Jump to content

Turbine FAQ


Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Pa ocito je da je na tom setupu max. 600ks. I sta je tu cudno?

Jbt, pa ne odredjuje iskljucivo velicina turbine snagu.:drink: Pa valjda je nesto i u stupnju kompresije, bregastama, IC-u, SW-u, dimenziji ispuha, velicini ventila i inim stvarima.

Ove se turbine na tom motoru ponasaju onako kako je to netko izmjerio, i nitko ne kaze da s drugacijim setupom nebi isle na maximum koji deklarira proizvodjac.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Jedno pitanjce vezano uz tlak na turbo motoru.

Zanima me što znači "kada turbina počinje puniti, tj kada ti turbina spoola?

Da ne bude smijeha pitam za neko dogovoreno ili uobičajeno mjerenje,da ne bi bilo kao sa onim ubrzanjem od 80 ili od 100.

Znači od koje vrijednosti se smatra da turbo puni,već od 0.1 bar ili kada auto baš počne vući i turbo napuše neki veći tlak koji je ovisno o setupu dovoljan da auto počne jako ubrzavati?

Link to comment
Share on other sites

Ok,neka bude onda 5-ta brzina i znači vrijedi i taj najmanji tlak od 0.1 bar i za to se možemo složiti da turbo od tada puni?

Što je sa onim trenutkom kada auto počinje jako vući?

Tu je tlak veći.

Postoji li neki uzorak mjerenja koji je prihvaćen od većine,neki koji je recimo univerzalan?

Link to comment
Share on other sites

Ok,neka bude onda 5-ta brzina i znači vrijedi i taj najmanji tlak od 0.1 bar i za to se možemo složiti da turbo od tada puni?

Što je sa onim trenutkom kada auto počinje jako vući?

Tu je tlak veći.

Postoji li neki uzorak mjerenja koji je prihvaćen od većine,neki koji je recimo univerzalan?

 

Nepostoji.

I nije uvijet da imas tlak da auto ide. Mozes imati tlak i mali VE i auto nece ubrzavati.

Link to comment
Share on other sites

Nepostoji.

I nije uvijet da imas tlak da auto ide. Mozes imati tlak i mali VE i auto nece ubrzavati.

Moje pitanje je nevezano za to nego me zanimalo koje je mišljenje većine u vezi spoola turbine,znači kada mogu reći da mi turbo počinje "puniti".

Samo to.

Jer ja imam već neki tlak na x okretajima a na npr y okretajima koji su naravno veći od x okretaja auto ima nešto više tlaka i počinje vući dosta jače.

Naravno moje pitanje se odnosi na DD auto sa relativno malom turbinom o odnosu na one koje su ovdje često spominjane.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da ti imas mali pimpek :D

 

Stari dodji do mene sutra na kavu, u radioni sam cijeli dan!!

 

Susjede ti ne misle tako :P,njima je dosta.

Ako nađem vremena možda i navratim,trebaju mi neki vijci i matice koje bi ti čak i mogao imati na onom kučištu o kojem smo pričali.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...