Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

Ne treba primer za plastiku , ja sam ih odradio 10+ , neki voze vec godinama i traju

 

Pobrusis ga , ne treba finije od 1000 - 1500 zadnja i onda bezbojni , ne polirat naravno , i pod lak ne racunam sprej nego pravi lak

 

I izgleda ljepse od poliranog, da mu bas dubinu finu

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by brba
Link to comment
Share on other sites

Ne treba primer za plastiku , ja sam ih odradio 10+ , neki voze vec godinama i traju

 

Pobrusis ga , ne treba finije od 1000 - 1500 zadnja i onda bezbojni , ne polirat naravno , i pod lak ne racunam sprej nego pravi lak

 

I izgleda ljepse od poliranog, da mu bas dubinu finu

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kako mislis ne treba finije od 1500, pa bude plastika skroz mutna?

Link to comment
Share on other sites

Dečki sonax extreme za felge se smije spricati po laku da se skinu metalne čestice. Prao neki dan kumu autu pa vidio da je cijeli auto tockast. Lijepo se vidi narandasto pošto je bijeli auto

 

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

 

Mozes al je preslab.

 

Acmen: da mozes, i jos fino to utrljas u lak, pa se kasnije cudis kak je sav zgreban

Link to comment
Share on other sites

Kemiju moras cistiti kasnije i ne skida dobro.

Pjesak se zavuce svagdje i osteti lim bar malo i ne skida gumenu diht masu.

 

Ovo je kostalo 150 kn cetki i 10-ak sati guljenja , u mojoj garazi.

 

Usisam , ispusem i mogu farbat.

 

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

 

Ovo smo koristili kad smo testirali kako počisti zavar tj da li radi mikropukotine koje se vide na rendgenu i pokazalo se kao puno bolje rješenje od četki koje stvaraju mikropukotine i ulaze u strukturu materijala i samim time ga oštećuju tj oslabljuju

 

 

hqdefault.jpg

IMG_4217.jpg

 

 

 

Ovo za farbu skidat

BlobServlet?lmd=1391780797000&locale=en_EU&assetType=MMM_Image&assetId=1361775455790&blobAttribute=ImageFile

Link to comment
Share on other sites

Jel itko sam lakirao farove nakon poliranja? Pretpostavljam da ide primer za plastiku i bezbojni lak al da priupitam, možda nisam u pravu.

 

Evo ti link kako se to radi sa brušenjem i lakiranjem. Set možeš kupiti u Partesu. Nikako lakirati na polirano jer se oguli. Ne lakirati sa bilo kojim lakovima jer ih UV zrake i temperatura unište pa požute brzo.

 

 

 

 

http://partes.hr/shop/proizvodi/komplet-za-ciscenje-i-zastitu-farova-meguiars-g2000-perfect-clarity-two-step-headlight-restoration-kit/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup: hvala na linku. Naravno da ne bi na polirano, to je prefino da se išta uhvati.

Vidim da je i u ovom setu sprej u igri, ja sam mislio auto lak špricom nanijeti, to mi više povjerenja ulijeva. Al moglo bi se i ovim probat. Najmanji je problem opet pobrusit ne bude li valjalo

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...