Jump to content

majstor za ubaciti oem klimu u auto koji ju nema ?


Recommended Posts

nemam ideju kolko to kosta. znam da se cijeli auto treba raskupusat iznutra. pod haubom je to vise manje skini vezni lim, stavi drugi, montiraj ilere, spoji cijevi, montiraj kompresor i to.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to sebi ugrađivao i mogu ti reći da to nije ni malo jednostavno.

Kad bi imao sve na hrpi i znao gdje točno sta spojiti, trebalo bi mi 3 dana.

Osim Šta sam kupio sve, trebalo mi je još 1500kn da ju pokrenem. Punjenje, izmjena svih gumica na spojevima, zamjena isušivaca i lagera na kompresoru, montaža i demontaža branika, punjenje klime, sa popustom 800 kn. Drugi hladnjak, veći ventilatori, hrpa struje koju moraš spojiti na instalaciju od auta. . .

 

Nema pripreme za autu niti za struju niti rupe za cijevi. Sve moraš istražiti kako i gdje. Ja sam to radio u Passat međuliniju i stavljao sam climatronic.

 

Mislim da mi je majstor koji mi je punio i napravio servis rekao da uzima oko 3000 za ugradnju, ali ne radi ljeti jer ne stigne.

Link to comment
Share on other sites

Ima posla. Moraš izvaditi cijelu tablu i skinuti cijeli prednji kraj. Oba hladnjaka, ventilatori, struja se spaja na kompjuter od motora, ide druga elektronika koja pali ventilatore na hladnjaku, mislim da se spaja na nekih 10 žica na instalaciju od auta. Meni je ostala još jedna koja pali ventilatore na hladnjaku i električnu pumpu vode kad ugasiš auto da ga još malo ohladi. Ide na neki termostat ali ne mogu skužiti koji jer ih ima 3 ili ja krivo gledam.

 

Ali da hladi, hladi.

Link to comment
Share on other sites

frx1 , naišao sam na tekst da je u e46 m3 bilo moguće dobiti klimu i radio uređaj bez nadoplate, po meni neka priprema mora biti, vjerojatno postoji šansa da su stakla na svima ista, a i da kompjuter ima taj pin...možda i još drugih stvari, ali u to nebi ulazio jer nisam to nikad na takvom autu radio.

Link to comment
Share on other sites

Sta sad moram svoje bankovne izvatke skenirat i po forumu keljit,ne kuzim?

 

Btw nisam znao da auti bez klime imaju drukcija stakla. Znam decki koji su to radili na pasatima su se tjedan dana mucili sloziti sve.

 

Kad dodjem u hr moram popricat s nekim od gore spomenutih majstora pa vidjet za dalje

Link to comment
Share on other sites

Sta sad moram svoje bankovne izvatke skenirat i po forumu keljit,ne kuzim?

 

Btw nisam znao da auti bez klime imaju drukcija stakla. Znam decki koji su to radili na pasatima su se tjedan dana mucili sloziti sve.

 

Kad dodjem u hr moram popricat s nekim od gore spomenutih majstora pa vidjet za dalje

 

Da, ocemo bankovne izvatke...ti si mucki provokator ...:):P

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...