Jump to content

pitanje- gume


Recommended Posts

Ekipa, trebam pomoc.

Naime, radi se o gumama, imao sam bridgestone potenza. Gume su se jako brzo potrosile.

Obzirom da sam sa strane imao jedan NOVI set gume, stavio sam njih, rijec je o falken ziex.

Dimenzija je 215/40/17, gume su otisle u mjesec i pol dana. Da odmah napomenem, ne palim gume, nemam nagle startove, ukratko, ne divljam. Obzirom da nisam imao novaca opet za nove gume, kupio sam rabljene gume, cca 5-6mm do oznake. Nijh sam pred 15 dana stavio, jucer gledam gume, cca 1mm je ostalo do oznake.

Tlak u gumama je 2.6 Bar-a. Shvatio bi da se guma istrosi po rubovima, pa bi rekao da je camber u + ili -.

Napominjem jos jednu stvar, bio sam na optici i sve je ok. Vilice, kugle.. ma sve.. sta napravit? Auto je izvagan jer je prerada. 1300kg cijeli auto, prednji kraj 845kg, 455kg zadnji kraj. Ne znam jel stvar SAMO do tezine, ali vec sam umoran od ovoga. Ista stvar je i s glavcinama, kupljene prosle godine u 4 ili 5 mj. I vec su razjebane.

Uff.. decki, pomozite, ispucajte ideje.. p.s. obzirom da je auto prerada, da se netko ne ulovi, sve je iz istog auta prebaceno. Znaci kupljen je jaci razbijeni. Motor, getriba i struja su prebaceni na moj auto. Znaci original. P.p.s. radi se o OPEL ASTRA G. HVALA DECKI

Link to comment
Share on other sites

Sva 3 seta su se brzo potrošila? Bridgestone, Falken i koja je treća guma?

 

Nego, da ne kupuješ gume s krivim indeksom mase? Pitam, jer čudno mi je da se guma ravnomjerno brzo troši, a 850kg nije puno...

 

Koliko kilometara radiš mjesečno?

Link to comment
Share on other sites

2 vlado 206 - bridgestone, falken i zadnje su barum (citaj - nisam novaca imao za novi set)

2 kimi 1.8 - pa gle, na da minimalno 60km napravim, do posla i nazad.. prosjecna brzina je ravno 100km/h. Dogodi se tu i tamo da se na zaobilaznici auto stisne.. ali to nije stiskanje 200+, nego 140-160.. napominjem, rijetke situacije..

Link to comment
Share on other sites

Prva pomisao mi je da je do geometrije ovjesa, ali ako kazes da je na optici sve ok i kazes da ti se ne trose na bokovima, onda ispada da ti se trose po sredini? Probaj smanjiti tlak u gumama, 2.6 je puno, Probaj sa 2.1, 2.2... Druga stvar, kako je vec navedeno, mozda kupujes gume s krivim indeksom nosivosti i brzine?

 

http://www.carbibles.com/tyre_bible.html

Link to comment
Share on other sites

225/45/17 - na pločici na autu lijepo piše da je pritisak na 2.4 prazan i na 2.6 pun auto...

 

volio bi vidjeti nekoga sa profilom 40 ili 35 da napumpa gumu na 2.0 pa da napravi đir po našim bajnim cestama...

 

Ovisi od auta do auta, kod mene je 235/45 17" 2.2 naprijed 1.9 iza...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...