Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

Pozdrav,

 

ovu subotu imamo DIY akademiju o pranju i čiščenju vozila. Svi su pozvani bez obzira da li želite sudjelovati ili samo navratiti na druženje.

https://www.facebook.com/events/2102053856687723/

 

18.03.2017 – subota od 9h Auto Partes DIY klinika!

 

 

Osim uobičajenih edukacija za sve posjetitelje imati ćemo na raspolaganju 6 mjesta za detailing vaših vozila gdje ćete sami moći raditi na svom autu uz naše savjetovanje oko detailinga i proizvoda.

 

Krećemo u 9h i završavamo oko 15h, a da ne radite gladni biti će nešto i za prigristi.

 

Spremili smo edukacije za nove proizvode u ponudi poput raznih nano zaštita, recenzije proizvoda i alata iz prve ruke.

Za početnike objasniti ćemo osnove pranja, održavanja i detailinga, a nakon toga se slijedi praktični dio gdje ćete moći sami oprati vaše vozilo, očistiti ga glinom, polirati i zaštititi.

 

Raditi ćemo na felgama, flekama na tepisima i sjedalima, čišćenju laka te zaštiti istoga voskovima i sealantima.

 

Bez obzira na vrijeme koje će biti na dan klinike, ništa nas ne sprečava jer smo pod krovom i šatorima.

 

Kotizacija: 250kn za DIY detailing vozila: korištenje miniwasha sa snowfoam-om za predpranje, uključeno najam DA stroja za poliranje, 2 spužve za poliranje, 2 paste za poliranje, vosak, konzumacija hrane. Promotivne cijene Meguiar's i CarPro proizvoda.

Broj mjesta za ovu uslugu je ograničen na 6, ali svi ostali su dobro došli na druženje.

 

Prijavite se kao i do sada na facebook stranicu Auto Partes ili na info@partes.hr, kako bi rezervirali svoje mjesto!

 

P.S. Na Auto klinikama cilj nam je pokazati Vam na koji način da pravilno održavate Vaše vozilo uz savjete profesionalaca sa dugogodišnjim iskustvom. Ne morate znati ništa o detailingu – mi smo tu da Vas naučimo.

 

Izjave korisnika:

Josip T: Svaka čast na savjetima, informacijama o novim proizvodima i nesebičnoj pomoći u tijeku rada. Pozdrav ekipi i nadam se da ćemo ponoviti što prije !

Petar H: Svaka čast Partesu na organizaciji ovakve škole detailinga! Dečki su bili puni strpljenja i odgovarali su na sva naša pametna i manje pametna pitanja, pomogli i maksimalno se potrudili oko svih auta na kojima se radilo. Atmosfera je bila opuštena, kućna bi se reklo, i veselim se budućim susretima Hvala Partesu!

Tomislav N: Također topla preporuka za sve buduće kandidate!Edukacija je bila odlična!

Matija P: Jos bih i ja nesto napisao, stvarno je bilo izvrsno, radna atmosfera, zezancija, ljudi, svi jako susretljivi, ne znam sto reci osim svaka cast Auto Partesu i iskrena preporuka da se pridruzite ovakvom eventu u buducnosti, znam da ja hocu ! Hvala jos jednom AP!

 

Galerija slika sa eventa

https://www.facebook.com/pg/AutoPartesHR/photos/?tab=album&album_id=890044897709929

 

Slike sa eventa su u galeriji

 

Link to comment
Share on other sites

super su klinike, bio sam jednom dvaput dok je Sasa jos radio.

 

 

17388896_1275423775838704_7888936782392924806_o.jpg?oh=c1d8774ebc39cb666635ebbfd4088ed0&oe=59665967

No jedna stvar koje me organski smeta kad vidim da ovako peru auto. Jebes two bucket metode kurce palce kada mi pobere smece sa pragova pa onda protrlja gore po autu.

edit: ni nije two bucket u igri, jos gore.

I vidim da je fino i zadnji kotac odradio u istom potezu, jebeno :facepalm:

 

Auto se pere od gore prema dolje, sa svih strana, i polako ide prema pragovima. Znaci, krov, pa isperes spuzvu, pa sajbe okolo naokolo, pa isperes spuszvu, pa odradis haubu, vrh blatobrana i dio evenutalno do sredine vrata, sa ispiranjem negdje na pola,

i za kraj, prostor od sredine vrata do pragova, i pragove zadnje, te felge posebnom spzuvom.

 

Daj naucite ljude osnove pranja.

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

Gabre zašto misliš da nismo imali 4 kante? Bijela kanta sa grit guardom je moja od doma, kao i plava sa setom za kotače i prostor ispod kotača. Partes ima još svoje kante.

Ovo su dečki iz jedne auto praone ("iskusni"), došli su na kliniku da nauče nešto. Kad dođu ljudi pa krenu šta me imaš učiti o pranju auta, pa to svatko zna.

Za one koji ne znaju, radili smo pranje auta na sljedeći način (a može se raditi i na druge, ali mi učimo ovako) :

- prvo smo odradili najprljavije dijelove auta a to su naplatci Iron-Xom, dekontamiacija, područje ispod kotača i iza kotača koji su najprljaviji smo stavili snow foam iz ručnog foamera

- pustili malo da odradi kemija, isprali

- šamponiranje auta Meguiar's Hyperwashom iz foamera (imamo 2 miniwasha, Karcher HD za pranje i još jedan manji Karcher na kojem je foamer cijelo vrijeme), na taj način ne nanosiš pjenu rukavicom(spužvom) pa i manje trljaš auta već samo lagano pređeš površine. Meg's rukavica ima 2 strane, pa možeš odraditi gornji dio auta sa jednom stranom, drugom donji dio. Ja prefereriram raditi sa 2 rukavice, Meg's za gorni dio auta iznad linije kotača, starija rukavica za razinu ispod razine kotača (branici, pragovi...)

- isprali smo auto, brisali sa mikrofibrom, a teško dostupne dijelove ispuhivali.

A prije svega svakom auto pristupaš individualno, pogledaš u kakvom je stanju i nećeš trošiti sat vremena na nepotrebne stvari ako je auto došao čist i samo je prašan (a ovaj je recimo takav došao, ima keramiku na sebi, lako se održava...). Auto koji je pun kontaminacije, pogotovo po zimi od soli i prašine radiši predpranje itd....

Ovo gore nužno nije jedini način kako se peru auti, ali za totalne početnike na akademiji je bio otkrivljenje.

Dođi ti lijepo na kliniku da se družimo, a komeniraj slobodno, samo nemoj pretpostavljati neke stvari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ZaX said:

Gabre zašto misliš da nismo imali 4 kante? Bijela kanta sa grit guardom je moja od doma, kao i plava sa setom za kotače i prostor ispod kotača. Partes ima još svoje kante.

Ovo su dečki iz jedne auto praone ("iskusni"), došli su na kliniku da nauče nešto. Kad dođu ljudi pa krenu šta me imaš učiti o pranju auta, pa to svatko zna.

Za one koji ne znaju, radili smo pranje auta na sljedeći način (a može se raditi i na druge, ali mi učimo ovako) :

- prvo smo odradili najprljavije dijelove auta a to su naplatci Iron-Xom, dekontamiacija, područje ispod kotača i iza kotača koji su najprljaviji smo stavili snow foam iz ručnog foamera

- pustili malo da odradi kemija, isprali

- šamponiranje auta Meguiar's Hyperwashom iz foamera (imamo 2 miniwasha, Karcher HD za pranje i još jedan manji Karcher na kojem je foamer cijelo vrijeme), na taj način ne nanosiš pjenu rukavicom(spužvom) pa i manje trljaš auta već samo lagano pređeš površine. Meg's rukavica ima 2 strane, pa možeš odraditi gornji dio auta sa jednom stranom, drugom donji dio. Ja prefereriram raditi sa 2 rukavice, Meg's za gorni dio auta iznad linije kotača, starija rukavica za razinu ispod razine kotača (branici, pragovi...)

- isprali smo auto, brisali sa mikrofibrom, a teško dostupne dijelove ispuhivali.

A prije svega svakom auto pristupaš individualno, pogledaš u kakvom je stanju i nećeš trošiti sat vremena na nepotrebne stvari ako je auto došao čist i samo je prašan (a ovaj je recimo takav došao, ima keramiku na sebi, lako se održava...). Auto koji je pun kontaminacije, pogotovo po zimi od soli i prašine radiši predpranje itd....

Ovo gore nužno nije jedini način kako se peru auti, ali za totalne početnike na akademiji je bio otkrivljenje.

Dođi ti lijepo na kliniku da se družimo, a komeniraj slobodno, samo nemoj pretpostavljati neke stvari.

 

Bio sam na tim klinikama dok ti jos tamo nisi radio. tamo 2011-2012-2013 davno jos, super su bile.

Samo sam komentirao pranje sa slike koju sam quotao (ne znam tko je taj sto pere), no takvih pranja sam se nagledao u 99% praona, zgrabi spuzvu iz kante i trlja s njome jednako po krovu i po pragovima u jednom potezu. U roku minutu cijeli auto istrlja. Moje isprike ako sam nesto krivo vidio. Treba ljude educirati svakako, i te klinike su hvale vrijedan potez.

Vozio sam svoj auto tamo u partes povremeno, pa cu presutit. Samo se nadam da je u medjuvremenu dignuta kvaliteta i pristup pedantnosti i da ste pronasli dobre decke :thumbsup:

Da nije Sase bilo tamo, nikad se ne bih bio vratio iskreno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja nekidan sogorici uredio njezin, povezla nam sarmu od mame, pa je uspjela bila proliti u autu, pa sam joj detaljno oprao auto izvana i iznutra, malo apc-a po tepisonu da izvucem miris sarme.
ed9498cb54cf47627a0d6504ead77c31.jpg

846c234f188858a152c0058ea7f3b47b.jpg

5f7dc937c8e882dbb995ea1c114bcb82.jpg

82ff3a7ae714e4bee847bcc17a0ddf18.jpg

Steta sto ga nisam slikao prije pranja, nije auto opran bio jedno 6 mjeseci, u felgama se pijesak bio zalijepio, a boja je postala naka mat siva

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ti od par mjeseci nisu problem, al kad 5 jebenih godina ne vidi pranja...


Kolega s posla. Kupio novi auto 2006 godine. Do danas ga je oprao jedan jedini put i to zato da on i sin vide kak je u praoni s cetkama, kak je kad si unutra i to je to. Unutra ga usisa svakih 6 mjeseci a iz vana veli da ga opere kisa i ne jebe zivu silu :)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

brba, sto koristis od pasta za dobit taj finish?  Ja trebam uzeti nesto sto ce dobro djelovati na Audijevu farbu koja je ko staklo tvrda.

Mislim sa Megs 101 i 205?

ili imas bolju kombinaciju. Ne zelim raditi vise od dva prelaza.

Link to comment
Share on other sites

Sonax cutmax i sonax 04/06

 

Cutmax ima vrhunski cut, ne prasi nista, zrno prasine ne napravi .... top pasta

04/06 isto vrhunska

 

Mozes si kupit manja pakiranja i to ti je dosta za par poliranja , gore sonax PNS za zastitu i miran si

 

Trenutno mi je sonax profiline bez konkurencije sa pastama

 

101 i 205 su super , al sonax je masu laksi za radit :) top

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   1 member

×
×
  • Create New...