Jump to content

Ford Mondeo 2.0tdci - savjet...?


Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Pa cim je zahlarilo ispod nule, nije htjeo upalit. Dosad nije bilo jako hladno pa je palio bez problema. Sva 4 stavljena nova i stavljena ona bakrena mast ili ksko vec, jer ove unutra su bile strasno zapekle na navoju...

 

Po ford dijagnostici je jos samo ostao senzor bregaste za provjeriti. Javim kako je upalio nakon izmjene grijaca. I kako rafi...

Link to comment
Share on other sites

Moze, sto mi je kolega i rekao. Nisam ni ja lud, al apsolutno sve je rafilo prije... I odtad samo 20km!

 

Al eto, sad su grijaci novi, sutra senzor (al nisu to ni neki skupi dijelovi) i onda programirat dizne pa da vidimo.

 

Meni je bitno da je auto ispravan, kao sto Sasa kaze, da sjednem i kopam nos samo do hr, a takav je bio prije, sad jel slucajnost ili ne, neznam...

Link to comment
Share on other sites

P2339 je greska.

 

Nova dizna, isti problem.

 

Promjenjen senzor bregaste, ista stvar.

 

Novi grijači - auto pali bez problema.

 

Što dalje? Po Ford dijagnostici je samo kao injektor, ali je mjenjan i ništa. Kao mogao bi bit senzor bregaste (promjenjen) i neki senzor kod turbine, neznam ja puno oko toga. Taj će se sutra zamijenit.

 

Ako nije ok, u ponedjeljak ide auto u Ford, tj već je rečeno danas i termin je dogovoren za ponedjeljak ako ne bude ovo sad radilo ok.

 

Ako može netko po toj greški vidjet što još "daje", hvala!

Link to comment
Share on other sites

Evo gotovo. Nova dizna, programirana i knock senzor nesto programiran i sve ok. Nema greske, ide ok.

 

Malo zamucka onako sad prvih 20km, ali dali smo ga ns autoput i do 190kmh bere bez problema.i onda ne steka vise, kazu da je to sad jos zbog nesagorjelog goriva itd. Malo baca vatre na auspuh xD.

 

Ono sto me brine, auto nema navalu momenta kao sto je imao, to mi je jako cudno? Ide on, prvi put da sam ga probao 190 voziti, ali u prvoj i drugoj nema opce navalu momenta... Mozda kad se malo ispuse?

Link to comment
Share on other sites

Kako onda bere do 190 bez problema? Iso bi i dalje da nije kamera svakih par km :D samo nije inako jako poletan na startu, nis drugo.

 

Ako kontrola tlaka ne radi dobro moze se dogoditi da kasno puni, ali da ipak na kraju napuni(tj. imas top speed kak treba, ali auto ima jako velku turbo rupu i lag).

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...