode" koja piše te pravilnike i sl..

 

svaki auto ima granicu buke u db koju proizvodac postavi za prazni hod i poviseni hod (cca 2500 okr) isto kao i motori kak imaju na plocicama uz broj sasije...

pa vidis na oko jel to original/zamjenski ili je to xxx power, only for race...

Oduvijek se gleda da li auto ima katalizator, kod benzinaca je to uglavnom visok HC i Co= pad na ekotestu, a kod dizela nemoras ni gledat jer osjetis kako smrdi iz ispuha cak i iz novijih godista

pa nemamo mi rendgen da skeniramo jesu sace u katalizatoru ili su izbijene haha

Nebitno gdje radim samo kazem da se i zbog toga mozes imat probleme na tehnickom/policijom

Link to comment
Share on other sites

A daj mi objasni ono nabijanje gasa u max i tako drzanje, ja sam htio skocit vise na lika da se skine s gasa idiot, pa nije to F1 motor, ja ga nijednom nisam zavrtio dalje 4300rpm, a ovaj majmun ga drzi u 5000 valjda, gas do poda i opleti

Link to comment
Share on other sites

A daj mi objasni ono nabijanje gasa u max i tako drzanje, ja sam htio skocit vise na lika da se skine s gasa idiot, pa nije to F1 motor, ja ga nijednom nisam zavrtio dalje 4300rpm, a ovaj majmun ga drzi u 5000 valjda, gas do poda i opleti

 

Vjerovatno ti auto nije bio zagrijan

Link to comment
Share on other sites

nema to veze, kad god su mi radili eko test, a uvijek siđem s vrućim motorom direkt s obilaznice u STP, lik ga zakuca u iber, znaš kakvi zvukovi iz glave, ja imam klackalice pa to zvecka u pm, oči bi mu iskopao najradije.. pa jel baš mora u 5 zakucavat, imho mislim da ne..

Link to comment
Share on other sites

Tako je kill, uvijek dodjem sa toplim i ispuhanim motorom, i onda teror.

 

I sto je najbolje, sad mi se stvarno cini da mi se hidropodizaci jace cuju nakon tehnickog

 

Mislis da je to zbog tehnickog? Tj tih 30 sekundi turiranja? Daj me nemoj lol :D

Ako ti motor nije u stanju izdrzati 20-30 sekundi turiranja, onda mu ni nije mjesto na cesti. :D

Link to comment
Share on other sites

Mislis da je to zbog tehnickog? Tj tih 30 sekundi turiranja? Daj me nemoj lol :D

Ako ti motor nije u stanju izdrzati 20-30 sekundi turiranja, onda mu ni nije mjesto na cesti. :D

 

Meni zvuči isto kao prije a lik ga je min 15x zakucavao na 4800rpm jer je auto bio jako jako zagušen.

Link to comment
Share on other sites

:huh:...uopće nisam znao da na TDI-u ne treba katalizator.

 

A do čega ovisi koliko auto dimi? Audi mi ne dimi nimalo, ali baš nimalo. Hoće li se skidanjem katalizatora to povećati?

Pa ovisi valjda o izgaranju goriva, o jačoj smjesi

 

Kako si gledao da li ti dimi, dok je bio u mjestu ili pod opterećenjem?

Ja sam isto mislio da moj nimalo ne dimi, jer ako turiraš u leru nema opterećenja pa niti ne dimi, a kad sam se vozio u drugom autu iza mog auta po noći (kad se zbog svjetala dim najviše vidi) onda mi je sve bilo jasno :D

Link to comment
Share on other sites

Mislis da je to zbog tehnickog? Tj tih 30 sekundi turiranja? Daj me nemoj lol :D

Ako ti motor nije u stanju izdrzati 20-30 sekundi turiranja, onda mu ni nije mjesto na cesti. :D

 

Kazem "cini" :D

 

Nije da ne moze izdrzati, ali nije potrebno puno da hidropodizaci ostanu bez ulja pri takvom opterecenju pa da se procuju

 

A u voznji ga nikad ne tjeram u takve okretaje, do 4000max jer nema nikakvog smisla vise

Link to comment
Share on other sites

A koja je funkcija katalizatora na TDIevima?

 

If there are so many negatives to test pipes, then why do many people use them? Power and economy are both increased with test pipes, especially in turbo engines. In designing a turbo system, the engineers want to have the highest energy differential before and after the turbine wheel. This energy (exhaust gas velocity, heat, pressure) differential transfers energy to the turbo system. By removing the catalytic converters and that restriction in the exhaust system, you create a greater pressure differential across the turbo and let it work "easier". Keep in mind that this is for turbo cars only! Non-turbo or supercharged cars do not have turbos and the potential performance gains are not as great with test pipes and the manufacturer has spent lots of time engineering optimal exhaust systems given their constraints.

 

Another factor is that while the catalytic converters act as a restriction in exhaust flow, they do add energy and velocity by burning off unburned hydrocarbons in an exothermic oxidation. This is still not enough to overcome their restriction in flow, but it's not like stuffing a potato in the exhaust pipe if that's the kind of restriction you were imagining. A catalytic converter is actually honeycombed or grid-like in structure and allows exhaust to flow through it.

Link to comment
Share on other sites

2 gabre- imas na sluzbenim cvh stranicama upute kako se radi eko test za dizel motore, ukratko mora al ne 5min nego 5sek cisto da analizator spremi podatak kad regulator iskljucuje

e jbg ako se cuju hidropodizaci nakon toga onda je vrijeme da uzmes Motul ulje i neces primjetit tako nesto :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...