Jump to content

Downpipe ili katalizator na flanđe (za turbo benzinca)?


Recommended Posts

Što je po vašem mišljenju bolje rješenje za turbo benzinca:

 

Samo downpipe, gola cijev, i onda prije tehničkog staviti OEM cijev sa katalizatorom, ili odmah staviti i dio na flanđe na koji će zašarafiti katalizator prije tehničkog?

 

Na pamet mi pada dugoročnost rješenja, kvaliteta, dihtanje flanđi, kako koji meštar radi, da se sve ne sjebe kad zapušu plinovi na 800-900 C i tako to. A opet jasno da je montaža/demontaža cijelog downpipe veći posao nego samo swap katalizatora na flanđama. I... što ekipa na tehničkom kaže kad vidi cijev ispiljenu? Pretpostavljam da je i slijepcu odmah sve jasno. Jel zajebavaju i ruše, ili puste? Za sad nemam problema sa tehničkim i volio bih da tako ostane. :)

 

Koje je vaše mišljenje? :)

Link to comment
Share on other sites

Dokle god ti je auspuh napravljen u granicama bucnosti kao i ako prolazi eko test, problema nema.

Jednostavnije ga je staviti na flandje zbog brzine i jednostavnosti. Recimo, V-band na jedan vijak bez dihtunga.

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

Pa, koliko znam, bez katalizatora emisije plinova će biti za pad ekotesta. Zar ne? Za starije turbo benzinace gleda se razina CO i lambda (omjer goriva i zraka). Za dizele je lako - samo zacrnjenje, plinovi se ne gledaju. Sve piše ovdje: http://www.herz.hr/ekotest.php.

 

Slažem se da se flanđe čine kao 5 puta jednostavnije rješenje ali baš zbog tog curenja i evidentnog... rješenja :) ne bih htio imati probleme na tehničkom. To mi je dosta važno. :) Jer ako jednom krenu onda možda neće ni stati. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa, koliko znam, bez katalizatora emisije plinova će biti za pad ekotesta. Zar ne? Za starije turbo benzinace gleda se razina CO i lambda (omjer goriva i zraka). Za dizele je lako - samo zacrnjenje, plinovi se ne gledaju. Sve piše ovdje: http://www.herz.hr/ekotest.php.

 

Slažem se da se flanđe čine kao 5 puta jednostavnije rješenje ali baš zbog tog curenja i evidentnog... rješenja :) ne bih htio imati probleme na tehničkom. To mi je dosta važno. :) Jer ako jednom krenu onda možda neće ni stati. :)

 

Pa ko je rekao da stavis bez katalizatora? Pitao si gdje staviti katalizator da bude sto jednostavnija zamjena prije tehnickog.

 

Btw, bilo koji kvalitetno napravljeni V-band nema sanse da pusta (recimo, kao sto je Tial-ov)

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

Moze se preci eko test bez katalizatora, ako se porihta ecu kak treba(mora imati sirkopojasnu lambda sondu i mogucnost rada s siromasnom smijesom).

 

Hm... :) Dobro je znati.

 

Pa ko je rekao da stavis bez katalizatora? Pitao si gdje staviti katalizator da bude sto jednostavnija zamjena prije tehnickog.

 

Btw, bilo koji kvalitetno napravljeni V-band nema sanse da pusta (recimo, kao sto je Tial-ov)

 

Aha, tako znači.... dobro, hvala na informaciji. :) Ja se držim one "stare" filozofije, što manje toga imaš manja je šansa da se pokvari. Uključujući dihtunge i spojeve.

Link to comment
Share on other sites

Dobra tema, i mene zanima kako složiti spojeve cijevi, da se što lakše skida, ali da ne pušta...Trenutno imam od Laste cijev na klasičnu flanđu na dva šarafa i pustilo je..

Kako riješiti da takav spoj bude i gibljiv, jer sam na OEM cijevi imao šarafe na federe nekakve, moguće da je zato Lastin spoj pustio jer toga nema

Link to comment
Share on other sites

Jopa daj tokaru da ti napravi novi prsten sa više mesa na dio koji se zavaruje. Ili fino stisni u škripac malo one kanale od v-band flanđe i prije montaže stavi lagani sloj paste za auspuhe recimo Liqui Moly.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...