Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

pitanjce, gledam si uzet neki miniwash, jasno mi je sto skuplje to bolje, al kakva su vam iskustva s ovim jeftinijima?

 

nasao sam karcher k3 za 1100kn i 5 godina garancije, a svida mi se i karcher k4 full control al on je 1800kn i to mi je onako na knap malo.

Link to comment
Share on other sites

Ima negdje kod nas za uzeti ili naručuješ izvana?

Imamo ga mi u Chemical Guys Hrvatska, Ljubijska 1 :-)

To je top ručnik, the best. Ali dosta ljudi nije spremno toliko platiti za njega pa zato fala bogu ima i drugih ručnika poput deluxe fluffy dryera na forea-ocd.hr ;-)

 

Sent from my D6603 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Imaš na akciji u pevecu bosch za 999kn , 120 bara. Za oprat auto bi trebao biti ok

 

od ova dva sad cu ti slagat k3 je do 120bara, a k4 130bara, s tim da oba imaju reguaciju jacine ovisi o tome sta peres i digitalni prikaz na pistolju

Link to comment
Share on other sites

Imamo ga mi u Chemical Guys Hrvatska, Ljubijska 1 :-)

To je top ručnik, the best. Ali dosta ljudi nije spremno toliko platiti za njega pa zato fala bogu ima i drugih ručnika poput deluxe fluffy dryera na forea-ocd.hr ;-)

 

Sent from my D6603 using Tapatalk

 

 

Cijena je malo jača jer se izvana da nabaviti za 180 kn ali mi isplativost pojede dostava pa ću se ipak jedan dan zaletiti po ručnik.

Link to comment
Share on other sites

Tko od vas čisti auto i polira te ukoliko je potrebno da obavezno popravi oštećenja/ ogrebotine na laku?

Mislim da je to nekad bilo spominjano ali se ne sjećam..

Ja bih htio svoj auto detaljno oprat i zaštititi/ ispolirati ali tako da ukoliko ima kakva ogrebotina bude ispravljeno.

Npr.

 

Link to comment
Share on other sites

Čitam i tražim pa dobivam razne informacije. Nakon poliranja i prije voskanja procedura. Ja sam samo isprao auto, obrisao pa voskao. Da li je potreban nekakav eraser lli pranje APCom ili...

Idealno bi bilo proći ga nečim na bazi alkohola, IPAom, menzerna control cleanerom, gtechniq panel wipeom itd. Bitno je odmastiti površinu od ostataka paste da se vosak ili što već bolje primi.

 

Sent from my D6603 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tko od vas čisti auto i polira te ukoliko je potrebno da obavezno popravi oštećenja/ ogrebotine na laku?

Mislim da je to nekad bilo spominjano ali se ne sjećam..

Ja bih htio svoj auto detaljno oprat i zaštititi/ ispolirati ali tako da ukoliko ima kakva ogrebotina bude ispravljeno.

Npr.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Čitam i tražim pa dobivam razne informacije. Nakon poliranja i prije voskanja procedura. Ja sam samo isprao auto, obrisao pa voskao. Da li je potreban nekakav eraser lli pranje APCom ili...

 

Eraser obavezno prije stavljanja keramike, ali prije voska dovoljno je pranje da opereš ostatke paste iz šliceva i falceva dobro.

Ako auto nije imo hrpu slojeva voskova i sealanta ne trebaš brisati alkoholom.

Ekipa koja stalno stavlja neke premaze na aute i licka auto, treba skinuti to dolje sa Eraserom ili IPA 25%.

 

IPA 25% nije opasna za plastiku. Obavezno razrjedite IPA sa vodom 1:4 (ili omjeromo po želji).

Link to comment
Share on other sites

Je i mi radimo tak, samo pazi da ne napraviš previše agresivnu kemiju pa da ti ne pojede lak.

 

y3mungZIqXzaeeGuv_VRcf_faR2XiYK6NidE61khuCvWUXrYo2uMd3TWzMFdCzO1fT8NE40HGWXEm48JTSYldzuUUYQPptI9goCL1tWZ8pj08dk-r-BSpG2_6AZJeeqIY-n4Zn-TX9Ngn4uUZ8dV_6w2cGP8-lrn_xVJo5aj9ICv08?width=1024&height=576&cropmode=none

 

y3mpr55seLRZjBa7qe9SfAM20bjPMb5CX25cgky_SGPl9NJGDwfQN2KCn856o2hWQYvvlS8GGRbHUnfvefR3S8nwD-w9RhCiouRTfYs043Z4xjf6P4B_WuZNBdWoW9fA-vMF7mIaj-hQXgJ6aDIhmZwRKK45dmDHwpYU_Npkx5utV4?width=1024&height=576&cropmode=none

 

y3mXLNCBRQuZ6PFR8EBEyJKOxZFx6La0qAjSasJQb4WMY4vuK0O6JnReEwXoWdiTTBWZgLeBxx3NzhkgtZpp8ofLav--BOD2bu-7bmDt1QoC72x-U5i-VwMFfE0k4P5U337qF__zjb3Zr7xjRJl9miasvbZ1pbjA-0xpWS9lrBhx38?width=1024&height=576&cropmode=none

 

Miševi pojeli, pa smo malo to očistili i zapolirali. Ko nov je, jedino ljudima puno 450kn za kemijsko.

Link to comment
Share on other sites

Dečki sonax extreme za felge se smije spricati po laku da se skinu metalne čestice. Prao neki dan kumu autu pa vidio da je cijeli auto tockast. Lijepo se vidi narandasto pošto je bijeli auto

 

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ima fora sa tekucim dusikom ili grijanjem struganjem...ili desol za nagrizavanje paa struganje na kraju krajeva dodes na isto zicana flexa :D

 

 

zax tak sam i ja na rostilju malu speglal, al sva sreca postavil zamke pa misevi nisu pojeli pleh kaj je najbolje stichweldo sam pozicije u slucaju da postanu opet gladni :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Postoje puno bolje stvari za skidanje od žičane četke ;)

Kemiju moras cistiti kasnije i ne skida dobro.

Pjesak se zavuce svagdje i osteti lim bar malo i ne skida gumenu diht masu.

 

Ovo je kostalo 150 kn cetki i 10-ak sati guljenja , u mojoj garazi.

 

Usisam , ispusem i mogu farbat.

 

7cc2d6255b4e5272f23477f070fd2bc9.jpg

 

2581f4867aa14131c52fa9b886e45514.jpg

 

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...