Jump to content

Turbine FAQ


Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

na spool utjece i kompresor. I dalje je to 650HP turbo.

A jbmu, pa imao sam i GTX3076 na 1.8 motoru. 300-ak okretaja je bio kasniji spool od GT3071R. I ne znam tko je uspio ispucati 640HP iz GTX3076, kompresor vjerojatno može puhnuti, ali ispušna strana teško da to može ispratiti.

Edited by tcode
Link to comment
Share on other sites

A jbmu, pa imao sam i GTX3076 na 1.8 motoru. 300-ak okretaja je bio kasniji spool od GT3071R. I ne znam tko je uspio ispucati 640HP iz GTX3076, kompresor vjerojatno može puhnuti, ali ispušna strana teško da to može ispratiti.

Ali tvoj je bio oko 1950cc, a 1.8t je oko 1781(1800cc na specijali). Dosta velika razlika.

imho da se napravi stroker na 2.1l, onda bi to bio posao. A to cemo uskoro vidjeti kako puni taj 2.1 20v na 71mm turbu.

Link to comment
Share on other sites

A jbmu, pa imao sam i GTX3076 na 1.8 motoru. 300-ak okretaja je bio kasniji spool od GT3071R. I ne znam tko je uspio ispucati 640HP iz GTX3076, kompresor vjerojatno može puhnuti, ali ispušna strana teško da to može ispratiti.

 

Ispusna strana i kubikaza motora nemaju veze sa mogucnoscu kompresora. Da li ce do cilja doci prije ili kasnije, .......nebitno, ali, ......moze.

Kompresor od GTX3076R ima flow map od max 64lbs sto je 640ks

Link to comment
Share on other sites

Fire loše izmapirao... Nema tu rasprave :cool:

Koliko ono stvari utječe na spool? Jel može netko nabrojat?

Nisam aludirao na mapiranje, to je siguran sam OK napravljeno. Nego na neki mehanički problem.

 

Ispusna strana i kubikaza motora nemaju veze sa mogucnoscu kompresora. Da li ce do cilja doci prije ili kasnije, .......nebitno, ali, ......moze.

Kompresor od GTX3076R ima flow map od max 64lbs sto je 640ks

Znači stavim na ispušnu stranu kotačić iz npr. k03, dobijem spool na 3000 RPM i pušem 640ks? How yes no

Link to comment
Share on other sites

Nisam aludirao na mapiranje, to je siguran sam OK napravljeno. Nego na neki mehanički problem.

 

 

Znači stavim na ispušnu stranu kotačić iz npr. k03, dobijem spool na 3000 RPM i pušem 640ks? How yes no

 

 

Pa, zato se zove GTX30 a ne GTX03.:P

 

Slazem se da bi bilo tesko izvuci 600+ ks ali da je nemoguce, ....nije.

Koliko bi ta turbina onda trajala, veliko je pitanje.

Link to comment
Share on other sites

Da pitam za misljenje.

 

Jesu li po vama ovi grafovi tocni? Jer po njima ispada da sva tri imaju prakticki isti spool, a snaga je (naravno) bitno razlicita.

Ono sto mene muci je spool koji je do 4500okr prakticki identican.

 

GT3071R .64 kuciste, IWG, 1.7bar

http://i.imgur.com/vZeQAsN.jpg

 

GT3071R .86 kuciste, IWG, 1.8bar

http://i.imgur.com/d4C7sVJ.gif

 

GTX3076R .82 kuciste, 1.8bar

http://i.imgur.com/Qe3wkIM.gif

 

Sva tri turba na istom motoru, Fiatov 2.0 20v.

Set up je vjerujem isti.

Link to comment
Share on other sites

Dobra slika s jednog foruma gdje se vec 2 godine obecavaju rezultati, ali nikako da se pokazu.

 

 

Pa to sam ja radio u photoshopu i stavio na evolutionm.net :lol:

 

Nitko nece prikazati rezultate sa EFR 7163 na 4G63 motoru, zato je stavljeno...

Link to comment
Share on other sites

Kompresor od GTX3076R ima flow map od max 64lbs sto je 640ks

 

Znači stavim na ispušnu stranu kotačić iz npr. k03, dobijem spool na 3000 RPM i pušem 640ks? How yes no

 

Kaj se tice flowa, koliko sam citao teoretski je tako, 64lbs = 640 KS.... Iako na drugom mjestu je jedan renomirani tuner napisao da je realno 64lbs = ~ 540 KS koje ce motor isporuciti... Treba uzeti u obzir VE motora, nadmorsku visinu i gorivo...

Link to comment
Share on other sites

Kaj se tice flowa, koliko sam citao teoretski je tako, 64lbs = 640 KS.... Iako na drugom mjestu je jedan renomirani tuner napisao da je realno 64lbs = ~ 540 KS koje ce motor isporuciti... Treba uzeti u obzir VE motora, nadmorsku visinu i gorivo...

 

A sta da ti ja sad napisem???

Renomirani tuner bi trebao znati koliko je 64 lbs i sta oni znace. Sve ostalo su prazne price.

Ili i taj renomirani tuner sumnja u sluzbene Garrrettove podatke?

Evo jedno prosto pitanje, .....da li znas nekoga tko je tu turbinu stavio na svoj auto i digao tlak na 2,7 - 2,8 bara (ne apsolutni)?

 

Ili, Pitaj Tcoda kako je uspio izvuci 515 KS iz 1850 ccm motora s turbinom koja daje 48 lbs sto u prijevodu znaci 480 KS max.

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

Kaj se tice flowa, koliko sam citao teoretski je tako, 64lbs = 640 KS.... Iako na drugom mjestu je jedan renomirani tuner napisao da je realno 64lbs = ~ 540 KS koje ce motor isporuciti... Treba uzeti u obzir VE motora, nadmorsku visinu i gorivo...

 

na kojem gorivu?? E85? ili PG?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...