Jump to content

208 cornering lights?


Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Ima funkciju samo npr. na serpentinama na Sljemenu gdje su spori i oštri zavoji.

 

ima da, baš tamo ako ideš 16 km/h i brineš se da ne pogaziš ježa...kojeg ćeš tako i onako pogaziti jer kad ti uđe u osvjetljeno područje, biti će 20cm od kotača

Link to comment
Share on other sites

Ja imam u autu to OEM i niš posebno.

 

Presporo se pali i preslaba je žarulja da osvjetli neke iole brže oštrije zavoje.

 

Ima funkciju samo npr. na serpentinama na Sljemenu gdje su spori i oštri zavoji.

 

I sam si rekao da je kod tebe u faru...možda zato...

 

Na Bravu odlično radi, kod skretanja pod 90 na cestama gdje ima otoka i bankina se super vidi. Istina i prije toga ih nisam gazio, ali je lakše :)

 

Jedini što je debilizam radi pri malom skretanju volanom. Tako nedavno išli nekim prtenim putem 5-6 km kod Samobora u brdima i kad smo stali kaže frend: vidim dobra elektronika u fiatu, k'o Božićno drvce :D a ja išao lijevo desno da u grabe ne uletim :)

Link to comment
Share on other sites

ima da, baš tamo ako ideš 16 km/h i brineš se da ne pogaziš ježa...kojeg ćeš tako i onako pogaziti jer kad ti uđe u osvjetljeno područje, biti će 20cm od kotača

 

Upravo tako. :)

 

Kod sporog skretanja pod 90 stupnjeva ima smisla.

 

I sam si rekao da je kod tebe u faru...možda zato...

 

Na Bravu odlično radi' date=' kod skretanja pod 90 na cestama gdje ima otoka i bankina se super vidi. Istina i prije toga ih nisam gazio, ali je lakše :)[/quote']

 

Bilo je do 2007god u maglenkama pa su prebacili u far, valjda su procijenili da se bolje vidi. :huh:

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Definitivno :thumbsup:

 

a Dinac....mislim da ti nisi dobro pogledao kako to izgleda izvana kad si u prometu :D

 

kako rekoh, meni puca qurac kak to izgleda, ne gledam sebe izvana, glavno da radi kako je zamišljeno..... a radi super

 

dobro da imam tebe koji će mi pobliže pojasniti koje sam to aute vozio, koju su opremu imali i moja iskustva s dotičnima

 

ako tebi ta svijetla ne pomažu, onda si čorav :)

Link to comment
Share on other sites

nisam ćorav nego su besmislena, evo malo prije sam opet išao testirati jedan bravo i pokušavao sam naći plus, međutim na bravu je došla do izražaja jedna mana koja je inače prednost, a to je veliki retrovizor...skrećem lijevo i dio koji je osvjetljen je prekriven retrovizorom kojeg se ne bi posramio iveco turbo daily

loooooooool

Link to comment
Share on other sites

ja ih imam u autu i mogu reći prejebeno, nema neke svrhe u gradu i osvijetljenim prometnicama, ali recimo na moru po cesticama bez rasvjete je brutalno. osvijetli cijeli zavoj prije nego što dođeš na njega..

 

Ma je , maglenka potrči ispred auta i osvjetli zavoj :lol:

Link to comment
Share on other sites

attachment.php?attachmentid=271871&stc=1&d=1243395409

 

Da, ovako kad stojiš i smotaš volan, onda ima smisla. Prilikom vožnje +60km/h je nula bodova. :D

 

u braniku, sjenilo je postavljeno da baca svjetlost u stranu..

 

što god pričali, odlična stvar, ali ruku na srce, ne funkcionira na svim autima kako bi trebalo..

 

Tako je. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ovo za brzu voznju, odnosno osvjetljavanje zavoja u voznji je druga stvar tj adaptivni farovi koji se zakrecu lijevo-desno s obzirom na brzinu i kolko je volan smotan...neznam kako se zove sustav, al znam da su svako malo bile reklame za neke aute s tim.

 

Tako je. I to je prava stvar. Ovo sve ostalo mi je banana. ;)

 

Slično je na Cliu:

 

[video=youtube_share;z0O6NS83JB0]

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Ak je sjenilo tak potavljeno, kaj nije onda da kad upališ maglenke osvjetljavaš sve od Ljubljane do Beograda?

 

od Beograda do Tokija.. :D

 

ne možeš generalizirat, niti je na svakom autu u svjetlu za maglu, nekima je u faru, neki koriste istu žarulju od maglenke, neki imaju posebnu žarulju i tak..

 

plus toga, ima nekoliko uvjeta kad će se to upalit, ove što se pale na skretanjima se ne pale u dugim blažim zavojima (kako koji opet), ne motaš volan sa 60/kmh kao kad stojiš.. :)

Edited by killuminati
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...