Jump to content

kumulator-sa il bez odrzavanja


Recommended Posts

Treba mi akumulator..al ne za auto nego da mi tjera pumpu na centralnom u slucaju da nestane struje.uzet cu neki 45Ah..takav bi trebao cca 8 sati tjerat pumpu.

E sad ja sam mislio uzet suhi tj bez odrzavanja..no medjutim kaze mi frend da mi je bolje za tu namjenu uzet onaj stari tip sa cepovima.da su ti bolji za punjace i punjenje..realno gledajuci moze se desit da struje ne nestane a aku je mjesecima stalno na punjenju.

Jel to istina?ima li kakve razlike?

Link to comment
Share on other sites

bježi od exide koliko god možeš, imamo nekoliko maxxima i agm-a na skladištu sve krepale u garantnom roku i već 3 mjeseca čekamo da dođu po njih, a reklamaciju će uvažiti ko zna kada...izgleda da je zastupnik za RH u kurcu (navodno propadaju) - ali to su samo glasine

Link to comment
Share on other sites

Ista stvar treba i meni. Samo meni teba za 4 pumpe ( pumpu solarnog, pumpu radione , pumpu kuće i pumpu sa ventilatorima za pec ) koliko treba bit jak akumulaor da to održava bar 5 sati ako nestane struje ?

 

Na svakoj pumpi pise koliko max ampera vuce. Ako sve 4 pumpe vuku npr 25A, onda za 5 sati trebas cca 125AH (da ne ispraznis akumulator do kraja, jer je 4x25=100).

Link to comment
Share on other sites

Na svakoj pumpi pise koliko max ampera vuce. Ako sve 4 pumpe vuku npr 25A, onda za 5 sati trebas cca 125AH (da ne ispraznis akumulator do kraja, jer je 4x25=100).

2 pumpe po 0.28 A jedna 0.25A i jedna 0.16A bar tako piše na njima posto su sve na drugoj brzini i na tablici tako piše. Valjda je to to

 

E sada mi reci koj da ups kupim i koj akumulaor i kad mogu doc po to kad mi spojis ups sa akumulatorom :)

Link to comment
Share on other sites

2 pumpe po 0.28 A jedna 0.25A i jedna 0.16A bar tako piše na njima posto su sve na drugoj brzini i na tablici tako piše. Valjda je to to

 

E sada mi reci koj da ups kupim i koj akumulaor i kad mogu doc po to kad mi spojis ups sa akumulatorom :)

 

Recimo da su sve 4 pumpe zajedno 200w (0,97A pri 220V), a imas akumulator od 12V/120AH,

sto iznosi 1440WH (bit ce nesto vise jer ce i napon nakon punjenja biti visi). Znaci, pumpe ce ti raditi otprilike 1440/200= 7,2 sati (realno ce to biti manje tj. oko 5,5 - 6 sati zbog gubitaka u pretvaranju – gubitcima od oko 15%)

Ali, tu je jos pitanje kakav je izlaz iz UPS-a. "Obicni" za napajanje kompjutora imaju pravokutni val jer su namijenjeni iskljucivo pogonu napajanja, dok tebi treba sinus val za motor a to imaju jedino skuplji UPS-i.

Link to comment
Share on other sites

Po koliko se da nac c tek punjac i koji od modela je najisplativije uzet?

 

razmisljam i zbog brava koji mi stoji u garazi, da ga spojim na taj punjac.

 

problem je sto garaza nema struje, pa bi trebao izvadit akumulator i stavljat ga kad bi palio auto da odradi malo

Link to comment
Share on other sites

Kimi...250 kunica

 

Tomislav..pa imam kabl koji je na jednoj strani obicna uticnica a na drugoj je utikac za UPS.

 

Nisam sve kablove poslikao jebiga...

Budem danas poslikao taj kabl...

Edited by hrga
Link to comment
Share on other sites

woo

kaj si htio ovime gore navedenim rec?

 

da tolko košta punjač u lidlu koji ima opciju za održavat akumulatore kroz zimu.

 

kaj se tiče ups-a takvog kakvog imaš tza jednu pumpu...ajd tak tak...

 

 

zakaj...pa u principu ako struje nestane na sat dva to nije problem veliki, a kaj ako nešt slažu pa je nema cijelo prijepodne?

 

svi ti ups-ovi se daju nadogradit s poštenim akumulatorima(2 x 12 V obično idu nutra) i onda si miran jako dugo

 

2 tomislav: pa pumpa ti itak dolazi bez kabla....ti spojiš gore onakvog kakav ti treba...

Edited by woo
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...