Jump to content

usis na turbo motorima?


Recommended Posts

je li ima veze temp.usisanog zraka na turbo motorima,s obzirom da se taj zrak zagrije preko turbine i ponovo hladi preko ic?

je li netko pokusao izvrsiti mjerenja kad se usisava zrak iz motornog prostora(u voznji) i zrak doveden direkt iz prednje maske?

kolika bi mogla biti razlika u temperaturi kod ove dvije opcije,vanjski je poznat recimo 30 stupnjeva,koliki bi mogao biti unutrasnji?

cini mi se da postoji neki senzor na ic (vw 1.8t),kod mene je sad relociran odmah ispred usisne zaklopke i na njemu bi se mogla ocitati davanja,samo nisam siguran jel taj senzor za temp ili tlak,cini mi se da je on za temp,a onaj na zaklopci za tlak,zaboravija sam

ovo mi se cini zanimljivo,pa ako hoce netko pametovati,nek napise dvi pametne i prova obrazloziti

Link to comment
Share on other sites

Nisam mislio ić u ekstreme, ali i serijski turbo auti imaju dobar CAI, tako da nevidim problem u repliciranju istog kod nekih turbo swapova i sl.

 

Po meni, iako IC ohladi zrak potreban je dovoljno velik filter zraka, a ne skodi da je dovod zraka dobro izveden, tipa ovako nesto:

 

Izu-Drive-Project-GTR-12.jpg

Izu-Drive-Project-GTR-30.jpg

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...