Jump to content

Ulja za moderne dizele sa 30k km izmjenom


Recommended Posts

U firmi imamo novi jumper,pise da mu je servis svakih 40tkm ali sam reko sefu da to zanemari i ide svakih 20tkm barem jer ce mu krepat nakon isteka garancije,za divno cudo poslusal me i nema nikakvih problema s garancijom zbog kracih servisnih intervala.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

I kod mene na Volvu interval zamjene 20tkm ili 1 godina. E sad, po specifikacijama ja moram u auto nalijat longlife ulje gradacije 0w30 ili 5w30 koje fala bogu košta litra cirka 100-150 kn. U godinu dana sam prešao 6tkm i sad bi kao trebao na servis jer mi auto kenja, odnosno svaki put kad ga upalim na displayu piše da je vrijeme za servis.

 

Osnove marketinga, stvori potražnju.

Link to comment
Share on other sites

meni samo nije jasno... bez obzira na ulje, kako moze npr. u PIA 1L Castrola kostat 210kn, a u slobodnoj prodaji 135kn... i onda ti se prijete oduzimanjem jamstva ako zelis donest svoje ulje...

 

nemaju nikakve pravne osnove inzistirati na tome da se ulje kupuje kod njih

Link to comment
Share on other sites

Ne kuzim kaj vas jebe...nije to drzavna firma ili socijalna ustanova...imaju cijene kakve imaju..privatna su firma o cao drugari.

 

Druga je stvar sto si tako sami izbijaju klijentelu jer nema smisla ne prilagoditi cijene trzistu...

Link to comment
Share on other sites

nas X6 ima interval svakih 30.000km i/ili po potrebi ranije (ovisno o voznji)

Passat 2012 god, isto tako 30.000km pa izmjena ulja. ne ranije.

valjda su se vremena promjenila i tehnologija napredovala. tako da nema potrebe ranije mjenjat...

Link to comment
Share on other sites

nas X6 ima interval svakih 30.000km i/ili po potrebi ranije (ovisno o voznji)

Passat 2012 god, isto tako 30.000km pa izmjena ulja. ne ranije.

valjda su se vremena promjenila i tehnologija napredovala. tako da nema potrebe ranije mjenjat...

 

Jasu, ...tak da ti se sto prije zacepi sito na uljnoj pumpi.:rofl:

Napredovali su na taj nacin da krepa sto prije kad izadje iz garantnog roka.;)

Link to comment
Share on other sites

Zašto nebi u sredini tih 30t km, znači na 15t km negdju u fušu zamijenili ulje? Garancija ostaje jer je sve normalno na svakih 30t km mijenjano kod njih, a opet si miran jer znaš da je novo ulje unutra svakih 15t km...

 

A to da gubiš garanciju ako doneseš svoje ulje odgovarajuće gradicije mi nikad nije bilo jasno i to je čisti lopovluk!

Link to comment
Share on other sites

to sa garancijom 4 godine ti je marketing.....piše ti 4 godine ili 100 000km ovisno što prije nastupi ,a ja sam prije radio 50 000km godišnje ,a sad radim 40 000km....sreća pa komentirao sa jednim likom u servisu kak mi skljuca letva volana ,ali da nije frka da ću to zamjeniti na kraju 3 godine,a kaže on pazi na km jer ti ide sistem 4 god ili 100 000km ,a taman imao 97-98 000km na autu :D tak da je to ušlo pod garancijom

 

Znam za to, 4 god ili 100,000km, tako da meni je to u biti odgovaralo, i vodio sam racuna o tome pri kupnji auta, jer sa svojom godisnjom kilometrazom ne bi trebao preci tih 100,000km u 4 god. I po isteku garancije prodat auto ili ga mijenjat staro za novo. Tako sam do sada radio.

 

nemaju nikakve pravne osnove inzistirati na tome da se ulje kupuje kod njih

 

Oni kazu da ako ne kupis ulje kod njih gubis mobilno jamstvo.

Link to comment
Share on other sites

Znam za to, 4 god ili 100,000km, tako da meni je to u biti odgovaralo, i vodio sam racuna o tome pri kupnji auta, jer sa svojom godisnjom kilometrazom ne bi trebao preci tih 100,000km u 4 god. I po isteku garancije prodat auto ili ga mijenjat staro za novo. Tako sam do sada radio.

 

 

 

Oni kazu da ako ne kupis ulje kod njih gubis mobilno jamstvo.

e mobilno jamstvo je druga stvar, to nema veze s jamstvom na auto nego se radi o tome da će te besplatno šlepat gdje god ti se nešto pokvari

a zakon ih ne prisiljava da ti obavezno davaju mobilno jamstvo

Link to comment
Share on other sites

Zašto nebi u sredini tih 30t km, znači na 15t km negdju u fušu zamijenili ulje? Garancija ostaje jer je sve normalno na svakih 30t km mijenjano kod njih, a opet si miran jer znaš da je novo ulje unutra svakih 15t km...

 

Mislim da nema problema ako i u ovlastenom servisu napravis servis prije nego u servisnoj stoji bar je tako sa citroenom konkretno s primjerom koji sam naveo.

Link to comment
Share on other sites

ajde nekaraj stok bezveze nego ukljuci malo mozgic... nije tesko ;)

izmjena ulja svakih 30kkm. koji dio ti nije jasan?

 

ti si isto sad uletio ko padobranac.. ajd čitaj od početka pa vidi o čemu se raspravlja.. nitko nije rekao da izmjena nije na 30k km po servisnoj..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...