Jump to content

Turbine FAQ


Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

koliko sam se raspitivao, nekakav hibrid je u pitanju, bregasta injektori itd.. 349 ks

 

 

ma joj... kupit cu par turbini i nek stoje doma, nasvirat s ovom kolko ide na velike injektore i dok traje traje mamu joj... eventualno bregastu jos tokom godine sam neznam sta tocno bi se s njom dobilo... Fire??

Link to comment
Share on other sites

Prije nego se nagomila svega i svačega, koja je po vama najbolja turbina za 1.5 motore, DD auto, po bara max, da otvara od nekih 2000 okr. ?

 

Za to sta hoces nabavi turbo sa Peugeot 405T16 tzv. Garrett VAT25 ili ti prvi serijski benzinski motor sa varijabilnom turbinom.

 

Uglavnom ovo ti je opcija ,ali ne bas realna jel je tesko vise nac ove turbine za kupit......

 

Jeftine opcije su ti neki t25 ili nesto iz gt17 ili gt20 serije....... Znaci sa ovim turbinama ce ti pocet punit oko 2000 rpm ,a tamo iza 2500 rpm ce se pocet desavat iliti ga auto ce pocet ic.

 

T3 ti je "preveliko" jel ce stvari pocet desavat tek iza 3500 rpm-a.....

 

 

Samo problem u cijelom tvom zahtjevu je taj boost koji je premal za ovoliko snage na ovim manjim turbinama...sa nekim t3 bi i imao toliko snage sa tvornickom kompresijom ,ali daleko bi to bilo od 2xxx rpm....

 

Opcija ti je VNT sa dizela samo trajnost vrlo upitna....

 

 

od drugih opcija su ti dobre kako je spomenuti kkkk k03 sa recimo 1.8 t motora ili mitsubishi td04-12t sto je spomenut....znaci sto bolji spool na 1.5 motoru i da moze napuhat 150-180 ks ,ali ta snaga se nece desit na 0.5 bara :)

Edited by kutija
Link to comment
Share on other sites

1.2 8v

ciljana snaga 200ks

max rpm 7000 (bregasta u bloku)

 

koji turbo stavit? kutija, jel imas ti sta povoljno?

 

a neki manji t3 sto ces nac povoljno ...ja cu uskoro imat jedan mali t3 sa .36 kucistem..

 

nedavno sam prodao jedan gt2056 sto bi bilo taman...puno bolji spool nego kod t3 ,a isto ili cak i vise snage moze dat ovisno koji t3...

 

k04 bi isto bio ok ili neki td04,ali to nabavit novo povoljno je jos rjede nego garrett....

Link to comment
Share on other sites

sa tim kucistem neces izvuc max. sto se snage tice......sa tim kucistem na 2.5 bara i normalnom gorivu oko 700-750 ks i tada ce kuciste postat restrikcija....i to na nekih 6000-6500 rpm-a sa 3.2 motorom....

 

zavisi sta hoces i koliko snage.....

Link to comment
Share on other sites

sa tim kucistem neces izvuc max. sto se snage tice......sa tim kucistem na 2.5 bara i normalnom gorivu oko 700-750 ks i tada ce kuciste postat restrikcija....i to na nekih 6000-6500 rpm-a sa 3.2 motorom....

 

zavisi sta hoces i koliko snage.....

Koje kućište onda uzet 1.15?Sada sa gt40 imam na 3000 oko 0,5 bara, a oko 3800-4000 imam puni boost,0.85 ispušno kućište,i jako sam zadovoljan kako se turbo ponaša.

Link to comment
Share on other sites

a neki manji t3 sto ces nac povoljno ...ja cu uskoro imat jedan mali t3 sa .36 kucistem..

 

nedavno sam prodao jedan gt2056 sto bi bilo taman...puno bolji spool nego kod t3 ,a isto ili cak i vise snage moze dat ovisno koji t3...

 

k04 bi isto bio ok ili neki td04,ali to nabavit novo povoljno je jos rjede nego garrett....

 

nazovem te u ponedjeljak, treba mi turbo u 1 mjesecu.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Naletio na jedno testiranje turbina koje bi moglo odgovoriti na pitanje dal uvijek veca turbina na istom tlaku daje vise snage.

Tesni motor je s relativno visokom kompresijom hondin k20a2 (type R0 motor). Znaci vuce dosta zraka.

Test na 1.4bar-a

Boost: (plava 8374, narandasta 9180)

8374-9180-100wgdc-BOOST.jpg

Kao sto se vidi manaj turbina ranije spoola, ali nemoze drzati boost prema blokadi(premala je i samo grije zrak).

Evo kako snaga izgleda:

8374-9180-100wgdc-TQ-HP.jpg

Ocito je da manja ranije spola i ima vise momenta, ali ono zanimljivo da ima vise momenta na 6000rpm iako obje postizu istu boost(ali je manja u podrucju vece efikasnosti). Isto se vidi na 6500rpm, moment isti a manja turbina ima manji boost. Kod blokade razlika velika.

 

I sad ono zanimljivo, sto se dogada na 1bar kada obje turibne rade u efikasnom podrucju

Boost:

9180-vs-8374-50wgdc-BOOST.jpg

Slican, malo pobjegao nakon 8000rpm.

Snaga:

9180-vs-8374-50wgdc-TQ-HP.jpg

Moment u podrucju gdje turbine postizu isti boost je bolji kod manje turbine. Krajna snaga je veca za toliko kolko veca turbina ima veci boost. Tj. u prevodu manja turbina radi u efikasnijem dijelu i daje vise snage osim strikno pred blokadu.

 

Jos jedna zanimljiva stvar se vidi. Kada obje turibne rade u efikasnom podrucju moment slabo pada prema blokadi(1bar test).

 

Kada se digne tlak na 1.4bar manja(8374) pocne jako gubiti moment jer je dosla do svog limita(600HP na radilici), dok veca ima ravnu krivulju momenta.

 

BTW snaga je mjerena kao sto vecina zovu na kotacima. Znaci treba pomnoziti rezultat s cca 1.18-1.2 da se dobije na radilici.

Link to comment
Share on other sites

Da ne velim da sini ima mjerenih 743ks, a mapa je kroz svaku trku poboljsavana i SIGURNO ima preko 780.

Samo TI i nitko drugi na svijetu ovom nasem postapokalipticnom ne sere i ne laze toliko o efr seriji turbina.

 

Blago tebi.

Link to comment
Share on other sites

Hic, daj procitaj prvu recenicu iz fireovog posta pa onda skaci na zadnje noge.

Ovdje se usporedjuju manja i veca turbina na Hondinom motoru koji nikakve veze nema sa Kraincovim.

Poanta fireovog posta je da vece nije nuzno i bolje, tim vise sto je za primjer uzeo dvije turbine od istog proizvodjaca, tj BW-a.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...